Jump to content

μαζικη παραγγελια πιρανχα


antonis t83

Recommended Posts

επειδη τα μαγαζια εδω στην Ελλαδα δεν βλεπω να κινουνται γινεται κινηση για εισαγωγη.

αν καποιος ενδιαφερεται μπορει να ποσταρει εδω. ποσοτητα κ μεγεθος.

εδω http://www.aquascapeonline.com/prodList.as...p;idCategory=21

μπορειτε να δειτε τα ψαρια, τις απαιτησεις τους κ να εχετε μια εικονα για τις τιμες.

μιλαμε για κοπαδιαστα πιρανχα οπως τα γνωστα red belly, με χαρακτηριστικο τους το μαυρο σημαδι στα μαγουλα!!!

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εκει μεσα βρηκα μια κατηγορια πυρανχα που απο 2.000 τα αφησει 1500 το ψαρι απιστευτοοοοο! : ))

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τον αντωνη θα κανουμε μια προσπαθεια να φερουμε τα cariba οποιος ενδιαφερεται για τετοιο ψαρι ας ποσταρει στο θεμα που ανοιξε ο αντωνης,εαν μαζευτουμε εστω και 3-4 ατομα τοτε τα πραγματα θα ειναι πιο ευκολα απο οτι 1-2, γιαυτο ας μη χαλαμε το συγκεκριμενο θεμα με off topic ...εγω παντως ειμαι μεσα :( ...μεχρι τωρα ειμαστε 2...για να δουμε και κανενας αλλος!!!

Link to comment
Share on other sites

Τασο & Αντωνη αν θελετε γραψτε τις απαιτησεις του συγκεκριμενου ειδους... για να γνωριζουν οι αγοραστες...

Link to comment
Share on other sites

βρηκα μερικα...

αν κανω καπου λαθος διωρθωστεμε...

Scientific Name: Pyocentrus cariba (Humboldt 1821)

Range: Rio Orinoco lowland basin and the Llanos region in Venezuela.

Maximum Size: Approx. 40cm. (16"); specimen larger than 30cm 12" are very rare in the home aquarium.

(μεγιστο μεγεθος 40εκ., αλλα σε ενυδρεια (σπιτιου) ειναι πολυ σπανιο να γινουν πανω απο 30εκ.)

Distinctive/unique features: Clear eyes, Humeral spot.

Στο ενυδρειο...

Θερμοκρασια: 24-30°C

Ph: 5.5-7.5

Juvenile and sub-adult specimens of this species should be kept in a tank of at least 20 gallons (80 liters). Adults need at least 15, preferably more gallons per fish (depending on tank size: large tanks, 100+ gallons, can in theory hold more fish than smaller ones, due to the larger footprint). Because P. cariba is regarded by many as being more active and more aggressive and territorial than its close relative P. nattereri, more gallons per fish is recommended, especially for larger fish (10-12"+).

Diet:

This species accepts the same foods as most other piranha's: fish (fillets, frozen fish and live feeders *), shrimp, prawns, mussel, squid and other sea fruits, earth worms, meal worms and other insects, flakes, pellets, granules.

Link to comment
Share on other sites

παιδια με τον αντωνη θα κανουμε μια προσπαθεια να φερουμε τα cariba οποιος ενδιαφερεται για τετοιο ψαρι ας ποσταρει στο θεμα που ανοιξε ο αντωνης,εαν μαζευτουμε εστω και 3-4 ατομα τοτε τα πραγματα θα ειναι πιο ευκολα απο οτι 1-2, γιαυτο ας μη χαλαμε το συγκεκριμενο θεμα με off topic ...εγω παντως ειμαι μεσα :( ...μεχρι τωρα ειμαστε 2...για να δουμε και κανενας αλλος!!!

sory για τα off topic

Link to comment
Share on other sites

περιμενε λιγακι αντωνη μην εισαι βιαστικος καλα κανεις και μαζευεις ατομα αλλα σου εχω καλυτερη και πολυ φθηνοτερη λυση... και γω μεσα για cariba

Link to comment
Share on other sites

περιμενε λιγακι αντωνη μην εισαι βιαστικος καλα κανεις και μαζευεις ατομα αλλα σου εχω καλυτερη και πολυ φθηνοτερη λυση... και γω μεσα για cariba

το θεμα ειναι να βρουμε τα ψαρια κ να τα φερουμε με οποιονδηποτε τροπο.

οποιος εχει ακρες κ μπορει να κανει κατι ειναι ευπροσδεκτος!!!!

Link to comment
Share on other sites

καμια εξεληξη???

Αντωνη μηπως να ρωτησουμε για καμια προσφορα??? :(:hysterical:

εγω θελω 2!! :(:(

υπομονη!

οι ανθρωποι μας ειναι σε αναζητηση! :hysterical:

εγω θελω περιπου 10 κομματια αναλογα κ με το μεγεθος που θα τα βρουμε.

Link to comment
Share on other sites

υπομονη!

οι ανθρωποι μας ειναι σε αναζητηση! :hysterical:

εγω θελω περιπου 10 κομματια αναλογα κ με το μεγεθος που θα τα βρουμε.

