Jump to content

Πέθανε ο «βασιλιάς της ποπ»...


Recommended Posts

Pε φιλε...εχεις δικιο...πολιτισμος δεν ειναι αυτος.Ο πολιτισμος ανηκει μονο στους αρχαιους Ελληνες.Αρχαια Ολυμπια κλπ.Η μουσικη δεν εχει να κανει με πολιτισμο.Ιδιαιτερα αν ειναι pop. :thumbup: Μονο ο εθνικος υμνος προαγει πολιτισμο.Κανενα αλλο ειδος μουσικης.Ποσο μαλλον η pop :lmao:

Επισης εχεις δικιο οτι δεν εκανε τεχνη.Καλιτεχνης ηταν αυτος αλλωστε? :lmao: Τραγουδαγε? :P Η μηπως χορευε? :P Μονο πουλαγε και εμπορευοτανε...κατι ωραια τραγουδακια...και τα εκατομυρια κοροιδα αγοραζανε.

Κριμα που δεν ηταν Ελληνας να καταλαβει τι παει να πει τεχνη και πολιτισμος και εμεινε στην αγνοια.Παρολα αυτα ας τον αφησουμε να συγχωρεθει...κιας ηταν ατεχνος. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Pε φιλε...εχεις δικιο...πολιτισμος δεν ειναι αυτος.Ο πολιτισμος ανηκει μονο στους αρχαιους Ελληνες.Αρχαια Ολυμπια κλπ.Η μουσικη δεν εχει να κανει με πολιτισμο.Ιδιαιτερα αν ειναι pop. :lmao: Μονο ο εθνικος υμνος προαγει πολιτισμο.Κανενα αλλο ειδος μουσικης.Ποσο μαλλον η pop :lmao:

Επισης εχεις δικιο οτι δεν εκανε τεχνη.Καλιτεχνης ηταν αυτος αλλωστε? :lmao: Τραγουδαγε? :thumbup: Η μηπως χορευε? :P Μονο πουλαγε και εμπορευοτανε...κατι ωραια τραγουδακια...και τα εκατομυρια κοροιδα αγοραζανε.

Κριμα που δεν ηταν Ελληνας να καταλαβει τι παει να πει τεχνη και πολιτισμος και εμεινε στην αγνοια.Παρολα αυτα ας τον αφησουμε να συγχωρεθει...κιας ηταν ατεχνος. :lmao:

Εγω δηλαδη αυτο ειπα? :P ''ημαρτον'' που λεει και ο Γεωργιου ...αλλα ολοι οι μουσικοι παραγωγοι μιλανε για εναν ανισοροπορο ατομο ,παιδερα με πολλες εξαρτισεις ...με πολυ χρημα ..τωρα ποιος μιλησε για αρχαια Ελλαδα ενας Θεος ξερει? ...τωρα αν χωρευε και τραδουσε σου εξηγω πως πουλουσε ..ναι μεν δεν μπορω να το κανω εγω και εσυ αλλα απο εκει και περα με αυτο το σκεπτικο θα πρεπει να θαυμαζουμε αναλογα και ΛΕ.ΠΑ,Βανδη,Αντζελα Δημητριου ....κλπ

ΥΓ ...καλα θα κανεις να διαβαζεις καλα τα ποστ και να μην κανεις βιαστικες κρισεις! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σεβασμος στο νεκρο!

Μα ηταν εριστικος ..και εγω ακουω αλλα δεν κανω ετσι :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν, ειμαι και πιστευω οτι θα ειμαι παντα ροκας/μεταλο.

Οταν επαιζε MJ το "τραντζιστορ" δεν με "χαλασε" ποτε να τον ακουω.

ΙΜΟ δεν ειναι απλα ενα ειδωλο, ειναι αληθινος καλλιτεχνης και ταλενταρα σε αυτο που κανει.... εκανε (συνθεση, τραγουδι, χορο).

Τωρα τα προσωπικα του δεν ημουν φιλος του να τα ξερω, και οτι λεει ο καθενας .......

