Jump to content

Πέθανε ο «βασιλιάς της ποπ»...


Recommended Posts

Το Θεμα αφορα το ΘΑΝΑΤΟ ενος ανθρώπου (ειτε ειναι τραγουδιστης ειτε ενας οποιοσδηποτε) και θα παρακαλουσα ολοι οι χρειστες του φορουμ να το σεβαστουν. και να μη κανουν ειρωνικα σχολια.

Ευχαριστω πολυ. και καλη συνεχεια :P

Μα δεν μιλα κανεις εναντιον του ειρωνικα ....απλα ειναι ενα θεμα που απασχολει την διεθνη κοινοτητα για πολλους ειναι ειδηση ...αλλα κατα την γνωμη μου δεν ειναι τοσο σοβαρο ζητημα για να προβαλετε απο τα ΜΜΕ υπαρχουν τοσα και τοσα θεματα ..πεθανε ενας ανθρωπος αλλα ειναι κατι φυσιολογικο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε Στάθη ξέρεις πόσα παιδάκια πεθαίνουν κάθε ώρα απο την πείνα; κανένας δεν λέει τίποτα...

Ποιός ήταν λοιπόν αυτός ο κύριος και ποιό ήταν το έργο του;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κατάφερε ο τυπος αλλά όχι τόσο στη μουσική.

Κατάφερε λευκούς να έχουν για είδωλο μαύρο για 1η ίσως φορά.

Δεν είναι λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι κατάφερε ο τυπος αλλά όχι τόσο στη μουσική.

Κατάφερε λευκούς να έχουν για είδωλο μαύρο για 1η ίσως φορά.

Δεν είναι λίγο.

εγω ειδα σημερα μια συναυλια του σημερα ....και επαθα σοκ χορευε καλυτερα και απο τους χορευτες που τον πλαισιωναν ..απιστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Σταθη αυτο που εγραψες μοιαζει σαν να λες "οποιος δεν συμφωνει μαζι μου, να σκασει"

χαλαρα, κουβεντα κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Σας μιλω σαν Frank86 γιατι δεν εχω ποια δικαιωμα στο φορουμ παρ'ολο που πιστευω οτι ημουν σε ενα σταδιο που θα τα βρισκαμε με το παιδι που εγινε η παρεξηγηση ( κωστα21 δυστυχως δεν μπορω να δω τι μου εγραψες στα πμ ). Οσοι μιλουν ασχημα για τον Michael ειναι αυτοι που δεν εχουν ιδεα απο την ζωη του και απο το εργο του, ειναι αυτοι που δεν εχουν ιδεα απο μουσικη. Εντασσονται στην ιδια κατηγορια αυτων που θεωρουν οτι οσοι ακουνε μεταλ μουσικη ειναι σατανιστες. Για οσους λοιπον ενδιαφερονται ακομα και αν σκεφτονται αρνητικα να μαθουν καποια πραγματα περα απο την μουσικη του αξια και γενικα την καινοτομια του στα παντα ( πριν 15-20 χρονια εκανε πραγματα που δεν μπορουν να κανουν ουτε σημερα ) εχει σπασει καθε ρεκορ πωλησεων δισκων και συναυλιων. Αξιζει καποιος να ελεγξει κανεις το φιλανθρωπικο του εργο. Επισης οι πλαστικες του και οι κατηγοριες οτι προσπαθουσε να γινει λευκος ειναι σχεδον αηδηιαστικες. Ο ΜJ ειχε το γονιδιο της Velitigo αυτο που λεμε εμεις λευκη και προσπαθωντας να το καταπολεμησε κατεληξε σε εναν φαυλο κυκλο πλσατικων με τα γνωστα αποτελεσματα. Οσο αναφορα το θεμα της παιδεραστειας εκτος του οτι ουσιαστικα ποτε δεν αποδειχθηκε κατι βασιμο, φιλοξενουσε κατα καιρους διαφορα παιδια στις επαυλεις του για μεγαλα χρονια διαστηματα. Καποιοι "γονεις" λοιπον ακομα και αν o MJ ηταν αυτο το ανωμαλο παιδεραστικο τερας εστελναν τα παιδια τους με σκοπο να κακοποιηθουν η να ισχυριστουν κατι τετοιο. Θα ηθελα λοιπον σε οσους πραγματικα ενδιαφερονται , οχι για τον Mj αλλα για να ξεφυγουν απο μεσαιωνικες αντιληψεις να ελεγξουν καποια πραγματα. Να δειτε που τωρα μετα θανατον θα πουλησει αυτη η αδυναμη πλευρα του Mj και θα πουληθει πλεον ως ο θλιμμενος σουπερσταρ που ποτε δεν τον αφησαν ησυχο. Αυτα τα ολιγα. Συγνωμη σε οσους προσβαλα, προσφατα εκανα καποιους ανθρωπους με την πιο διαλλακτικη μεθοδο να δουν καποια πραγματα διαφορετικα και αυτο εχω σκοπο να συνεχισω απλα ανοιξτε λιγο τα ματια σας. Κωστα ο Michael ειχε αγωνιστει και για τα παιδια που πεθαινουν απο την πεινα για τα οποια λες. Προσεφερε πολιτισμο, ειναι οτι καλυτερο εχει να επιδειξει η ποπ σκηνη μεχρι σημερα και ο πολιτισμος ειναι εξισου σημαντικος για μια κοινωνια , αυτο ειναι το εργο του.