10?? :(:(:(:hysterical:

Τι ετοιμαζεις παλι βρε ατιμε??? :hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

παιδια,,,ενδιαφερομαι και εγω,,,αλλα θα μαι ετοιμος σε κανα μηνα,,,,λογω του οτι φευγω απο αθηνα και παω χιο ειναι λιγο μπερδεμα η κατασταση,,,παντως ειμαι και εγω μεσα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια να ενημερωσω οτι ηδη εχουν γινει καποιες κινησεις για τα cariba ,προς το παρον ειμαστε σε αναμονη καθως περιμενω καποιο τηλεφωνο και καποιες απαντησεις ,εαν υπαρξει κατι θετικο θα ενημερωσω και εφοσον ξερουμε και το μεγεθος και τιμη θα δουμε συγκεκριμενα τι θελει ο καθενας μας...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ενημερωσω οτι ηδη εχουν γινει καποιες κινησεις για τα cariba ,προς το παρον ειμαστε σε αναμονη καθως περιμενω καποιο τηλεφωνο και καποιες απαντησεις ,εαν υπαρξει κατι θετικο θα ενημερωσω και εφοσον ξερουμε και το μεγεθος και τιμη θα δουμε συγκεκριμενα τι θελει ο καθενας μας...

Μπραβο Τασο!! περιμενουμε απαντηση...

ps σου χρωσταω πιστια δεν το ξεχνω... εχω δωσει και στον αντωνη οποτε οποιος κατεβει πρωτος σου φερνει :(:(

Link to comment
Share on other sites

Δέν θέλω να σας το χαλάσω αλλά ο Pedro (AquaScapeOnline) είναι στην Αμερική και μέχρι πρότινος ΔΕν είχε άδεια για εξαγωγή στην Ευρώπη.

Επίσης δεδομένου του πλήθους των ψαριών που θέλετε, απαιτείτε άδεια εισαγωγής από το υπουργείο γεωργίας + εκτελωνιστή + χαρτούρα + τρέξιμο + απίστευτες χαμένες ώρες ταλαιπωρίας αλλά και επίσης λόγω των υψηλών θερμοκρασιών πιστεύω ότι είναι ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΗ η εισαγωγή τουλάχιστον μέχρι μέσα Οκτώβρη.

Και αυτά σας τα γράφω σάν κάποιος που το έχει κάνει στο παρελθόν πολλές φορές.....

...anyway...Goodluck!

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα μαγαζια εδω στην Ελλαδα δεν βλεπω να κινουνται γινεται κινηση για εισαγωγη.

αν καποιος ενδιαφερεται μπορει να ποσταρει εδω. ποσοτητα κ μεγεθος.

εδω http://www.aquascapeonline.com/prodList.as...p;idCategory=21

μπορειτε να δειτε τα ψαρια, τις απαιτησεις τους κ να εχετε μια εικονα για τις τιμες.

μιλαμε για κοπαδιαστα πιρανχα οπως τα γνωστα red belly, με χαρακτηριστικο τους το μαυρο σημαδι στα μαγουλα!!!

Δημητρη δεν εχουμε ερθει ποτε σε επαφη με το aquascapeonline.

απο αλλου γινονται κινησεις ωστε να γινει η εισαγωγη κ σιγουρα η εποχη δεν ειναι η καταλληλη.

απλα το συγκεκριμενο site προσφερεται στο να αποκτησει καποιος μια γενικη εικονα για το προφιλ των ψαριων κ τις τιμες τους.

παντως μιας κ εισαι παλιος στο "κουρμπετι" οποιαδηποτε βοηθεια σου ειναι ευπροσδεκτη. :(

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη δεν εχουμε ερθει ποτε σε επαφη με το aquascapeonline.

απο αλλου γινονται κινησεις ωστε να γινει η εισαγωγη κ σιγουρα η εποχη δεν ειναι η καταλληλη.

απλα το συγκεκριμενο site προσφερεται στο να αποκτησει καποιος μια γενικη εικονα για το προφιλ των ψαριων κ τις τιμες τους.

παντως μιας κ εισαι παλιος στο "κουρμπετι" οποιαδηποτε βοηθεια σου ειναι ευπροσδεκτη. :P

:wootwoot::wootwoot::wootwoot: ειμαστε ολοι αυτια... :D

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη δεν εχουμε ερθει ποτε σε επαφη με το aquascapeonline.

απο αλλου γινονται κινησεις ωστε να γινει η εισαγωγη κ σιγουρα η εποχη δεν ειναι η καταλληλη.

απλα το συγκεκριμενο site προσφερεται στο να αποκτησει καποιος μια γενικη εικονα για το προφιλ των ψαριων κ τις τιμες τους.

παντως μιας κ εισαι παλιος στο "κουρμπετι" οποιαδηποτε βοηθεια σου ειναι ευπροσδεκτη. :P

:wootwoot::wootwoot::thumbup: ειμαστε ολοι αυτια... :D

Στείλτε μου ένα πμ με το μαγαζί που έχετε επικοινωνήσει και θα προσπαθήσω να βοηθήσω.... :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...