Jump to content

Μαζική αγορά Chiller


Recommended Posts

:):D

Καθεσαι στον καναπε και με το τηλεκοντρολ αλλαζεις νερο..:)

H γραφεις στο φορουμ πατας:

Ctrl+Delete(Για να βγαλεις νερο)

Ctrl+Insert(Για να βαλεις νερο)

Ctrl+PageUp(Για να ανεβασεις την σταθμη με απιονισμενο)

Ctrl+End(Για να μαζεψει τα νερα απο το πατωμα και να καθαρισει με ενα πανακι τα τζαμια)

:buttrock::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:):D

Καθεσαι στον καναπε και με το τηλεκοντρολ αλλαζεις νερο..:)

H γραφεις στο φορουμ πατας:

Ctrl+Delete(Για να βγαλεις νερο)

Ctrl+Insert(Για να βαλεις νερο)

Ctrl+PageUp(Για να ανεβασεις την σταθμη με απιονισμενο)

Ctrl+End(Για να μαζεψει τα νερα απο το πατωμα και να καθαρισει με ενα πανακι τα τζαμια)

:buttrock::buttrock::buttrock:

Ctrl+Alt+Del = Reset τα βακτήρια :buttrock::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πολύ από τις συζητήσεις φάνηκε να υπάρχει ενδιαφέρον για chiller.

Τι λέτε.. εμείς οι 6-7, θέλετε να δηλώσουμε συμμετοχή ώστε μέσα από το φόρουμ, καθαρά και διάφανα να ζητήσουμε προσφορά από τα καταστήματα?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής 4

Aiolos-910

Alan Boy

Dimaapo

Space4711

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορέσουμε να σας κάνουμε πρόταση, μόλις μας δώσετε συνολικό αριθμό καθώς και για πόσα λίτρα.

Αντιλαμβάνεστε ότι πολλά κομμάτια σε ένα μοντέλο θα είναι πιο ανταγωνιστικά απ' ότι λίγα κομμάτια σε πολλά μοντέλα.

Αναμένουμε την τελική σας απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

είναι ευκαιρία παιδιά να κάνουμε καμιά κίνηση για αγορά με κάποια έκπτωση καλή γιατί είναι χρήσιμο το μηχάνημα κάνει δουλειά με ανεμιστήρες δεν παίζει έως πότε???? η θερμοκρασίες κάποια στιγμή θα φτάσουν :) οπότε άντε να μαζευτούμε :)

Link to comment
Share on other sites

Αφού άρχισε να μπαίνει το νερό στ αυλάκι… ας κάνουμε προτάσεις για την μάρκα / μοντέλο /τύπο του chiller ώστε να έχουν και τα καταστήματα μια πιο ξεκάθαρη εικόνα.

Εγώ βολεύομαι ας πούμε με το TECO TR-5 μιας και το ενυδρείο μου είναι 250 λίτρα και η αρχική τιμή του συγκεκριμένου καταστήματος (που έκανε την πιο πάνω παρέμβαση) για αυτό το μοντέλο είναι 362.00 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Kostas disc να θεωρήσουμε ότι είσαι και εσύ ένας από τους συμμετέχοντες?

Αν ναι είμαστε 5 :)

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

ισως ακουστω ονειροπολος αλλα εν ειναι για 350 € και κανει για το ενυδρειο μου 450 λιτρα (καθαρα), ειμαι μεσα.

αληθεια αν το μηχανημα ειναι πχ για 300 λιτρα? φανταζομαι πως θα δουλευει περισσοτερο (με ο'τι φθορες ή καταναλωσεις ρευματος προκυπτουν) και παιζει ρολο και τι θερμοκρασια εχει ταση το ενυδρειο να πιασει απο μονο του, συμφωνα με τη θερμοκρασια δωματιου. Κανω λαθος? Δεν ξερω πως δουλευει ακριβως και λεω ολα αυτα γιατι ειναι κριμα να παρω ενα μικροτερο μηχανημα που δεν μου κανει.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιες τεχνικές πληροφορίες θα μας ενημερώσει (πιστεύω) και το εκάστοτε κατάστημα, αν αυτό το μοντέλο που προανέφερα είναι ικανό να υποστήριξη ενυδρεία μεγαλύτερα των 300 λίτρων με τα συν και τα μείων που μπορεί να υπάρξουν.

