Jump to content

Στήσιμο Nεου Μονομαχοενυδρειου


nikoloutso

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επανερχομαι με νεες ερωτησεις, αφου τελειωνει ο μηνας και Σεπτεμβρη, αρχες, ξεκηναμε τις αγορες για το στησιμο.....

Παραπανω στο ποστ είχα ρωτησει για το τι βυθό να βάλω. Καποιοι μου είπατε χαλικι.

Εγω όμως μετα απο μικρη αναζητηση στο τι μου αρεσει και στο τι θα εδειχνε καλυτερο, σκευτηκα να βάλω μαυρη άμμο.

Ο λόγος... επειδη θα βελω παρεα και μερικες red cherry, apple snails και ίσως banana Shrimph ή amano Shrimph, νομιζω πως με μαυρο βυθό θα φεινονται καλυτερα και κυριως θα Φαινονται και οι red cherry.

Επίσης σκεφτηκα να βάλω μπλε ανοιχτο για φοντο, τα ξυλα που ήδη εχω παρει και έχω βαλει πάνω ανουβιες και φτερν, μερικά φυτα που θα φυτεψω (γιαυτο λεω αμμο και όχι χαλικι) και μερικές άσπρες πέτρες.....

Απλα για αντιθεση.....(η πολύ παρεα με αρχιτεκτονες και διακοσμητριες μου εχει κανει κακο!!!! :D )

Τι λέτε για τις ιδεες μου????

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με νεες ερωτησεις, αφου τελειωνει ο μηνας και Σεπτεμβρη, αρχες, ξεκηναμε τις αγορες για το στησιμο.....

Παραπανω στο ποστ είχα ρωτησει για το τι βυθό να βάλω. Καποιοι μου είπατε χαλικι.

Εγω όμως μετα απο μικρη αναζητηση στο τι μου αρεσει και στο τι θα εδειχνε καλυτερο, σκευτηκα να βάλω μαυρη άμμο.

Ο λόγος... επειδη θα βελω παρεα και μερικες red cherry, apple snails και ίσως banana Shrimph ή amano Shrimph, νομιζω πως με μαυρο βυθό θα φεινονται καλυτερα και κυριως θα Φαινονται και οι red cherry.

Επίσης σκεφτηκα να βάλω μπλε ανοιχτο για φοντο, τα ξυλα που ήδη εχω παρει και έχω βαλει πάνω ανουβιες και φτερν, μερικά φυτα που θα φυτεψω (γιαυτο λεω αμμο και όχι χαλικι) και μερικές άσπρες πέτρες.....

Απλα για αντιθεση.....(η πολύ παρεα με αρχιτεκτονες και διακοσμητριες μου εχει κανει κακο!!!! :D )

Τι λέτε για τις ιδεες μου????

Σπυρο??

Γιωργο??

Θαναση??

Καποιος?? :P

Link to comment
Share on other sites

To μπλε ανοιχτο για φοντο ειναι μια χαρα!

Οσο για την αμμο, ειναι αληθεια οτι στην μαυρη αμμο-ψιλο χαλικι οι γαριδες δειχνουν πιο κοκκινες!!

Τωρα αντιθεση ασπρη πετρα-μαυρο χαλικι δεν ξερω αν θα ειναι ωραιο.

Το δοκιμαζεις και βλεπεις :D

Link to comment
Share on other sites

To μπλε ανοιχτο για φοντο ειναι μια χαρα!

Οσο για την αμμο, ειναι αληθεια οτι στην μαυρη αμμο-ψιλο χαλικι οι γαριδες δειχνουν πιο κοκκινες!!

Τωρα αντιθεση ασπρη πετρα-μαυρο χαλικι δεν ξερω αν θα ειναι ωραιο.

Το δοκιμαζεις και βλεπεις :P

Αυτο θα κανω πανο.....

Περιμενω μόνο το μισθο του Σεπτεμπβριο για να τα πάρω ολα και να το στησω....

Βλεπεις του αυγουστου μαζι με το δωρο.... εκαναν φτερα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...