Jump to content

Από τη μεριά του χρήστη.


Aiolos

Recommended Posts

Από τη μεριά του χρήστη.

Ανοίγω αυτό το θέμα, όχι για να έρθουμε σε αντιπαράθεση εμείς οι χρήστες με τους συντονιστές, αλλά σαν μια ευκαιρία να συζητηθούν θέματα και από τη δικιά μας πλευρά.

Είτε ως προτάσεις, είτε ως παρατηρήσεις και πάντα με καλή διάθεση με σκοπό φυσικά τη σωστή λειτουργία και καλυτέρευση του portal.

Θέματα που δεν γνωρίζουμε και ίσως θα έπρεπε, θέματα και «υποχρεώσεις» των «μεν και των δε» (χωρίς ανταγωνιστικό χαρακτήρα)

Στο κάτω-κάτω στη ίδια πλευρά είμαστε όλοι μας.

Μην το δείτε σαν το κουτί της Πανδώρας ή τους ασκούς του Αιόλου. :P

Σκοπός όπως προανέφερα είναι η φιλική κουβέντα και λύσεις εκεί που νομίζουμε ότι υπάρχουν προβλήματα.

Πιστεύω ότι με μια δημιουργική κουβέντα όλοι μας θα αποκομίσουμε θετικά πράγματα.

Ευχαριστώ

Αίολος-Βαγγέλης Διαμαντής

Έγινε επεξεργασία - Aiolos
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια Ευκολη Λυση-Απαντηση............ Καλη πιστη και ενεργεια και ολα γινονται οπως πρεπει. Τωρα για καποιους που το βλεπουν ανταγωνιστικα διεκδηκοντας δαφνες και τιτλους για τον καλυτερο συμβουλατορα η γνωστη του αντικειμενου, απο μονοι τους εξοστρακιζονται οταν οι υπολοιποι δεν μπαινουμε στην διαδικασια δημιουργιας κοντρας-ανταγωνισμου. Ουτως η αλλιως Κανενας δεν χρειαζεται να αποδειξει τιποτυα και σε κανενα!!!! Και βασικο να μην ξεχναμε τον λογο που βρισκομαστε εδω στο Aquazone!!!! Καλημερα σε ολους :P:P

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο θέμα .

Θα πρέπει να συμμετέχουν όσοι γίνετε περισσότεροι , και πιστεύω οτι κάτι καλό θα βγει .

Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω με οσα ειπαν τα παιδια παραπανω ..αλλα εχω κολησει σε αυτο το φορουμ νομιζω πως εχει αρκετα υψηλο επιπεδο ...και ποιο πολυ ''γουσταρω'' μερικους συντονιστες οχι μονο για τον χαρακτηρα τους αλλα και για την αμεσοτητα των απαντησεων τους και τις γνωσεις τους ..νομιζω ετσι μπορουμε να παμε μονο ''προς τα πανω'' και φυσικα να γινουμε καλυτεροι ..σε γενικες γραμμες πιστευω πως τα ενυδρειακα κινουνται περισσοτερο εδω μεσα ..παρα στα καστηματα που ως επιτοπλιστον κοιτανε να σου πασαρουν οπως λεει και ο φιλος μου Αλεφαντος ''τα παντα ολα'' ..και πως ειναι μια ανασα για οσους δεν κατεχουν την Αγγλικη :P ..αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω με οσα ειπαν τα παιδια παραπανω ..αλλα εχω κολησει σε αυτο το φορουμ νομιζω πως εχει αρκετα υψηλο επιπεδο ...και ποιο πολυ ''γουσταρω'' μερικους συντονιστες οχι μονο για τον χαρακτηρα τους αλλα και για την αμεσοτητα των απαντησεων τους και τις γνωσεις τους ..νομιζω ετσι μπορουμε να παμε μονο ''προς τα πανω'' και φυσικα να γινουμε καλυτεροι ..σε γενικες γραμμες πιστευω πως τα ενυδρειακα κινουνται περισσοτερο εδω μεσα ..παρα στα καστηματα που ως επιτοπλιστον κοιτανε να σου πασαρουν οπως λεει και ο φιλος μου Αλεφαντος ''τα παντα ολα'' ..και πως ειναι μια ανασα για οσους δεν κατεχουν την Αγγλικη :P ..αυτα

Συμφωνω :P

Link to comment
Share on other sites

Από τη μεριά του χρήστη.

Ανοίγω αυτό το θέμα, όχι για να έρθουμε σε αντιπαράθεση εμείς οι χρήστες με τους συντονιστές, αλλά σαν μια ευκαιρία να συζητηθούν θέματα και από τη δικιά μας πλευρά.

Είτε ως προτάσεις, είτε ως παρατηρήσεις και πάντα με καλή διάθεση με σκοπό φυσικά τη σωστή λειτουργία και καλυτέρευση του portal.

Θέματα που δεν γνωρίζουμε και ίσως θα έπρεπε, θέματα και «υποχρεώσεις» των «μεν και των δε» (χωρίς ανταγωνιστικό χαρακτήρα)

Στο κάτω-κάτω στη ίδια πλευρά είμαστε όλοι μας.

Μην το δείτε σαν το κουτί της Πανδώρας ή τους ασκούς του Αιόλου. :P

Σκοπός όπως προανέφερα είναι η φιλική κουβέντα και λύσεις εκεί που νομίζουμε ότι υπάρχουν προβλήματα.

Πιστεύω ότι με μια δημιουργική κουβέντα όλοι μας θα αποκομίσουμε θετικά πράγματα.

