Jump to content

Μαζική αγορά Chiller


Recommended Posts

Απευθύνομαι στο Water Inn

Με την καλοκαιρινή προσφορά που ανακοινώσατε : http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...c=28876&hl=

εμείς οι ενδιαφερόμενοι για την αγορά του chiller (αν και δεν μιλώ εκ μέρους όλων, αλλά σαν προσωπική μου πρόταση), η δωροεπιταγή θα μπορούσε με κάποιο τρόπο ή με κάποια ρύθμιση να ενσωματωθεί στην τελική έκπτωτη της αγοράς των chiller ?

Αισίως φτάσαμε τους 7 και αν θα μπορούσε να ρυθμιστεί η πρόταση που αναφέρω, είναι σίγουρο ότι η συμμετοχή θα αυξηθεί.

Ευχαριστώ πολύ.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ του

20% έκπτωση στο προϊόν

ή

30% δωροεπιταγή

όσον αφορά την δωροεπιταγή, θα σας εκδώσουμε αντίστοιχες δωροεπιταγές για τον κάθε ένα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως προκύπτει από την τελευταία ανακοίνωση του Water Inn, στην έκπτωση των 20% (που είχε κάνει αρχικά), όσοι δεν επιλέξουν την δωροεπιταγή των 30% (που θα τη παραλάβουν ούτος ή άλλος οι υπόλοιποι), όσοι θελήσουν να ενσωματώσουν τη δωροεπιταγή θα έχουν άλλα 20% έκπτωση στη αγορά του chiller.

Δηλαδή -40% της αρχικής του τιμής !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στο topic πρέπει να βάλουμε λαμπάκια και ενδείξεις CLICK HERE NOW !!!!

:(:(

Link to comment
Share on other sites

Όπως προκύπτει από την τελευταία ανακοίνωση του Water Inn, στην έκπτωση των 20% (που είχε κάνει αρχικά), όσοι δεν επιλέξουν την δωροεπιταγή των 30% (που θα τη παραλάβουν ούτος ή άλλος οι υπόλοιποι), όσοι θελήσουν να ενσωματώσουν τη δωροεπιταγή θα έχουν άλλα 20% έκπτωση στη αγορά του chiller.

Δηλαδή -40% της αρχικής του τιμής !!!!

Μήπως μπορείς να το αναλύσεις για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το αναλύω εγώ.....

Έστω ότι υπάρχουν 15 ενδιαφερόμενοι για TECO TR10 το οποίο κοστίζει 469 ευρώ.

Επιλογή 1η (μαζική αγορά - Προσφορά - Δεν εκδίδεται δωροεπιταγή )

(469 -20%) *15 = 5.628 ευρώ (375.20 ευρώ ανά τεμάχιο)

Επιλογή 2η (Χρήση Δωροεπιταγής)

469 *15 = 7.035 ευρώ ( Δωροεπιταγή 2110.5 ευρώ /15 = 140.70 ευρώ δωροεπιταγή ο καθένας)

Στην δεύτερη επιλογή θα πρέπει να καταβληθεί το ποσό των 7.035 ευρώ για να εκδοθούν οι δωροεπιταγές.

Επιλογή 3η

Αγοράζει ο καθένας μόνος του ψυκτικό, η ανάλυση είναι ίδια με αυτή της επιλογής 2

469 *1 = 469 ευρώ (Δωροεπιταγή 140.70 ευρώ)

Έγινε επεξεργασία - nkarvounis
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, παρερμήνευσα τη προσφορά.. αλλά επειδή είχα κάνει την ερώτηση το αν μπορούσε να ενσωματωθεί η δωροεπιταγή, θεώρησα ότι όσοι δεν θελήσουν την επιταγή των 30%, αλλά να την ενσωματώσουν στην αγορά θα είχαν μειωμένη την δωροεπιταγή κατά 10%, ενσωματωμένο όμως το υπόλοιπο μέσα στη αγορά του chiller.

Και πάλι συγνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που αποσαφηνίσθηκε το θέμα.

Η προσφορά είναι ξεκάθαρη και ο λόγος που στην πρότασή μας αναγράφουμε τις τιμές του aquaristic είναι για να δείξουμε ότι ήδη σαν αρχική τιμή είμαστε κατά πολύ φθηνότεροι. Και αφού έχουμε το παράδειγμα του TR10 είμαστε κατά 85.10 ευρώ φθηνότεροι χωρίς να συμπεριλαμβάνουμε μεταφορικά από Γερμανία.

Με την προσφορά (-20%) είμαστε κατά 178.90 ευρώ φθηνότεροι.

