Jump to content

ποδηλατο κανεις;


Guest orck

Recommended Posts

Το εχουμε και μεις αυτο το οικογενειακο.....

tandemwithkids.jpg

.....αλλα με μηχανακι

02hpz52nxch3hcx01v5.jpgmoto-(21)-780230.jpg

Και εδω οικογενεια ειναι, κοιταχτε αναμεσα στους γονεις πιο προσεκτικα

moto-(19)-777806.jpg

Εδω εχουμε προχωρησει σε αλλο επιπεδο

moto-(20)-778803.jpg

H τελευταια ειναι TOP... :):):D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοκκαλινα ροδακια... :D

Πως φαινεται ο ασχετος εε...?? :buttrock::buttrock::buttrock::buttrock:

Φιλαρακι μου οταν ξεκινησα να κανω εγω πατινι δεν ειχε ανακαλυφθει ο τροχος ακομα.

Γιου νοου μια σανιδα και ρουλεμαν? :)

Παλι δεν το επιασες με την πρωτη το αστειο :)

Link to comment
Share on other sites

Τυχεροί οι φίλοι στην επαρχία που μπορουν ακόμη να κάνουν(υποθέτω πως ναι) ποδήλατο...Μακάρι αυτή η άχαρη πρωτεύουσα να είχε ποδηλατόδρομους,έστω και σε κεντρικά σημεία μόνο :) .

Αλλά και πάλι θα μπορούσαμε;;Για parking θα το έβλεπαν πολλοί...!

Υ.Γ: το ποδήλατο δεν εξυπηρετεί την σύγχρονη κουλτούρα--πως θα βρίζαμε ο ένας τον άλλο;Πώς θα σπινίαραμε στο φανάρι μιλώντας στο κινητό και χαιδευοντας ταυτόχρονα τους μηρούς της συντρόφου μας;; :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μου οταν ξεκινησα να κανω εγω πατινι δεν ειχε ανακαλυφθει ο τροχος ακομα.

Γιου νοου μια σανιδα και ρουλεμαν? :)

Παλι δεν το επιασες με την πρωτη το αστειο :)

Mα και εγω για αστειο το ειπα....:D

Link to comment
Share on other sites

το ατομο τα σπαει κανονικα ομως!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποδήλατο και πάλι ποδήλατο τα τελευταία δυο χρόνια παω στη δουλειά με το ποδήλατο ( όταν ο καιρός το επιτρέπει )

Μενίδι - Μελίσσια. Μπορεί να ακούγεται κάπως αλλά δεν είναι τίποτα. Πάω στον ίδιο χρόνο που πάω με το αυτοκίνητο Δοκιμάστε.....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως προλαβε κανεις τα διπλα ποδηλατα με την τεντα απο πανω?

Αααχχχχ τι μου θυμησατε. Και πατινι ξυλινο σαν σταυρος με ρουλεμαν, οπως λεει και ο Σπυρος,

παντηλικια στις πλατειες και χερια μονιμα δεμενα απο τις τουμπες. :)

Link to comment
Share on other sites

Ποδήλατο και πάλι ποδήλατο τα τελευταία δυο χρόνια παω στη δουλειά με το ποδήλατο ( όταν ο καιρός το επιτρέπει )

Μενίδι - Μελίσσια. Μπορεί να ακούγεται κάπως αλλά δεν είναι τίποτα. Πάω στον ίδιο χρόνο που πάω με το αυτοκίνητο Δοκιμάστε.....

Σιγά την απόσταση... :)

Η τρίτη ηλικία μας βάζει τα γυαλιά!!

http://www.zougla.gr/news.php?id=50015

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι θα γίνει; Θα κανονήσουμε καμια ποδηλατάδα; :)

Link to comment
Share on other sites

όλοι έτοιμοι για εκδρομή ?

πάντα βέβαια προέχει η ασφάλεια ! :)

Η επιδρομη των αστακων..:)

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι θα γίνει; Θα κανονήσουμε καμια ποδηλατάδα; :)

Εγώ μέσα αν το κανονίσετε!!!

Βέβαια θα σας ακολουθώ με το αμάξι... και θα έχω αναμένο το aircodition... και θα ακούω mp3... και θα έχω και γκομενάκι δίπλα μου... και θα καπνίζω και τα τσιγάρα μου... παίζει, επίσης να μιλάω και στο κινητό... θα έχω και μερικά σάντουιτς μαζί μου σε περίπτωση που πεινάσω να τα τρώω ενώ οδηγώ!

Πάντως είμαι μέσα :)

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέσα αν το κανονίσετε!!!

Βέβαια θα σας ακολουθώ με το αμάξι... και θα έχω αναμένο το aircodition... και θα ακούω mp3... και θα έχω και γκομενάκι δίπλα μου... και θα καπνίζω και τα τσιγάρα μου... παίζει, επίσης να μιλάω και στο κινητό... θα έχω και μερικά σάντουιτς μαζί μου σε περίπτωση που πεινάσω να τα τρώω ενώ οδηγώ!

Πάντως είμαι μέσα :)

:):D

και εγω μαζι σου!!!

+1 λοιπον!!!

αλλος?

Link to comment
Share on other sites

:):D

και εγω μαζι σου!!!

