Jump to content

New Set Up


Nick S3

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 125
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tiger barb.... πολυ περιεργο... στο πως βρεθηκε μεσα στο ενυδρειο..

πηρες φυτα απο χομπιστα?? γιατι απο petshop ειναι απιθανο να ειναι...

αλλα και παλι... μου φαινεται απιθανο.... :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένα βίντεάκι με τον γιο μου και τον rhom.Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το ψάρι την μία τον κυνηγάει τον μικρό όταν τον βλέπει και την άλλη τον κυνηγάει ο μικρός όπως στο βίντεο.Όλα αυτά τα κάνει μόνο στον μικρό εάν πάω εγώ εκεί κοντά κρύβετε :excl:.Τον βλέπει σαν φαγητό ή βρήκαν και οι δύο ένα παιχνίδι?

Link to comment
Share on other sites

Ένα βίντεάκι με τον γιο μου και τον rhom.Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το ψάρι την μία τον κυνηγάει τον μικρό όταν τον βλέπει και την άλλη τον κυνηγάει ο μικρός όπως στο βίντεο.Όλα αυτά τα κάνει μόνο στον μικρό εάν πάω εγώ εκεί κοντά κρύβετε :excl:.Τον βλέπει σαν φαγητό ή βρήκαν και οι δύο ένα παιχνίδι?

καταρχην να σου ζησει ο μικρος και το ενυδρειο σου ειναι απιθανο,αυτο που κανει ο rhom το κανει και ο δικος μου με τις κορες μου, στον δικο μου αυτο που εχω καταλαβει εχει να κανει με τον ογκο που βλεπει το ψαρι, επειδη στις μικρες φαινεται μονο το κεφαλι επειτιθεται, σε εναν ενηλικο και εννοειτε πιο ψηλο δεν κανει τρελες...εχω ανεβασει και βιντεακι στο youtube σχετικο....

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ Τάσο :excl: Καλά ο δικός σου δεν παίζετε το έχω δει το βιντεάκι και είναι όλα τα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

Νικο τρομερη αλλαγη συμπεριφορας κ ο δικος σου.

δειχνει να εχει εξοικιωθει πληρως.

βοηθαει παρα πολυ κ το ενυδρειο, που ειναι ολα τα λεφτα :excl:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το ενυδρείο μόνο θα το δώσω για να τον βάλω σε ένα μεγαλύτερο να είναι λίγο πιο άνετος :D

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε επιτέλους ο Rhom να πουλάει μαγκιά και σε μένα...μέχρι τώρα ορμούσε μόνο στον γιο μου :welcome: Ορίστε και ένα μικρό βιντεάκι

.

Αντώνη τι λες θα μπορέσω να τον κάνω σαν τον Αγαθη?

Link to comment
Share on other sites

Με τέτοιες εκνευριστικές κινήσεις... και εγώ θα σου ορμούσα :welcome:;);)

Link to comment
Share on other sites

Νικο φαινεται σε τελεια κατασταση.

θα συνεχισει να σε εκπλησει με τη συμπεριφορα του.

οσο περναει ο καιρος θα γινεται πιο κτητικος με το χωρο του.

η αλλαγη ενυδρειου θα τον παει πισω ομως......

Link to comment
Share on other sites

εεε λογικα θα ξαναπερασει ενα ευλογο διαστημα μεχρι να ξαναπροσαρμοστει στο νεο περιβαλλον.

τι ενυδρειο του ετοιμαζεις?

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις γιορτές θα ετοιμάσω ένα Diy ενυδρείο 1,30x60x60 δηλαδή 468 λίτρα για να είναι λίγο πιο άνετος :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις γιορτές θα ετοιμάσω ένα Diy ενυδρείο 1,30x60x60 δηλαδή 468 λίτρα για να είναι λίγο πιο άνετος :welcome:

κοιτα να δωσεις βαση στο μηκος και στο πλατος... για εμενα τα 60 λιτρα στο υψος ειναι υπερβλη για το μεγεθος που ειναι τωρα....

καντο αν μπορεις 150χ60χ45 ;)

Link to comment
Share on other sites

Στάθη εκεί που θα μπει το ενυδρείο μέχρι 1.30 με παίρνει γι΄αυτό έδωσα τόσο ύψος για να κερδίσω λίτρα.Αλλιώς αν είχα χώρο θα έπαιρνα ένα 2μετρο και θα ήμουν άρχοντας :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Τα πιρανχα λογου του μεγεθους τους και της κινητικοτητας τους θελουν ενυδριο που σε ολες τις διαστασεις θα πρεπει να ειμαστε Large... Επισης λογο του οτι κινουνται στο μεσο του ενυδριου θελουν και υψος...

Τωρα δεν ξερω πως κινηται το Rhomb λογο μοναχικοτητας αλλα οπως και να το κανουμε ενα τετοιο ψαρι στο τελικο του μεγεθος θελει τουλαχιστων ενυδριο 1000 λιτρων....

Εγω γενικα ειμαι του κανονα,Το μηκος του ενυδριου πρεπει να ειναι 10 φορες το μηκος του ψαριου,Πλατος του ενυδριου πρεπει να ειναι 6 φορες το μηκος του ψαριου και για το υψος αναλογα το ψαρι..Αλλα και σε αυτο πρεπει να δινουμε οσο μπορουμε περισσοτερο.. :welcome:

Link to comment
Share on other sites

επειδη φενεται η αγαπη που του εχεις,ειμαι σιγουρος πως μολις το ψαρι δειξει οτι εχει αναγκη το δυμετρο,ολο και κατι θα βρεις να ξηλωσεις για να του το δωσεις!

εχεις χρονο...ειναι μικρος,μεγαλωνει αργα...ολα οκ! :welcome:

καλη χρονια σε σενα και τον ψαρη σου!με το καλο το ενχειρημα... ;)

Link to comment
Share on other sites

επειδη φενεται η αγαπη που του εχεις,ειμαι σιγουρος πως μολις το ψαρι δειξει οτι εχει αναγκη το δυμετρο,ολο και κατι θα βρεις να ξηλωσεις για να του το δωσεις!

εχεις χρονο...ειναι μικρος,μεγαλωνει αργα...ολα οκ! :welcome:

καλη χρονια σε σενα και τον ψαρη σου!με το καλο το ενχειρημα... ;)

Ελπίζω μέχρι τότε να έχω κάνει ένα μεγαλύτερο σπίτι και να είμαι πιο άνετος από χώρο ;) Καλή χρονιά και σ΄εσένα με υγεία :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ένα τελευταίο βιντεάκι μιας και το ψάρι έχει φύγει από τα χέρια μου :)

Την μουσική πρέπει να διορθώσω όμως........... :thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Τι κανει ρεεεεεεεεε :rasp::rasp:

Φανταστικο βιντεο!!!!Φοβερο ψαρι!!!!

Αν δεν χαλαγε και η μουσικη θα τα εσπαγε!!!

Διορθωσε το.... :helpsmilie:

Σταματα.Ελιωσε το τζαμι απο την καθαριοτητα!! :thumbup:

Ελπιζω να πηγε σε καλα χερια.. :):D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...