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που γραφεις πως μπορουν να διασταυρωθουν?

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα που γραφεις πως μπορουν να διασταυρωθουν?

Φιλε μου επειδη σημερα γενικα τα εχω πει πολλες φορες δεν εχω κουραγιο να παραθετω λινκ και στο κατω κατω δεν με αφορα να συνετισω καποιον που δεχτηκε με ευκολια το ενας αραπακλας κομπλεξικος ρατσιστης παιδεραστης και δεν δεχεται το αντιθετο. Αν απλο γκουγκλαρισμα και θα τα βρεις ολα. Για την ασθενεια του, για την οποια υπαρχουν πολλες συνεντευξεις και φωτογραφιες που αποδεικνυουν την πορεια της, το φιλανθρωπικο του εργο ειναι πασιγνωστο οπως και η αγαπη του για τα παιδια με προβληματα. Στις δικες για την παιδεραστεια, περισσοτερες ηταν εκεινες που διακιωθηκε απο τις λιγες που βρηκαν κατι επιλιψημο. Οσο για την μουσικη του αξια , αυτη ειναι αδιαμφισβητητη. Οποιος ενδιαφερεται θα βρει πολλα πραγματα , στην εποχη μας δεν ειναι δυσκολο. Απλα δεν μπορεις να κατακρινεις κατι που δεν ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Φρανκ εγω σε πιστευω (ειλικρινα, δεν σε ειρωνευομαι, εδω δεν ειμαστε για να χαλαμε τις καρδιες μας) αλλα καλο ειναι να δεχθουμε οτι δεν γινεται να εχουν ολοι την ιδια γνωμη, πρεπει να δινουμε στον συνομιλητη το δικαιωμα να εκφραζει την οποια αντιθεση του

Νικο (τρουπη) μηπως εισαι σατανιστης; λεω, μηπως; (εχω καποιες υποψιες τωρα τελευταια, γιατι παντα αργεις στους καφεδες...)

παρακαλουμε τον κο μοντ να επιληφθει για μια σμυκρινση γιατι εχει (μπιιιιιπ) το layout της σελιδας

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου επειδη σημερα γενικα τα εχω πει πολλες φορες δεν εχω κουραγιο να παραθετω λινκ και στο κατω κατω δεν με αφορα να συνετισω καποιον που δεχτηκε με ευκολια το ενας αραπακλας κομπλεξικος ρατσιστης παιδεραστης και δεν δεχεται το αντιθετο. Αν απλο γκουγκλαρισμα και θα τα βρεις ολα. Για την ασθενεια του, για την οποια υπαρχουν πολλες συνεντευξεις και φωτογραφιες που αποδεικνυουν την πορεια της, το φιλανθρωπικο του εργο ειναι πασιγνωστο οπως και η αγαπη του για τα παιδια με προβληματα. Στις δικες για την παιδεραστεια, περισσοτερες ηταν εκεινες που διακιωθηκε απο τις λιγες που βρηκαν κατι επιλιψημο. Οσο για την μουσικη του αξια , αυτη ειναι αδιαμφισβητητη. Οποιος ενδιαφερεται θα βρει πολλα πραγματα , στην εποχη μας δεν ειναι δυσκολο. Απλα δεν μπορεις να κατακρινεις κατι που δεν ξερεις.

Μα δεν τον κατηγωρησε κανεις γι' αυτο απλα ειμαστε λιγακι επικριτικοι απενταντι στα μεσα μαζικης ενημερωσης που το συγκεκριμενο θεμα μονοπωλει τα δελτια ...μαλλον κατι αλλο θελουν να κριψουν κρσιη,ανεργια,ανεχια ..γενικα ολα τα Α :P

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

Νικο (τρουπη) μηπως εισαι σατανιστης; λεω, μηπως; (εχω καποιες υποψιες τωρα τελευταια, γιατι παντα αργεις στους καφεδες...)