Το μονο που γνωριζω σιγουρα ειναι το εργο του και αυτο ειναι τεραστιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν, ειμαι και πιστευω οτι θα ειμαι παντα ροκας/μεταλο.

Οταν επαιζε MJ το "τραντζιστορ" δεν με "χαλασε" ποτε να τον ακουω.

ΙΜΟ δεν ειναι απλα ενα ειδωλο, ειναι αληθινος καλλιτεχνης και ταλενταρα σε αυτο που κανει.... εκανε (συνθεση, τραγουδι, χορο).

Τωρα τα προσωπικα του δεν ημουν φιλος του να τα ξερω, και οτι λεει ο καθενας .......

Το μονο που γνωριζω σιγουρα ειναι το εργο του και αυτο ειναι τεραστιο.

Σπυρο και εγω ακουω σιγουρα πολοι καλλιτεχνες εχουν εισαγει πολλα απο τα χαρακτιριστικα του πχ αυτο που βλεπουμε στα reality και θελουν χορο και μουσικη ηταν αυτος που το ξεκινησε αλλα περα απο διασκεδαση τι αλλο προσφερει ? ..ενοηται πως δεν εχω την δικια σου παιδεια πανω στα μουσικα θεματα αλλα ειναι ενδιαφερον να ακουστουν ολες οι γνωμες ..πειτε μου και εσεις ? :P

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

Ετσι...ακριβως το ιδιο ειναι ΛΕΠΑ,Βανδη και Αντζελα...με Michael jackson.Τωρα πως το σκεφτηκες αυτο...δεν καταλαβαινω.Ωραιος συνειρμος. :P Εστω και αυτοι ομως...κανουν τεχνη.Κιας μην κανει ο Μ.J...

Την αρχαια ελλαδα την ανεφερα για να μας εξηγησεις τι ακριβως ειναι ο πολιτισμος.

Οσο για το "ΟΛΟΙ οι μουσικοι παραγωγοι"...Αν μου δειξεις εστω και εναν απο ΟΛΟΥΣ ο οποιος εχει πει πως ειναι ο MJ παιδεραστης θα παω πασο.Προφανως ειναι δικο σου συμπερασμα κιαυτο μια και ουτε τα δικαστηρια καταφεραν να τον κατηγορησουν.

Κατι μου λεει οτι μεχρι λιγες μερες πριν το μονο που ηξερες απο τον MJ ειναι το ονομα του.Απλα ετυχε αυτες τις μερες να ακουσεις οτι ηταν εξαρτημενος και σαν δαιμομονιος ρεπορτερ εβγαλες το πορισμα.Μονο που δεν ξερεις οτι η μονη του εξαρτηση ηταν οι παυσιπονες ενεσεις λογω της ασθενειας του.Αλλα ισως εσυ ακουσες αλλα απο ΟΛΟΥΣ τους παραγωγους.Για φωτισε μας...τι ξερεις...κιαν μας ελεγες και ποιος παραγωγος τα ειπε θα ηταν ακομα καλυτερα...Μηπως ο μεγας Ρακιντζης που ξερει τα παντα για ολους?

Τελος παντων...επειδη ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του...αστο καλυτερα.Αν δεν σου αρεσε απλα πες δε μαρεσε και τελειωσε.Δεν χρειαζεται να λες πραγματα με τα οποια δεν ασχολεισαι και απλα ακους γυρω γυρω.Δεν γινετε να αρεσει σε ολους.

Εμενα απολη τη συζητηση μας μου φτανει πως για σενα ο ΜJ δεν εκανε ουτε καν τεχνη. :P

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων...επειδη ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του...αστο καλυτερα.