Ευχαριστώ

Αίολος Λιβεριάδης

φιλε Αιολε θα χαρω να σε δω ξανα στη συναντηση μας

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=27975

κ να συζητησουμε τυχων προτασεις κ παρατηρησεις σχετικα με τη λειτουργια του forum κ απο κοντα!

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με ολους τουσ παραπανω

και φιλε σταματη απο οτι βλεπεις το ποστ δυστηχως δεν εχει μεγαλη συμμετοχη

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μπορεί να μην έχει τη συμμετοχή που θα έπρεπε (νέες ιδέες, προτάσεις κλπ), ίσως γιατί είναι νωρίς ακόμη (λέμε τώρα), :P αλλά νομίζω ότι τέτοια και παρόμοια ουσιαστικά θέματα δεν έχουν την τύχη που τους αρμόζει.

Αυτό δείχνει (κατά τη γνώμη μου), ότι η πλειοψηφία των χρηστών /μελών (και συνήθως τα νέα μέλη), να θέτουν μια ερώτηση όπως και όπου βολέψει, από τη άλλη οι συντονιστές να προσπαθούν να συμμαζέψουν τα ασυμμάζευτα, με αποτέλεσμα να δημιουργούνται εντάσεις την στιγμή που δεν θα έπρεπε.

Σαν πρόταση λοιπόν αναφέρω μια που είχα κάνει σε κάποιο πρόσφατο topic (http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=28355&hl=) και είναι η εξής:

Μια άλλη πρόταση είναι (που γίνεται εν μέρει), το κάθε νέο μέλος να λαμβάνει ένα αυτοματοποιημένο e-mail, (και όχι ολόκληρο κατεβατό), με κάποια συγκεκριμένα πράγματα που «πρέπει» να κάνει, όπως π.χ. όταν αντιμετωπίσει μια ασθένεια ποιές είναι οι ενέργειες που θα ακολουθήσει.

Οι συντονιστές γνωρίζουν καλύτερα από τον καθένα μας ποια είναι τα top10 (ας πούμε) θέματα που απασχολούν τους χρήστες και ας επικεντρώσουν τη φόρμα πάνω σ΄αυτά τα θέματα.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Θέματα που δεν γνωρίζουμε και ίσως θα έπρεπε, θέματα και «υποχρεώσεις» των «μεν και των δε» (χωρίς ανταγωνιστικό χαρακτήρα)

Το θέμα μπορεί να μην έχει τη συμμετοχή που θα έπρεπε (νέες ιδέες, προτάσεις κλπ), ίσως γιατί είναι νωρίς ακόμη (λέμε τώρα), :P αλλά νομίζω ότι τέτοια και παρόμοια ουσιαστικά θέματα δεν έχουν την τύχη που τους αρμόζει.

Μια άλλη πρόταση είναι (που γίνεται εν μέρει), το κάθε νέο μέλος να λαμβάνει ένα αυτοματοποιημένο e-mail, (και όχι ολόκληρο κατεβατό), με κάποια συγκεκριμένα πράγματα που «πρέπει» να κάνει, όπως π.χ. όταν αντιμετωπίσει μια ασθένεια ποιές είναι οι ενέργειες που θα ακολουθήσει.

Οι συντονιστές γνωρίζουν καλύτερα από τον καθένα μας ποια είναι τα top10 (ας πούμε) θέματα που απασχολούν τους χρήστες και ας επικεντρώσουν τη φόρμα πάνω σ΄αυτά τα θέματα.

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες τώρα... πιο είναι το θέμα?

Ο διαχωρισμός μελών - συντονιστών? ή η δομή του φόρουμ?

:P

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπερδεύτηκες? Δεν έθεσα θέμα διαχωρισμού. Προτάσεις για όλους και προς όλους, και για τη δομή του φόρουμ με αποδέκτες μέλη και συντονιστές.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ειμαι αρκετα καινουριος αλλα ενα πραγματακι με ψιλοδυσκολευει στο forum.

οταν παω το ποντικι προς την επιλογη Νέες δημοσιεύσεις κ τυχει να περασει το βελακι κοντα απο το Forum ανοιγει και βγαζει τα forum,chat,ενεργα θεματα κλπ...κ κρυβει την επιλογη νεες δημοσιευσεις.

μηπως θα ηταν καλυτερα να μετακινηθει η επιλογη νεες δημοσιευσεις πιο αριστερα για να μην ''κρυβονται'' συνεχεια απο το αναδιπλουμενο παραθυρο forum?

τι λετε? :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απλα μετακινησε το ποντικι αριστερα ή δεξια απο τη λεξη "φορουμ" και θα κλεισει το "ενοχλητικο" πινακακι επιλογων.

Ετσι θα δεις παλι τις "νεες δημοσιευσεις" :welcome:

Εγω δεν ενοιωσα ποτε παντως αυτο το "προβλημα" που αναφερεις να με κανει ποτε να ενοχληθω σε σημειο να το αναφερω για αλλαγη.

Συνηθεια χρειαζεται νομιζω στο χειρισμο της σελιδας.;)

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παραπονο κοιριοι μεντεροτοροι!!!

Μα ειναι δυνατον?? Ειναι δυνατόν???

Κανατε τον Τρουπη μοντερατορα??? :welcome:

Εχει αρχισει και ζηταει να του μιλαμε στον πλυθηντικό.... να κανουμε 15 καμψεις για να του μιλησουμε και διαφορα αλλα τετοια!!!

Στο τελος θα σας ζητησει και μισθο!!!

Αισχος!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...