+1 λοιπον!!!

αλλος?

Λυπάμαι... Το κάθισμα του συνοδηγού είναι πιασμένο και το πίσω κάθισμα θα έχει τα σάντουιτς! Φέρε το δικό σου αμάξι :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παιδιά!!!!

το ποδήλατο είναι ότι πρέπει και πιστεύω ότι όλοι μας λίγο πολύ πρεπει να το βάλουμε στην ζωή μας.

Εγώ πρόσφατα έκανα την επανασταση μου μετά από αρκετό καιρό που είχα παρατήσει το ποδήλατο. Αγόρασα ένα ηλεκτρικό ποδήλατο και το έβαλα για τα καλά στην ζωή μου. Κάνω σχεδόν τα πάντα με αυτό!!!

Το ηλεκτρικό ποδήλατο είναι ένα κανονικό ποδήλατο που έχει τοποθετημένη στο πίσω μέρος του σκελετού του μια μπαταρία λιθίου. Είναι πολύ απλό στην χρήση γιατί είναι ένα κανονικό ποδήλατο και όχι κάτι που μοιάζει με ποδήλατο και έχει και ταχύτητες. Είναι φοβερό!!!!

Μέχρι και στην δουλειά μου πάω με αυτό (ευτυχώς δεν μένω πολύ μακρυά, γιατί αλλιώς με τα αυτοκίνητα....δύσκολα βγάζεις άκρη)

Σας το προτείνω ανεπιφύλακτα

Πληροφορίες στο :

http://www.facebook.com/home.php#/pages/el...84881682?ref=ts

Καλές πεταλιές!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω "πειράξει" το μπροστινο μεγάλο γρανάζι και βλέπω 95άρια κατεβαίνοντας τον ημιτό προς βύρωνα (για όσους ξέρουν που είναι αυτό το παγκάκι) όταν έδινα παναλλήνιες ήταν ο πιο ωραίος τροπος να ξεχαστώ

post-14343-1248611232_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλα αυτα π λετε αλλα εγω εδω π μενω εχει πραγματικα πολυ φαση να κανεις ποδηλατο! :( καθε μερα βγαινουμε μια τεραστια παρεα απο τις 7-8 ,μεχρι τις 11( το βραδυ) περιπου με τα ποδηλατα και σπαμε πολυ πλακα ,γιατι εδω δεν κινδυνευεις τοσο οσο στην Αθηνα και στις ''μεγαλουπολεις''!εντομεταξει δεν χρειαζεται να εχεις τη μανα σ πανω απο το κεφαλι σου συνεχεια να σ λεει,προσεχε,βαλε κρανος,γυρνα ιστς 9 κλπ κλπ κλπ...ειναι απλα τελεια οταν βγαινουμε ολοι μαζι!και το καλυτερο?δν χρειαζεται να εχεις ποδηλατο για να ερθεις μαζι μας! :hysterical: ολοι εχουμε πατακια -μπρος -πισω - και τα χρησιμοποιουμε συνεχεια!(εγω τα πισω μονο!)....α,και ξεχασα να πω οτι συμφωνω με τν Κωστη... και οτι και για μενα το πατινι ειναι ολα τα λεφτα :( .....το θεμα ειναι οτι στους χωματοδρομους που πηγαινουμε συνηθως δυσκολευομαι καπως :hysterical: !αλλα οκ εχει την πλακα τ και το πατινι!(καλα οι τουμπες π εχουμε φαει με τους κολλητους μ ειναι το καλυτερο της υποθεσης :hysterical: :hysterical: !!!)

αλλα τι να κανουμε?δεν ειμαστε ολοι το ιδιο τυχεροι σε αυτο το θεμα! :wub: εδω ειναι ο παραδεισος των ποδηλατων! ενω εκει.......γινεται χαμος και ειναι ακρως επικινδυνο να βγεις με ποδηλατο.. :hysterical:

οποτε...εσεις οι λατρεις ελατε μια βολτιτσα απο δω.να μεγαλωσει η παρεα μας...και να δειτε τι παει να πει ''βολτα με ποδηλατο'' :D:D !(και οχι μονο :( )

Έγινε επεξεργασία - joanna pap
Link to comment
Share on other sites

Εγω την περασμενη βδομαδα ειχα παει στο χωριο μου Ατταλη Ευβοίας συνολικα μου πηρε 5 ωρες

εδω παραθετω και εναν χαρτη για να δειτε την αποσταση http://i289.photobucket.com/albums/ll205/G...AS/fish/map.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλω και εγώ το ποδήλατο μου εδώ.Τελευτέα διαδρομή θεσσαλονίκη(πυλαία)μέχρι λουτρά χαλκιδικής 140χλ απόσταση και χρόνος 3:30 ώρες.

(Δυστηχώς το ποδήλατο εκλάπη ) :(

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλω και εγώ το ποδήλατο μου εδώ.Τελευτέα διαδρομή θεσσαλονίκη(πυλαία)μέχρι λουτρά χαλκιδικής 140χλ απόσταση και χρόνος 3:30 ώρες.

(Δυστηχώς το ποδήλατο εκλάπη ) :(

κουρσα ηταν? κριμας! :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...