σε αυτο συμφωνω! :P

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε για ποιον πολιτισμο μιλας ? ...το οτι ειχε ωραια τραγουδακια δεν σημαινει οτι εκανε και τεχνη ...μουσικη εμπορευοταν ο τυπος ..δεν τον κατακρινω ..απλα δεν μπορω να ακουω οτι ηταν δειγμα πολιτισμου η pop μουσικη του :P

Για το ποιος ηταν ερειστικος και ποιος οχι...ασε να κρινουν αυτοι που διαβαζουν.Το να λες επισης πως ειναι παιδεραστης ειναι το λιγοτερο ασεβια.Εκτος αν το λες απο προσωπικη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Για το ποιος ηταν ερειστικος και ποιος οχι...ασε να κρινουν αυτοι που διαβαζουν.Το να λες επισης πως ειναι παιδεραστης ειναι το λιγοτερο ασεβια.Εκτος αν το λες απο προσωπικη εμπειρια.

Ρε φιλε ολο προβοκαρεις απο την αρχη ...εμενα απλα μου αραισε να τον ακουω αλλα δεν τον θεωρω προσωπικοτητα ..πεθανε μαλλον απο ναρκωτικα πισω του στηριχτηκαν εκατοανταδες επιχειρισεις καθως πολλα τραγουδια του επαιζαν σε διαφημισεις ε και σιγουρα στο μελλον θα προσπαθησουν οι δισκογραφικες εταιριες να μας πλασαρουν καποιον αλλον Σταρ που θα εχει αναλογο ταλεντο και ικανοτητες

Link to comment
Share on other sites

Για το ποιος ηταν ερειστικος και ποιος οχι...ασε να κρινουν αυτοι που διαβαζουν.Το να λες επισης πως ειναι παιδεραστης ειναι το λιγοτερο ασεβια.Εκτος αν το λες απο προσωπικη εμπειρια.

Βασικα ολα οσα λες διχνει ποσο μειωμενης αντιλιψης ατομο εισαι! :P

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΣ...

Ειλικρινα φιλε δεν ξερω απο που τα βγαζεις αυτα...αλλα πραγματικα ειναι για γελια...

Μας τον πλασαρανε λες τοσα χρονια ε??? :lmao::lmao::lmao::P:lmao::lmao::lmao:

Οσο για το οτι πεθανε απο ναρκωτικα... :buttrock::hysterical::rasp: θα ηθελα να πω πως εισαι ΑΣΧΕΤΟΣ αλλα δεν το λεω... :lmao:

Επαιρνε ναρκωτικα και μετα πηγαινε μεσα στο ειδικο δωματιο οξυγωνου που ειχε φτιαξει γιατι φοβοταν για την υγεια του :thumbup:

Πραγματικα φιλε στεναχωρηθηκα που ξοδεψα τοση ωρα να σου απαντησω...

Εχεις παντως εφευρετικο μυαλο...αυτο με τις επιχειρησεις...μαρεσε. :P

Μηπως ξερεις ποιος θα ειναι ο επομενος που θα μας πλασαρουν οι δισκογραφικες εταιριες?και που σιγουρα κιαυτος δεν θα αξιζει...σε ρωταω γιατι φαινεται να ξερεις πολλα. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για τη μειωμενη αντιληψη που ειπες...

ενα ποστ σου μονο ηταν αρκετο για να καταλαβουν ολοι τα περι αντιληψης του καθενος...

Ρε φιλε ολο προβοκαρεις απο την αρχη ...εμενα απλα μου αραισε να τον ακουω αλλα δεν τον θεωρω προσωπικοτητα ..πεθανε μαλλον απο ναρκωτικα πισω του στηριχτηκαν εκατοανταδες επιχειρισεις καθως πολλα τραγουδια του επαιζαν σε διαφημισεις ε και σιγουρα στο μελλον θα προσπαθησουν οι δισκογραφικες εταιριες να μας πλασαρουν καποιον αλλον Σταρ που θα εχει αναλογο ταλεντο και ικανοτητες

:thumbup::P:thumbup::P:lmao:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί είναι χειρότερο... Να τσακώνεσαι για την μπάλα ή για τον MJ???

Αλλά τουλάχιστον κάντε το σωστά... Πολύ "με το γάντι" τσακώνεστε :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί είναι χειρότερο... Να τσακώνεσαι για την μπάλα ή για τον MJ???

