Jump to content

Bristletail Filefish (aiptasio-φάγο) !!!!


Recommended Posts

Bristletail filefish (http://ericsreef.blogspot.com)

Γνωρίζει κάποιος για το συγκεκριμένο ψαράκι?

Σύμφωνα με τα γραφόμενα τρώει Aiptasies !!!

Κάνει δουλειά?

Σαν το «άσχημο παπί» είναι παναθεμάτο, αλλά αν κάνει δουλειά και δεν τρώει κοράλλια θα κάνω πέτρα την καρδιά μου και θα το βάλω !!!

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να πείσω τον εαυτό μου.. ή οι Aiptasies ή αυτό το «πράμα»…

Και που ξέρεις μπορεί να βρεθεί καμιά πριγκίπισσα να το φιλήσει !!! :):)

Διάβασα ότι είναι πολύ ντροπαλό ψαράκι (κάτι ξέρει), και ότι αρχίζει να κάνει δουλειά με τις Aiptasies μετά από 1-2 βδομάδες.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Προσοχη,γιατι το συγκεκριμενο ψαρι αποτι διαβαζω δεν ειναι reef-safe.Θα σου φαει κοραλια και ασπονδυλα.

Link to comment
Share on other sites

έτσι ξέρω και εγώ

αν και δεν μου πείραξε κάτι αλλά ψόφησε από τη πείνα , δεν έφαγε ούτε τις aiptasia

Link to comment
Share on other sites

Ωχ ωχ !!! Είναι έτσι που είναι.. δεν τρώει και aiptasies… λέει και το ποίημα εύκολα, άστα να πάνε δηλαδή !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ωχ ωχ !!! Είναι έτσι που είναι.. δεν τρώει και aiptasies… λέει και το ποίημα εύκολα, άστα να πάνε δηλαδή !!!

Αστο καλυτερα...Περιμενε για καμια 5αδα peppermint απο το aqua reef farm που κανουν εκπληκτικη δουλεια κ σιγουρα θα σου βγουν κ πιο φτηνες!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξεχάσει αυτό το topic !!!

Το ψαράκι το αγόρασα εδώ και ένα μήνα… τα κοράλλια δεν μου τα πειράζει καθόλου, αλλά ούτε και τις aiptasies !!!

Τσιμπολογάει συνεχώς από τους βράχους και από τις τροφές που ρίχνω… αλλά εκεί σταματούν όλα.

Όσο για τις peppermint 3 μήνες ψάχνω και δεν βρίσκω. Έχει το Agua Reef Farm?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξεχάσει αυτό το topic !!!

Το ψαράκι το αγόρασα εδώ και ένα μήνα… τα κοράλλια δεν μου τα πειράζει καθόλου, αλλά ούτε και τις aiptasies !!!

Τσιμπολογάει συνεχώς από τους βράχους και από τις τροφές που ρίχνω… αλλά εκεί σταματούν όλα.

Όσο για τις peppermint 3 μήνες ψάχνω και δεν βρίσκω. Έχει το Agua Reef Farm?

Ειχε στο aqua reef farm οταν ειχα ερθει να μου δωσεις χενια ειχε...Τωρα παρτους ενα τηλ κ θα σου πουν ποτε θα φερουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...