Jump to content

Άξονας Tunze 6025


Recommended Posts

Έσπασε από τη βάση του ο άξονας της TUNZE 6025.. σε τέτοιες περιπτώσεις τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δημοσίευση

#47

av-415.jpg

TUNZE - Ocean Nutrition - TMC

Support_Team.gif

Ομάδα: Support Team

Δημοσιεύσεις: 12

Εγγραφή: 12/12/2005

Από: Αθήνα

Αρ. μέλους: 415

Φύλο: 'Ανδρας

Μέλος σε ομάδα Aquazone: Ομάδα Υποστήριξης

Εμπειρία: Αρκετά καλή

Νομός: Αττικής

Χώρα:Hellas

η θέση της εταιρείας.......

spacer.gif

Κυρίες και κύριοι,

αναφορικά με τα προβλήματα που εξακολουθούν να υφίστανται με τα Nanostream 6025.000 και 6045.000 της εταιρίας TUNZE θα θέλαμε να σημειώσουμε τα παρακάτω:

Όπως πολύ σωστά υποθέσατε δεν υπάρχει κάποιος σαφής διαχωρισμός μεταξύ της παλιάς (κακής) παρτίδας και της καινούργιας (καλής). Έτσι, μπορεί κάποιοι πελάτες να προμηθεύτηκαν Nanostream μετά την επισήμανση του προβλήματος και παρ΄όλ΄αυτά να αγόρασαν προβληματικό κυκλοφορητή. Ο τρόπος επίλυσης του προβλήματος λοιπόν, με σαφής υποδείξεις από την κατασκευάστρια εταιρία, είναι: όποτε διαπιστώνεται το γνωστό πρόβλημα (άξονας, βραχίονας στήριξης) να προβαίνουμε σε άμεση αντικατάσταση, αφού παραδοθούν στα καταστήματα.

Θα πρέπει να σημειωθεί εδώ πως παρατηρήθηκε έλλειψη του βραχίονα στηρίξεως της Νanostream (6025.510 clamp) που όμως δεν οφείλεται σε αμέλεια των καταστημάτων αλλά σε έλλειψη του κωδικού από την κατασκευάστρια εταιρία.

Εν όψει και της συνάντησής μας σε επίπεδο «τετ α τετ» με τους ίδιους τους κατασκευαστές της TUNZE στη διεθνή έκθεση INTERZOO στη Νυρεμβέργη της Γερμανίας, ευελπιστούμε για την οριστική λύση αυτών των προβλημάτων που ταλαιπωρούν όλους, άλλα κυρίως τους τελικούς αποδέκτες, δηλαδή εσάς!

Με εκτίμηση

Μήνος Παγώνης

Υ.Σ. Στατιστικά πάντως τα προβλήματα έχουν μειωθεί δραματικά, ενώ για περιπτώσεις Nanostream 6055.000 δεν μάθαμε για κάποιο πρόβλημα.

--------------------

BELUGA

Έγινε επεξεργασία - NAVY
Link to comment
Share on other sites

Μια πρόχειρη? λύση που σκέφτηκα.

Σε ένα πλαστικό (που ευτυχώς είχε την ίδια διάμετρο με τη θέση που μπαίνει η προπέλα), πύρωσα τον σπασμένο άξονα που έγινε ένα σώμα με τη πλαστική βάση.

Τοποθετήθηκε κάπως σφιχτά, μπήκε και η προπέλα και δουλεύει μια χαρά… για όσο κρατήσει δηλαδή.

Η πλάκα είναι ότι είναι και πιο αθόρυβη από πριν σπάσει ακόμη !!!!

post-13206-1247405949_thumb.jpg

post-13206-1247405961_thumb.jpg

post-13206-1247405974_thumb.jpg

post-13206-1247405989_thumb.jpg

post-13206-1247406036_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος επίλυσης του προβλήματος λοιπόν, με σαφής υποδείξεις από την κατασκευάστρια εταιρία, είναι: όποτε διαπιστώνεται το γνωστό πρόβλημα (άξονας, βραχίονας στήριξης) να προβαίνουμε σε άμεση αντικατάσταση, αφού παραδοθούν στα καταστήματα.

Δεν γνωρίζω από πιο κατάστημα αγοράστηκε διότι μου την έδωσε ένας φίλος που μένει στην Αθήνα.

Εγώ είμαι κάτοικος Θεσσαλονίκης, οπότε είναι δύσκολο να επιστραφεί σε κατάστημα των Αθηνών.

Kατά πόσο γίνεται να αντικατασταθεί από καταστήματα της Θεσσαλονίκης ?

Σημειωτέων δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς και απ όσο γνωρίζω η αγορά είχε γίνει 2 χρόνια πριν.

Link to comment
Share on other sites

αν δεν υπαρχει αποδειξη αγορας,απλως ΔΕΝ υπαρχει εγγυηση απο κανεναν. :)

Link to comment
Share on other sites

:):)

(Με τόσα δάκρυα θα κάνω αλλαγή νερού στο τέλος)

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

το ''αστειο''ειναι πως δεν στελνει αξονες η εν λογω εταιρεια καθως θεωρειται 1 ανταλλακτικο η κεφαλη-μοτερ μαζι με τον αξονα,οποτε αν ζητησεις αξονα ,στην ουσια δεν συμφερει οικονομικα καθως πρεπει να αγορασεις ολο το μοτερ.....

ασε την πατησα και εγω με μια τετοια και μαλιστα με κεραμικο και οχι τιτανιου αξονα... :)

Link to comment
Share on other sites

Και υποτίθεται ότι θεωρούνται από τους καλούς κυκλοφορητές της TUNZE.. τι να πω !!!

Πριν μερικούς μήνες είχε σπάσει η βάση στήριξης…

Link to comment
Share on other sites

Και υποτίθεται ότι θεωρούνται από τους καλούς κυκλοφορητές της TUNZE.. τι να πω !!!

Πριν μερικούς μήνες είχε σπάσει η βάση στήριξης…

κοιτα,ειναι εν μερη λογικο.ειναι η φθηνοτερη και πιο μικρη σειρα της tunze.οσο για τις βασεις στηριξης,εγω τις δινω 2 μαζι σε καθε πελατη καθως σπανε γιατην πλακα και μαλιστα σε ολα τα μικρα της μοντελα....τουλαχιστον στο θεμα της στηριξης ειναι 100 φορες καλυτερες οι νανο κοραλιες....
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό διαπίστωσα από τις Koralia, έχω τρείς από τη σειρά 1 (τις μικρές) και δεν μου δημιούργησαν ποτέ πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...