Ελπίζω να αντιλαμβάνεστε ότι είναι το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

κατ΄αρχας θα ηθελα να γνωριζω ποσο θα επιβαρυνθουμε τα μεταφορικα απο τη γερμανια.

επισης αν προσεξουμε τις επιλογες 2 και 3 βλεπουμε οτι δεν κερδιζουμε τιποτα απο εναν που θα κανει την αγορα απο το water inn μονος του. οτι κερδιζουμε ειναι απο την γενικη προσφορα του καταστηματος και τη διαφορα που εχει στη τιμη απο τα αλλα καταστηματα η οποια οφειλω να αναγνωρισω οτι ειναι μακραν φθηνοτερη. οποτε δεν βλεπω να υπαρχει προσφορα για εμας.

αν κανω κατι λαθος ας με διορθωσει ο Νικος.

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά δεν τα αναφέρει ότι θα τα επιβαρυνθούμε.. άπλα γίνεται η αναφορά το ότι αν τα αγοράζαμε από Aquaristic, θα είχαμε και επιπλέον τα μεταφορικά !!!

Δεν νομίζω να παρερμήνευα ε?

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Για τους 7 (αν δεν κάνω λάθος) που έχετε ενδιαφερθεί μέχρι τώρα η δικιά μου προσφορά είναι η εξής:

Resun CL450 (450 watt) 450 euro τελική τιμή με ΦΠΑ, παράδοση από το κατάστημά μας.

Resun CL650 (650 watt) 485 euro τελική τιμή με ΦΠΑ, παράδοση από το κατάστημά μας.

Το 450άρι είναι για 450 λίτρα ενυδρείου. Ανάλογα με τις συνθήκες μπορεί να υποστηρίξει και μεγαλύτερο ενυδρείο.

Αντίστοιχα το 650 είναι για 650 λίτρα ενυδρείου.

Τα ψυκτικά μπορώ να τα έχω σε 10 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε και το ΑΖΟΡΕΣ για την προσφορά.

Θα ήταν ενδιαφέρον να γνωρίζαμε το ποσοστό έκπτωσης.

Και κάτι ακόμη.. υπάρχουν μικρότερα μοντέλα (για λιγότερα λίτρα) και συνεπώς πιο φτηνά για κάποιους που θα θελήσουν?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το αναλύω εγώ.....

Έστω ότι υπάρχουν 15 ενδιαφερόμενοι για TECO TR10 το οποίο κοστίζει 469 ευρώ.

Επιλογή 1η (μαζική αγορά - Προσφορά - Δεν εκδίδεται δωροεπιταγή )

(469 -20%) *15 = 5.628 ευρώ (375.20 ευρώ ανά τεμάχιο)

Επιλογή 2η (Χρήση Δωροεπιταγής)

469 *15 = 7.035 ευρώ ( Δωροεπιταγή 2110.5 ευρώ /15 = 140.70 ευρώ δωροεπιταγή ο καθένας)

Στην δεύτερη επιλογή θα πρέπει να καταβληθεί το ποσό των 7.035 ευρώ για να εκδοθούν οι δωροεπιταγές.

Επιλογή 3η

Αγοράζει ο καθένας μόνος του ψυκτικό, η ανάλυση είναι ίδια με αυτή της επιλογής 2

469 *1 = 469 ευρώ (Δωροεπιταγή 140.70 ευρώ)

θα μπορούσε να γίνει ένας συνδυασμός της 1ης επιλογής με τη 2η; και τη εννοώ:

469 -20%= 375.20 ευρώ ανά τεμάχιο και δωροεπιταγη τη διαφορα απο το -30% δηλαδή 47€;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε και το ΑΖΟΡΕΣ για την προσφορά.

Θα ήταν ενδιαφέρον να γνωρίζαμε το ποσοστό έκπτωσης.

Και κάτι ακόμη.. υπάρχουν μικρότερα μοντέλα (για λιγότερα λίτρα) και συνεπώς πιο φτηνά για κάποιους που θα θελήσουν?

Παρακαλώ,

Δεν υπάρχει ποσοστό έκπτωσης ή έκπτωση στις τιμές που δίνω. Οι τιμές είναι και για μεμονωμένη αγορά! Δηλ. και εσύ από μόνος σου να έρθεις να μου ζητήσεις το CL450, 450 θα το πάρεις.

Μικρότερα Resun chiller υπάρχουν. Εγώ μπορώ και "βρίσκω" τα 2 συγκεκριμένα μοντέλα. Η αγορά των ψυκτικών ΔΕΝ γίνεται από Ελλάδα, αλλά από Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

A ok..απλα επειδή ανέφερες….