Εγώ φταίω που οι συναντήσεις γίνονται τις μέρες που έχω να θυσιάσω παρθένες και να πιω αίμα καραφλού κόκκορα??? Παρακαλώ οι υπεύθυνοι του φόρουμ και των συναντήσεων να το υπολογίζουν και αυτό το θέμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε ούτε έχουμε το δικαίωμα να κρίνουμε ένα άτομο το τη έκανε στην ιδιωτική του ζωή και ούτε με ενδιαφέρει εν τέλει.

Το θέμα είναι ότι πρόσφερε στην μουσική σκηνή και μάλιστα πολλά, αλλά στο είδος του. Αυτό δεν θα το καταλάβει ίσως ένας χεβιμεταλάς η ένας ροκάς ή ένας ρασταμαν κτλ. Διότι δεν τον αφορά το συγκεκριμένο είδος μουσικής, έτσι απλά είναι τα πράγματα, μην τα περιπλέκεται. Ρωτήστε κάποιον που ακούει το συγκεκριμένο είδος μουσικής και θα σας πει.

Κανένας δεν μπορεί να πει ότι δεν πρόσφερε γιατί απλά αν δεν προσφέρεις κάτι δεν θα έχεις αποδοχή από τον κόσμο, δεν θα γίνεις παγκόσμια γνωστός από το τίποτα. Αλλά και ακόμη αυτή που έχουν εκατομμύρια επιχείρησαν να στεριώσουν στην μουσική σκηνή αλλά επειδή δεν είχαν να προσφέρουν απλά χάθηκαν.

Αγοράστηκαν εκατομμύρια δίσκοι και κάποια άτομα με την μουσική του ένιωσαν μεγάλη χαρά και αυτή είναι η ουσία ενός καλλιτέχνη, να προσφέρει με την μουσική του αυτό που ψάχνει ο άλλος, και αυτό το κατάφερε σε πολλά εκατομμύρια κόσμο. Είτε σας αρέσει είτε όχι πρόσφερε στο συγκεκριμένο είδος μουσικής και για αυτό οφείλουμε ένα ευχαριστώ για την χαρά που πρόσφερε και δεν με ενδιαφέρει ακόμη και παλαβός να ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το είχα ξαναδεί... :P

ρίξτε μια ματιά:

απιστευτος και ο καλυτερος στον χωρο του!

LEGENDS NEVER DIES

R.I.P

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν θα το καταλάβει ίσως ένας χεβιμεταλάς η ένας ροκάς ή ένας ρασταμαν κτλ. Διότι δεν τον αφορά το συγκεκριμένο είδος μουσικής, έτσι απλά είναι τα πράγματα, μην τα περιπλέκεται. Ρωτήστε κάποιον που ακούει το συγκεκριμένο είδος μουσικής και θα σας πει.

Προσωπικά έζησα τα χρόνια του δημοτικού ακούγοντας Scorpions, Metallica, Iron Maiden, Black Sabbath και... Michael Jackson :P

Η μουσική είναι μία... Δεν είναι Metal, Rock, ρεμπέτικο, blues κλπ... Και όταν κάποιος προσφέρει στη μουσική, ασχέτος του είδους, προσφέρει στην παγκόσμια μουσική.

Από κει και πέρα διαφωνώ με τον Χρήστο στο κομμάτι της προσωπικής του ζωής... Όχι ότι νοιάζει κανέναν τί κάνει ο καθένας στο σπίτι του, αλλά ΑΝ ήταν όντως παιδεραστής (δεν έχει αποδειχτεί τίποτα)..... Αν εκφραστώ δεν το γλιτώνω το BAN!

Σε κλασσικομεταλλάδικη διασκευή που τα ΣΠΑΕΙ

Και σε Death-άδικη διασκευή για τον χαβαλέ :P

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έζησα τα χρόνια του δημοτικού ακούγοντας Scorpions, Metallica, Iron Maiden, Black Sabbath και... Michael Jackson :lmao:

Η μουσική είναι μία... Δεν είναι Metal, Rock, ρεμπέτικο, blues κλπ... Και όταν κάποιος προσφέρει στη μουσική, ασχέτος του είδους, προσφέρει στην παγκόσμια μουσική.

