Jump to content

στρογγυλο ενυδρειο


Recommended Posts

καλά κανεις και δίνεις τα φώτα σου δεν το περνώ σαν κράξιμο. το forum υπάρχει για να βοηθα αυτούς που το έχουν ανάγκη.

όσοι το έχουν di από κοντά λίγο πολύ τα ίδια μου έχουν πει αλλα μετά από λίγο το ξανά βλέπουν και μου λένε πως δεν θα έχω πρόβλημα για τον αριθμό ψαριών που θέλω να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις αλλαξε το στησιμο του ενυδρειου σου,και μην βαλεις αφρικανες.

δεν εχω κατι αλλο να σου πω.

καλη συνεχεια... :(

Link to comment
Share on other sites

έχω στην κατοχή μου 3 ενυδρεία με αφρικανές από 150 λίτρα μέχρι 750 χωρίς αυτό που δημοσίευσα σήμερα το 750ari είναι foul πετρα μέχρι επάνω και φιλοξενεί αρκετά ψαρια χωρίς ποτε να είχα πρόβλημα παρα μονο με μια αρρώστια που μου φούσκωναν οι κοιλιες και αυτό το elisa με τα παιδιά από την ζωοφιλία. πρώτη φορα όμως ακούω πως η αφρική θέλει τρελό χώρο για κολύμπι εγώ μέχρι τώρα ήξερα πως θέλουν πολλές κρυψώνες.

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις αλλαξε το στησιμο του ενυδρειου σου,και μην βαλεις αφρικανες.

δεν εχω κατι αλλο να σου πω.

καλη συνεχεια... :(

να σε καλά και ευχαριστώ πολύ για της πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι τα λίτρα είναι ικανοποιητικά και δεν θα προκύψουν προβλήματα προσαρμογής, αφού βέβαια δημιουργήσεις και την κατάλληλη υποδομή σε κρυψώνες για τα ψάρια.Όσες φορές έχω δει κυκλικό ενυδρείο έχω εντυπωσιαστεί και νομίζω ότι είναι αισθητικά πολύ όμορφη πρόταση.Σου προτείνω να συνεχίσεις το σχέδιό σου.

Το μηκος στις αφρικανες παιζει μεγαλο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Το μηκος στις αφρικανες παιζει μεγαλο ρολο.

:( ..και να προσθεσω (και δεν κανω πλακα) το κυκλικο και ψηλο ενυδρειο ειναι μονο για μεδουσες...
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω πως αργα η γρηγορα θα εχεις...

οι κρυψωνες σου ειναι πολυ λιγες και το ενυδρειο γενικως δειχνει μπουκωμενο.οι αφρικανες θελουν αρκετο χωρο για κολυμπι(που εδω δεν υπαρχει),και γρηγορα θα δεις την επιθετικοτητα τους. :(

:(

Link to comment
Share on other sites

:( ..και να προσθεσω (και δεν κανω πλακα) το κυκλικο και ψηλο ενυδρειο ειναι μονο για μεδουσες...

και για του λογου το αληθες,και αν ξερεις αγγλικα αρκει να διαβασεις την πρωτη μονο παραγραφο για να καταλαβεις πως το ενυδρειο σου ειναι ιδανικο για μεδουσες....

http://www.aquaticcommunity.com/jellyfish/

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...