Μέσα από τη συζήτηση όλων μας, πιστεύω ότι θα καταλήξουμε σε κάποιο αποδεκτό τύπο/μοντέλο , αν αποφασίσουμε ότι θα προσανατολιστούμε στη αγορά μιας επιλογής.

Αν πάλι αποφασίσει ο καθένας διαφορετικό τύπο, αυτό θα έχει «επιπτώσεις» στην τελική έκπτωση που θα μπορέσει να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Στη δεύτερη περίπτωση που προανέφερα, φαντάζομαι ότι τα πράγματα θα έχουν ως εξής:

Ας υποθέσουμε ότι είμαστε 8…. οι 5 θέλουν το μικρό μοντέλο, οι 2 το αμέσως μεγαλύτερο και ο 1 ακόμη πιο μεγάλο.

Η έκπτωση που θα γίνει θα είναι θα είναι πιο χαμηλή σε όλους και ακόμη πιο χαμηλότερη σ αυτούς που θα πάρουν 2 ή 1

Φυσικά δεν λέμε να αγοράσει κάποιος ένα μηχάνημα που δεν τον καλύπτει, μόνο και μόνο επειδή του στοιχίζει φτηνότερα, αλλά όσο πιο πολλοί μαζευτούμε θα μπορούσε να «παίξει» και η δεύτερη περίπτωση με εξ ίσου καλή έκπτωση.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο «σενάριο» είναι ότι αν οι περισσότεροι θέλουν το μεγαλύτερο μοντέλο από το ΤR-5 (π.χ.) η έκπτωση που θα γίνει από την μαζική αγορά θα μας καλύψει όλους. Δηλαδή εγώ θα συμμετείχα στη αγορά ενός μεγαλύτερου, αν το ποσοστό έκπτωσης είναι μεγάλο λόγο της μαζικής παραγγελίας.

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οσοι εχουμε γυρω στα 250-350 λιτρα να παμε στο tr10(μονο καλα λογια εχω ακουσει απο οσους το εχουν).αν ειναι λιγο μεγαλυτερο to ψυκτικο πιστευω θα ειναι καλυτερα.

και σιγουρα αν βολευτουμε ολοι με αυτο το μοντελο θα παρουμε καλυτερη τιμη.

αποψη μου ετσι?

τωρα αν μας καλυπτει και το tr 5 παλι μεσα ειμαι.

για συζητηση το βαζω

Έγινε επεξεργασία - alan boy
Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. ας ακούσουμε προτάσεις με τα λίτρα που θέλει να καλύψει ο καθένας μας, καθώς και τις τεχνικές πληροφορίες / προτάσεις του κάθε μοντέλου κατά πόσο μπορεί να καλύψει ή όχι κάποια λιτρα.

Κατ΄ αρχήν προσανατολιζόμαστε για TECO ?

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Κατ΄ αρχήν προσανατολιζόμαστε για TECO ?

ελα ντε???

και αρκετα κινεζικα εχουν δειξει καλη διαγωγη............

δε θελουμε πολλα! θελουμε ενα τσιλερ να ειναι αθορυβο να μη χαλαει και σε καλη τιμη :)

σοβαρα τωρα πιστευω οτι απο πλευρας εγγυησης και σε σερβις τα τεκο θα ειναι καλυτερα.

ο κινεζος ομως θα μας παει κανα 100ευρω κατω(πιστευω)

οτι θελει ο λαος.....

Έγινε επεξεργασία - alan boy
Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε και άλλες προτάσεις.. ας μας δώσουν και άλλες προσφορές.. κινέζικα και μη και βλέπουμε !!!

Link to comment
Share on other sites

Kostas disc να θεωρήσουμε ότι είσαι και εσύ ένας από τους συμμετέχοντες?

Αν ναι είμαστε 5 :)

με μια λογικη τιμη ναι ειμαι μεσα!"κωνσταντινος" :)

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε και άλλες προτάσεις.. ας μας δώσουν και άλλες προσφορές.. κινέζικα και μη και βλέπουμε !!!

να είσαι σίγουρος πως αν βοηθήσουν και τα παιδιά που στήσανε την όλη κατάσταση που απολαμβάνουμε όλοι εδώ στο forum θα πετύχουμε προνομιακή τιμή!μην ξεχνάς ότι όπως εμείς είμαστε πελάτες στα μαγαζιά έτσι και αυτά πρέπει να δείξουν οτι το σέβονται και ανταποδίδουν άρα προνομιακή μεταχείριση ΠΡΕΠΕΙ να έχουμε :):)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...