Από κει και πέρα διαφωνώ με τον Χρήστο στο κομμάτι της προσωπικής του ζωής... Όχι ότι νοιάζει κανέναν τί κάνει ο καθένας στο σπίτι του, αλλά ΑΝ ήταν όντως παιδεραστής (δεν έχει αποδειχτεί τίποτα)..... Αν εκφραστώ δεν το γλιτώνω το BAN!

Σε κλασσικομεταλλάδικη διασκευή που τα ΣΠΑΕΙ

Και σε Death-άδικη διασκευή για τον χαβαλέ :lmao:

:P:P:lmao::thumbup::thumbup: πραγματικα υπεροχα τραγουδια ειχε...κριμα που πεθανε ,αλλα ηταν καπως λογικο μετα απο τοσες επεμβασεις και πραγματα που ειχαν ακουστει για αυτον...οπως ειπαν κι αλλα μελη,σε ολο τον κοσμο καθημερινα πεθαινουν εκατομυρια παιδια απο πεινα αλλα δεν γινεται τοσο γνωστος ο θανατος τους....παντως ειναι κριμα που πεθανε-ασχετα απο οτι(υποτειθεται ή οχι)εχει κανει,διοτι ηταν πραγματικα φανταστικος στα τραγουδια του!κριμα..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έζησα τα χρόνια του δημοτικού ακούγοντας Scorpions, Metallica, Iron Maiden, Black Sabbath και... Michael Jackson :P

Η μουσική είναι μία... Δεν είναι Metal, Rock, ρεμπέτικο, blues κλπ... Και όταν κάποιος προσφέρει στη μουσική, ασχέτος του είδους, προσφέρει στην παγκόσμια μουσική.

Από κει και πέρα διαφωνώ με τον Χρήστο στο κομμάτι της προσωπικής του ζωής... Όχι ότι νοιάζει κανέναν τί κάνει ο καθένας στο σπίτι του, αλλά ΑΝ ήταν όντως παιδεραστής (δεν έχει αποδειχτεί τίποτα)..... Αν εκφραστώ δεν το γλιτώνω το BAN!

Σε κλασσικομεταλλάδικη διασκευή που τα ΣΠΑΕΙ[/color]

Και σε Death-άδικη διασκευή για τον χαβαλέ :P

Έγινε επεξεργασία - joanna pap
Link to comment
Share on other sites

εγω ουτε οπαδος του ειμαι ουτε κ πολυασχολουμαι με τη μουσικη.

αναγνωριζω ομως οτι ειναι ενας θρυλος που θα μεινει στην ιστορια οσο λιγοι.

ηταν πραγματικα μοναδικος κ δεν θα υπαρξει αλλος σαν αυτον.

Link to comment
Share on other sites

εγω ουτε οπαδος του ειμαι ουτε κ πολυασχολουμαι με τη μουσικη.

αναγνωριζω ομως οτι ειναι ενας θρυλος που θα μεινει στην ιστορια οσο λιγοι.

ηταν πραγματικα μοναδικος κ δεν θα υπαρξει αλλος σαν αυτον.

Παιδια καπου διαβαζα οτι μπορει να ειναι με τα μπουνια χρεωμενος κλπ αλλα εχει αφησει λενε κληρονομια στα παιδια του 100 ακυκλοφορητα τραγουδια

Link to comment
Share on other sites

Για να λεει καποιος

"και ποιος ειναι αυτος για να με νοιαξει που πεθανε" "και τι εχει προσφερει?" πρεπει να ειναι το λιγοτερο ασχετος απο το συνδιασμο μουσικης,πολιτισμου και ανθρωπινων σχεσεων.

Ειναι λοιπον ο ανθρωπος με το μεγαλυτερο fan κοινο σε ολο τον κοσμο.Ειναι αυτο ο οποιος εχει πουλησει τοσους δισκους οσους καινενας αλλος και ισως οσους ολοι οι αλλοι μαζι.(750.000.000.).Ειναι ο ανθρωπος ο οποιος δημιουργησε πρωτος video clip με τη μορφη που υπαρχει σημερα και μελιστα με παραγωγες του 1981 που ακομα και σημερα ειναι αδυνατον να ξεπεραστουν.Επισης εχει ενα ακαταριπτο ρεκορ πολησεων ενος δισκου με 104.000.000 το οποιο δεν προκειται πλεον ποτε να καταριφθει.Ειναι επισης αυτος για τον οποιο στις συναυλιες ο κοσμος εκστασιαζοτανε και μονο που τον εβλεπε.Eιναι ο μεγαλυτερος τραγουδιστης-χορευτης ολων των εποχων.Ειναι και αλλα παρα πολλα τα οποια ασφαλως δεν γραφονται σε ενα μονο ποστ.