Αλλά τουλάχιστον κάντε το σωστά... Πολύ "με το γάντι" τσακώνεστε :thumbup:

Τι θελετε να πιαστουμε μαλι με μαλι? ..να βγουμε στα παραθυρα? lol :P ..βασικα το θεμα νομιζω (απο πλευρας μου ) εχει εξαντληθει ! :thumbup::P

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω καποιο Admin η καποιο MOD να σβησει μερικα απο τα σχολια..

το θεμα ανοιχτηκε για συληπητιρια προς τον μεγαλο τραγουδιστη και οχι για να μαλωνουμε.

καθως και να γινουν συστασεις στα ατομα που τις προκαλουν. εδω ειμαστε φορουμ οχι αρενα.

και μιλαμε για ενα πεθαμενο.

λιγο σεβασμος δεν βλαπτει.

Link to comment
Share on other sites

δεν θα σβησει τιποτε,απλως την επομενη φορα το θεμα θα κλειδωσει οριστικα.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω καποιο Admin η καποιο MOD να σβησει μερικα απο τα σχολια..

το θεμα ανοιχτηκε για συληπητιρια προς τον μεγαλο τραγουδιστη και οχι για να μαλωνουμε.

καθως και να γινουν συστασεις στα ατομα που τις προκαλουν. εδω ειμαστε φορουμ οχι αρενα.

και μιλαμε για ενα πεθαμενο.

λιγο σεβασμος δεν βλαπτει.

Εγω λεω τους αντιφρονουντες να τους βαζουμε τιμωρια! :P

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

Εστω και μετα θανατον...βγαινουν μια μια οι ασχημιες...Γιατι ομως δεν το εκαναν πιο νωρις?Οπως και ναχει,εστω και αργα ισως καποτε ηρεμησει απαυτο που πραγματικα τον βασανισε οσο τιποταλλο στη ζωη του.

http://infopress-gr.blogspot.com/2009/06/m...jackson_28.html

http://infopress-gr.blogspot.com/2009/06/m...son-arvizo.html

Link to comment
Share on other sites

Για να λεει καποιος

"και ποιος ειναι αυτος για να με νοιαξει που πεθανε" "και τι εχει προσφερει?" πρεπει να ειναι το λιγοτερο ασχετος απο το συνδιασμο μουσικης,πολιτισμου και ανθρωπινων σχεσεων.

Ειναι λοιπον ο ανθρωπος με το μεγαλυτερο fan κοινο σε ολο τον κοσμο.Ειναι αυτο ο οποιος εχει πουλησει τοσους δισκους οσους καινενας αλλος και ισως οσους ολοι οι αλλοι μαζι.(750.000.000.).Ειναι ο ανθρωπος ο οποιος δημιουργησε πρωτος video clip με τη μορφη που υπαρχει σημερα και μελιστα με παραγωγες του 1981 που ακομα και σημερα ειναι αδυνατον να ξεπεραστουν.Επισης εχει ενα ακαταριπτο ρεκορ πολησεων ενος δισκου με 104.000.000 το οποιο δεν προκειται πλεον ποτε να καταριφθει.Ειναι επισης αυτος για τον οποιο στις συναυλιες ο κοσμος εκστασιαζοτανε και μονο που τον εβλεπε.Eιναι ο μεγαλυτερος τραγουδιστης-χορευτης ολων των εποχων.Ειναι και αλλα παρα πολλα τα οποια ασφαλως δεν γραφονται σε ενα μονο ποστ.

Αν η προσφορα του λοιπον στη μουσικη δεν ειναι αρκετη για καποιον ωστε να καταλαβει τι σημαινει αυτος ο ανθρωπος για τον κοσμο, μπορει να ρωτησει τις αμετρητες φιλανθρωπικες εταιριες και τα ιδρυματα που συντηρουσε.Χρηματοδοτουσε και συντηρουσε αποκλειστικα μονος του,περισσοτερα απο 50 ιδρυματα και ηταν ιδιαιτερα ευαισθητοποιημενος με τις χωρες τις αφρικης και περισσοτερο την Αιθιοπια.Ασχολουταν επισης με οργανωσεις οικολογικες που αγωνιζονται για τη σωτηρια της γης.