Για τους 7 (αν δεν κάνω λάθος) που έχετε ενδιαφερθεί μέχρι τώρα η δικιά μου προσφορά είναι η εξής:…

Θεώρησα (για μια ακόμη φορά) ότι ήταν προσφορά και όχι οι τιμές που έχεις ούτος ή άλλος.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε να γίνει ένας συνδυασμός της 1ης επιλογής με τη 2η; και τη εννοώ:

469 -20%= 375.20 ευρώ ανά τεμάχιο και δωροεπιταγη τη διαφορα απο το -30% δηλαδή 47€;

Ως κατάστημα θεωρώ ότι είμαστε σαφής στην προσφορά μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Για τους 7 (αν δεν κάνω λάθος) που έχετε ενδιαφερθεί μέχρι τώρα η δικιά μου προσφορά είναι η εξής:

Resun CL450 (450 watt) 450 euro τελική τιμή με ΦΠΑ, παράδοση από το κατάστημά μας.

Resun CL650 (650 watt) 485 euro τελική τιμή με ΦΠΑ, παράδοση από το κατάστημά μας.

Το 450άρι είναι για 450 λίτρα ενυδρείου. Ανάλογα με τις συνθήκες μπορεί να υποστηρίξει και μεγαλύτερο ενυδρείο.

Αντίστοιχα το 650 είναι για 650 λίτρα ενυδρείου.

Τα ψυκτικά μπορώ να τα έχω σε 10 ημέρες.

θα ήθελα να ρωτήσω πιο είναι το αντίστοιχο του TR 20 σε Resun και πια η τιμη του

Link to comment
Share on other sites

Ως κατάστημα θεωρώ ότι είμαστε σαφής στην προσφορά μας.

εγώ απλός ρώτησα αν γίνετε κάποιος τέτοιος συνδυασμός και από την απάντηση θεωρώ ότι δεν γίνετε σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Στάθη το όλο σκεπτικό ήταν να αλληλοϋποστηριχτούμε… και κάποιο κατάστημα να βγει κερδισμένο από τη μαζική αγορά και εμείς να έχουμε μια γενναία (όσο γίνεται) προσφορά.

Το κάθε κατάστημα κάνει αυτό που νομίζει και αυτό που μπορεί.. η επιλογή από εκεί και πέρα είναι του τελικού αγοραστή το αν θα επιλέξει (επιλέξουμε) κάποιες από τις προσφορές, ή θα κάνει την αγορά μεμονωμένα ή έστω και μαζικά από κάποιο site του εξωτερικού.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που ασχολείται με αγορές από εξωτερικό (εγώ δεν γνωρίζω), ας κάνει μια κρούση σε κάποια απ αυτά τα site για μαζική παραγγελία chiller να δούμε και από εκεί προτάσεις και προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να προσθέσω οτι είχαμε συνεννοηθεί για μαζική παραγγελία πριν αποφασίσει το water inn την "γενική" προσφορά στα προϊόντα του,άρα θα έπρεπε για εμάς από το forum να έκανε μια καλή έκπτωση άνευ δωροεπιταγης.η έκπτωση της τάξεως του 20% και για αγορά τέτοιου ποσού μετρητών συγνώμη "άποψη" μου είναι δυσανάλογη του μεγέθους της εταιρίας που προανέφερα και των μελών του aquazone.φιλικά Κωνσταντινος

Link to comment
Share on other sites

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο Κωνσταντίνε !!!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα φιλε αιολε ειναι να μπορουν και τα μαγαζια της Ελλαδας να κανουν γεναιες προσφορες...

το να το ψαξετε για το εξωτερικο το ειπα σαν αισχατη λυση..

μιας και ποτε δεν εχω παρει κατι απο το εξωτερικο μα απο τα μαγαζια του φορουμ μας.. και οχι μονο... :(:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι και ο σκοπός όπως προανέφερα Σταθη.

Προσωπική μου άποψη, η τιμή ενός chiller είναι δυσανάλογη της λειτουργίας που προσφέρει.

Είναι ένα μηχάνημα που το χρειαζόμαστε (όσοι το χρειαζόμαστε) 3 μήνες τον χρόνο και βρίσκω υπερβολική τη τιμή των 400 και 500 ευρώ.

Είπαμε ότι είναι «ακριβό» το χόμπι μας, αλλά μη τρελαθούμε κιόλας !!!

Γι αυτό το λόγο δημιουργήθηκε αυτό το topic, για να μπορέσουμε το βρούμε πιο φτηνά. Απ όπου μπορέσουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...