Αν η προσφορα του λοιπον στη μουσικη δεν ειναι αρκετη για καποιον ωστε να καταλαβει τι σημαινει αυτος ο ανθρωπος για τον κοσμο, μπορει να ρωτησει τις αμετρητες φιλανθρωπικες εταιριες και τα ιδρυματα που συντηρουσε.Χρηματοδοτουσε και συντηρουσε αποκλειστικα μονος του,περισσοτερα απο 50 ιδρυματα και ηταν ιδιαιτερα ευαισθητοποιημενος με τις χωρες τις αφρικης και περισσοτερο την Αιθιοπια.Ασχολουταν επισης με οργανωσεις οικολογικες που αγωνιζονται για τη σωτηρια της γης.

Ολα αυτα λεγεται οτι του κοστισαν σχεδον τη μιση περιουσια του.Εγραψε και τραγουδια σχετικα με αυτα οπως το heal the world,earth song,we are the world,They Don't Care About Us και καμποσα ακομα.

Το μελανο σημειο της καριερας του ηταν οι κατηγορια εναντιον του για παιδεραστεια.Σε ολες τις περιπτωσεις που κατηγορηθηκε,αθωοθηκε πανηγηρικα.Σε μια απαυτες η οικογενεια χρηματιστηκε γιατι λεγεται πως ο michael jackson δεν αντεχε αλλο την ψυχολογικη φθορα.Εμενα παντως αν οντως ειχαν βιασει το παιδι μου, δεν θα εμενα στο συμβιβασμο.Ειναι σχεδον βεβαιο οτι ολες οι κατηγοριες ηταν με σκοπο τα οικονομικα ωφελη.Ο michael jackson υπεραγαπουσε τα παιδια γιατι οπως ελεγε χωρις αυτα δεν υπαρχει ζωη.Μετα τις κατηγοριες κατερευσε ψυχολογικα μιας και ο χαρακτηρας του ηταν φοβερα ευαλωτος πραγμα που αποδυκνυεται και απο το κομπλεξ κατωτεροτητας που ενοιωθε με την εμφανιση του και του ειχε προκαλεσει ο πατερας του.Δεν μπορουσε να αντεξει ο τι κατηγορειται για κατι που εχει παλεψει τοσο στη ζωη του.

Αν λοιπον καποιος λεει "σιγα...και τι ειναι ο michael jackson" ειναι απλα επειδη δεν ξερει και δεν εχει ασχοληθει.Οταν ομως δεν εχεις ασχοληθει με κατι και "πετας" οτι απλα εχει πιασει το αυτι σου ειναι λογικο να δεχθεις τα πυρα αυτων που νοιαζονται.Αν δεν σε ενδιαφερει απλα δεν ασχολεισαι και δεν συμμετεχεις.Σιγουρα ολοι εχουμε σημαντικοτερα πραγματα στη ζωη μας απο αυτο.Αυτο ομως δεν σημαινει οτι θα ισοπεδωσουμε ολα τα υπολοιπα η οτι δεν ασχολουμαστε και με τα "κοινα".

Εχω σταματησει εδω και παρα πολλα χρονια να ειμαι τοσο φαν οσο ημουν μεχρι τα 14-15 ωστοσο μαρεσει ακομα να ακουω τα τραγουδια του.Παρολααυτα στεναχωρεθηκα με την ειδηση αν και αυτους τους ανθρωπους,ιδιαιτερα εμεις που δεν τους ζουμε απο κοντα,δεν καταλαβαινεις ποτε οτι εχουν πεθανει.

Σας κουρασα...ουτε εγω πιστευα οτι θα εγραφα τοσα πολλα...αλλα οσα και να πεις γιαυτον...ειναι λιγα.

http://www.youtube.com/watch?v=latLyAI_mbU

http://www.youtube.com/watch?v=AgIrBqGDEvI

Link to comment
Share on other sites

Για να λεει καποιος

"και ποιος ειναι αυτος για να με νοιαξει που πεθανε" "και τι εχει προσφερει?" πρεπει να ειναι το λιγοτερο ασχετος απο το συνδιασμο μουσικης,πολιτισμου και ανθρωπινων σχεσεων.

Ρε φιλε για ποιον πολιτισμο μιλας ? ...το οτι ειχε ωραια τραγουδακια δεν σημαινει οτι εκανε και τεχνη ...μουσικη εμπορευοταν ο τυπος ..δεν τον κατακρινω ..απλα δεν μπορω να ακουω οτι ηταν δειγμα πολιτισμου η pop μουσικη του :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...