Jump to content

τι φυτο ειναι αυτο??


Recommended Posts

post-14167-1247432671_thumb.jpg

για σας και παλι παιδια.. ειμαι αρχαριος και αγορασα καπια φυτα.

σχετικα με το σινγκεκριμενο θελο να μου πιτε πος να το φυτεψο..

φυτεβετε και πανο σε πετρες??

Link to comment
Share on other sites

το φυτο σου λεγεται anubia ειναι απο τα πιο ευκολα φυτα και θελει καποια tips για να μην εχεις προβληματα. καλο ειναι να μην φυτευεται αλλα να δενεται σε πετρες και ξυλα. αν φυτευτει το ριζωμα του πρεπει να βρισκεται εκτος του βυθου και μονο τα ριζιδια να ειναι θαμμενα. επεισης καλο ειναι να του βρεις καποιο σκιερο μερος να το βαλεις γιατι μπορει να σου πιασει αλγες αν ειναι κατω απο πολυ δυνατο φωτισμο!

Link to comment
Share on other sites

το φυτο σου λεγεται anubia ειναι απο τα πιο ευκολα φυτα και θελει καποια tips για να μην εχεις προβληματα. καλο ειναι να μην φυτευεται αλλα να δενεται σε πετρες και ξυλα. αν φυτευτει το ριζωμα του πρεπει να βρισκεται εκτος του βυθου και μονο τα ριζιδια να ειναι θαμμενα. επεισης καλο ειναι να του βρεις καποιο σκιερο μερος να το βαλεις γιατι μπορει να σου πιασει αλγες αν ειναι κατω απο πολυ δυνατο φωτισμο!

kai pos tha to balo sto edafos xoris na einai stereomeno?
Link to comment
Share on other sites

kai pos tha to balo sto edafos xoris na einai stereomeno?

kseris ti ekana?? ta karfitsosa me odontoglifides kai etsi stereothikan ston bitho me tis rizes ektos...

na doyme amos ti tha pei kai o gliftis,, ean toy aresei i oxi,, alios tha ta ksilosi me tin oyra toy... :):)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα δέσε το με κλωστή σκούρου χρώματος σε ξύλο ή σε πέτρα.

Link to comment
Share on other sites

kseris ti ekana?? ta karfitsosa me odontoglifides kai etsi stereothikan ston bitho me tis rizes ektos...

na doyme amos ti tha pei kai o gliftis,, ean toy aresei i oxi,, alios tha ta ksilosi me tin oyra toy... :D:buttrock:

Eλπιζω οι οδοντογλυφιδες να μην ηταν με γευση μεντα :):)

Link to comment
Share on other sites

μελος baliamissakis,εαν ξαναποσταρεις με greeklish,ολοκληρο το ποστ σου θα διαγραφει..!!!!

***ειναι εναντια στους κανονες του φορουμ,και καλο θα ειναι να μην υπαρχουν απαντησεις σε καποιον που γραφει με αυτον τον τροπο.. :):)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα δέσε το με κλωστή σκούρου χρώματος σε ξύλο ή σε πέτρα.

Εγω θα ελεγα όχι με κλωστη, αλλα με μπετονια.

Εγω εκανα το λάθος να το δέσω με κλωστή και με το νερο και με τα χρυσοψαρα ελιωσε και κόπηκε ο κλωστη με εποτελεσμα να πρεπει να το ξαναδεσω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με την κλωστη υπαρχει πιθανοτητα πολυ συντομα να κοπει βαλε πετονια λεπτη.......υπαρχει και καφε :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...