Jump to content

Απορια


Recommended Posts

Παιδια 10 λιτρα ενυδρειο χρειαζεται φιλτρο?ρωταω γιατι θα παρω ενα και θα το φυτεψω και θα βανω μεσα μερικεσ γαριδουλες

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε 10λ δεν μπαινει τιποτα εκτος εαν θες μικρο μονομαχο να βαλεις εγω προχθες πηρα ενα φιλτρο του εκαν και μια πατεντα γιατι δεν υπαρχουν μικραφιλτρα αλλα αυτο ειναι πολυ μικρο εαν θες να σου πω απο που το πηρα πες το μου. :):):D

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς παρεξήγηση αλλά 10 λίτρα θα το χρησιμοποιούσα μόνο για φυτώριο. Τώρα σην ερώτησή σου, βρες το πιο μικρό φίλτρο, βάλε sray bar και άνοιξε τη διατομή από τις τρύπες του και κάνε αρκετές νέες τρύπες μήπως και καταφέρεις να μην ξεσηκώνεις όλο το εσωτερικό. Στο spray bar μπορείς να προσθέσεις και ενυδρειακό σφουγκάρι ώστε να μειώσεις τη ροή.

Αν βάλεις ενυδρειακό σφουγκάρι απευθείας στην έξοδο του φίλτρου μπορεί να το ζορίσεις αρκετά και να καεί.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε 10λ δεν μπαινει τιποτα εκτος εαν θες μικρο μονομαχο να βαλεις εγω προχθες πηρα ενα φιλτρο του εκαν και μια πατεντα γιατι δεν υπαρχουν μικραφιλτρα αλλα αυτο ειναι πολυ μικρο εαν θες να σου πω απο που το πηρα πες το μου. :):):D

Ρε γιωργο αφου στο εχουν πει τοσες φορες ενας μονομαχος θελει 25 λιτρα μινιμουμ...Πως τονπροτεινεις για 10..??

Εγω μονο ενα σαλιγκαρακι θα εβαζα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε γιωργο αφου στο εχουν πει τοσες φορες ενας μονομαχος θελει 25 λιτρα μινιμουμ...Πως τονπροτεινεις για 10..??

Εγω μονο ενα σαλιγκαρακι θα εβαζα...

Μηκε εκει για τωρα σημερα θα μπει σε ενυδρειο 100λ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα για το δικο σου μονομαχο αλλα για το οτι προτεινες στο παιδι να βαλει μονομαχο σε 10 λιτρα...

Τον μονομαχο στα 100 λιτρα θα ατον εχεις μονο του εε..??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα για το δικο σου μονομαχο αλλα για το οτι προτεινες στο παιδι να βαλει μονομαχο σε 10 λιτρα...

Τον μονομαχο στα 100 λιτρα θα ατον εχεις μονο του εε..??

Το παλικαρι για φυτεμα και γαριδες θελει!!!

Οποτε, καλο θα ειναι να του απαντησουν σε αυτο,.

Εγω Δεν ξερω. :)

Link to comment
Share on other sites

Το παλικαρι για φυτεμα και γαριδες θελει!!!

Οποτε, καλο θα ειναι να του απαντησουν σε αυτο,.

Εγω Δεν ξερω. :)

Την ιδια δυσκολια θα αντιμετωπισει και με τις γαριδες. Ασταθεια στις τιμες του νερου.

Ακομα και τα 25 λιτρα δεν ειναι ευκολα με ζωντνα μεσα, θελουν καποια εμπειρια.

Τα περιφημα nano cubes "εστειλαν" ουκ ολιγες γαριδες το χειμωνα που ειναι και πιο ευκολη η διατηρηση τουλαχιστον τη θερμοκρασιας.

Και το'χα πει, καλα που φυλαξα το λινκ :)

Για τοσο μικρη γυαλα υπαρχουν φωτεινα παραδειγματα εδω τι μπορεις να κανεις.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=27271&hl=

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...