Jump to content

100 λιτρα ενυδρειο


baliamissakis

Recommended Posts

post-14167-1247519506_thumb.jpg

παρακαλο να μου πητε τη παει στραβα.. απο αποψη διακοσμισης....εκτος απο της δρακενες που θα της αντικαταστισο με μελον ψιλα φυτα.............. ειναι σε καφετερια το ενυδρειο και ξερετε τορα.. μειν γυνουμε και ρεζιλι...

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να βγαλεις το ναυαγιο και να βαλεις ενα ωραιο ξυλαρακι να δειξει πιο φυσικο οπως και αυτη η τυπου πετρα δεξια επισης.

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να βγαλεις το ναυαγιο και να βαλεις ενα ωραιο ξυλαρακι να δειξει πιο φυσικο οπως και αυτη η τυπου πετρα δεξια επισης.

[/quoteδεν μου λες φιλε???

με τα κερατοφυλα τη να κανο????? ζουν εκει μεσα??? αλλος μου λεει ετσι αλλος αλιος.. τη να κανο τελικα????

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να βγαλεις το ναυαγιο και να βαλεις ενα ωραιο ξυλαρακι να δειξει πιο φυσικο οπως και αυτη η τυπου πετρα δεξια επισης.

[/quoteοπα σορυ.. με τις δρακενες ενοο τι να κανο.. ζουν εδο μεσα???

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να βγαλεις το ναυαγιο και να βαλεις ενα ωραιο ξυλαρακι να δειξει πιο φυσικο οπως και αυτη η τυπου πετρα δεξια επισης.

:):) οπωσδηποτε. μονο να το μουλιασεις για αρκετες ημερες σε ενα κουβα αλλαζοντας το νερο γιατι διαφορετικα στη καφετερια θα βλεπουν μαυρο τσαι αντι για νερο μεσα στο ενυδρειο σου. καλο για τα ψαρια αλλα γι αυτο που το θες εσυ οχι.

τι ψαρια εχεις και ποσα??

Link to comment
Share on other sites

2 zebra danio

2 colisa lalia

5 neon

5 tigrakia

1 gliftis

fishaki den katalaba ti les me tis kafetiere??? pia na bgalo opos dipote?

Τις δρακαινες βγαλτες γιατι θα λιωσουν σε λιγους μηνες. Η ριζα θελει νερο και το υπολοιπο εκτος νερου. Ο fishaki σου λεει να μουλιασεις το ξυλο να βγει η καφετιλα του ξυλου. (αν και δε χαλαει καθολου τα ψαρακια) απλα για λιγες μερες το νερο θα παρει το χρωμα του τσαγιου)

Link to comment
Share on other sites

Τις δρακαινες βγαλτες γιατι θα λιωσουν σε λιγους μηνες. Η ριζα θελει νερο και το υπολοιπο εκτος νερου. Ο fishaki σου λεει να μουλιασεις το ξυλο να βγει η καφετιλα του ξυλου. (αν και δε χαλαει καθολου τα ψαρακια) απλα για λιγες μερες το νερο θα παρει το χρωμα του τσαγιου)

:):):D:buttrock:

Link to comment
Share on other sites

το ξυλο βγαζει ουσιες που δινουν ενα σκουρο χρωμα στο νερο. στα ψαρια κανουν καλο αλλα επειδη εσυ το εχεις σε καφετρια και θελεις νε ειναι ομορφο για τον κοσμο καλο θα ειναι να βυθισεις το ξυλο σε νερο. καθε 1-2 ημερες να αλλαζεις νερο γιατι θα σκουρινει πολυ. οταν το ξυλο σταματησει να ξεβαφει ριχτο στο ενυδρειο σου.

οπωσδηποτε να βγαλεις το ναυαγιο. προτιμησε γενικοτερα διακοσμηση απο το φυσικο βιοτοπο των ψαριων. επισης βαλε ψαρια πο τον ιδιο βιοτοπο, με φιλικη συμπεριφορα μεταξυ τους και για τα λιτρα σου.

Link to comment
Share on other sites

ο μονος λογος που θα συμφωνισω ειναι οτι το ενυδρειο ειναι σε μαγαζι..

αλλιως δεν βρισκω κανενα απολυτος λογο να μη σου κιτρινισει το νερο.. ειναι κ πιο φυσικο (εμφανισιακα) και καλυτερο για τα ψαρια..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...