Ολα αυτα λεγεται οτι του κοστισαν σχεδον τη μιση περιουσια του.Εγραψε και τραγουδια σχετικα με αυτα οπως το heal the world,earth song,we are the world,They Don't Care About Us και καμποσα ακομα.

Το μελανο σημειο της καριερας του ηταν οι κατηγορια εναντιον του για παιδεραστεια.Σε ολες τις περιπτωσεις που κατηγορηθηκε,αθωοθηκε πανηγηρικα.Σε μια απαυτες η οικογενεια χρηματιστηκε γιατι λεγεται πως ο michael jackson δεν αντεχε αλλο την ψυχολογικη φθορα.Εμενα παντως αν οντως ειχαν βιασει το παιδι μου, δεν θα εμενα στο συμβιβασμο.Ειναι σχεδον βεβαιο οτι ολες οι κατηγοριες ηταν με σκοπο τα οικονομικα ωφελη.Ο michael jackson υπεραγαπουσε τα παιδια γιατι οπως ελεγε χωρις αυτα δεν υπαρχει ζωη.Μετα τις κατηγοριες κατερευσε ψυχολογικα μιας και ο χαρακτηρας του ηταν φοβερα ευαλωτος πραγμα που αποδυκνυεται και απο το κομπλεξ κατωτεροτητας που ενοιωθε με την εμφανιση του και του ειχε προκαλεσει ο πατερας του.Δεν μπορουσε να αντεξει ο τι κατηγορειται για κατι που εχει παλεψει τοσο στη ζωη του.

Αν λοιπον καποιος λεει "σιγα...και τι ειναι ο michael jackson" ειναι απλα επειδη δεν ξερει και δεν εχει ασχοληθει.Οταν ομως δεν εχεις ασχοληθει με κατι και "πετας" οτι απλα εχει πιασει το αυτι σου ειναι λογικο να δεχθεις τα πυρα αυτων που νοιαζονται.Αν δεν σε ενδιαφερει απλα δεν ασχολεισαι και δεν συμμετεχεις.Σιγουρα ολοι εχουμε σημαντικοτερα πραγματα στη ζωη μας απο αυτο.Αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα ισοπεδωσουμε ολα τα υπολοιπα η οτι δεν ασχολουμαστε και με τα "κοινα".

Εχω σταματησει εδω και παρα πολλα χρονια να ειμαι τοσο φαν οσο ημουν μεχρι τα 14-15 ωστοσο μαρεσει ακομα να ακουω τα τραγουδια του.Παρολααυτα στεναχωρεθηκα με την ειδηση αν και αυτους τους ανθρωπους,ιδιαιτερα εμεις που δεν τους ζουμε απο κοντα,δεν καταλαβαινεις ποτε οτι εχουν πεθανει.

Σας κουρασα...ουτε εγω πιστευα οτι θα εγραφα τοσα πολλα...αλλα οσα και να πεις γιαυτον...ειναι λιγα.

http://www.youtube.com/watch?v=latLyAI_mbU

http://www.youtube.com/watch?v=AgIrBqGDEvI

Δεν ετυχε να διαβασω το ποστ μέχρι σήμερα, βρηκα ομως ενα ωραιο Tribute απο τον Steve Vai στον MJ και ειπα να το μοιραστω μαζι σας. Που να φανταστω πως μαλιοτραβηχτηκατε και γι αυτο το θεμα.

Πόσο δίκαιο έχεις φίλε μου Targas....

RIP MJ

Link to comment
Share on other sites

δεν τον θεωρω προσωπικοτητα ..

Σου αφιερωνω αυτο το τραγουδι που ισως να μην ξερεις λογο

ηλικιας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...