Jump to content

Αντίστροφη όσμωση


Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω αν μπορουμε να αποθηκευσουμε νερο Α/Ο σε βαρελι η μπετονια και να τα χρησιμοποιουμε αμεσα οταν τα χρειαστουμε

Link to comment
Share on other sites

Είναι που είναι «νεκρό» το νερό θα γίνει ακόμη πιο πολύ και θα γλιτσιάσει. Δεν ξέρω όμως με τη «σύσταση» του αν παθαίνει κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το αποθηκεύσεις χωρίς πρόβλημα έτσι απλά , είναι καθαρό νερό και βουρκιάζει δύσκολα

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να το αποθηκεύσεις χωρίς πρόβλημα έτσι απλά , είναι καθαρό νερό και βουρκιάζει δύσκολα

Και εγω αυτο εχω παρατηρησει σε σχεση με της βρυσης.

Αλλα ομως οχι με μετρησεις.

Κανε μια μετρηση (αμμωνιας τουλαχιστον) πριν χρησιμοποιησεις στασιμο για μερες νερο (ακομα και απο ΑΟ).

Γραψε και εδω τα "ευρηματα" της μετρησης για οποιον διαβαζει :(

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

το λες σα να έχεις μετρήσει στο νερό της α/ο αμμωνία :(

έτσι είναι ?

Οχι εγω, αλλα εχω διαβασει απο αλλους για προβληματα στο νερο τους που εμεινε στασιμο.

Εγω μπορω να πω με σιγουρια μονο για τις δικες μου μετρησεις οι οποιες εγιναν ομως σε νερο μιξη ΑΟ και βρυσης που φιλτραρεται με τυρφη και μετραω αμμωνιας καθε φορα που βαζω φρεσκια τυρφη.

Link to comment
Share on other sites

Και φρεσκο να ειναι το νερο αν μεινει για μερες ακινητο τοτε θα βρωμισει.Γιατι δεν βαζεις μια αντλια ισα για την κυκλοφορια?

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή της όσμωσης λειτουργεί σωστά, δεν έχεις κανένα πρόβλημα να διατηρήσεις το καθαρό νερό για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα, στάσιμο και χωρίς οξυγόνωση, αλλά με κλειστά καπάκια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...