Jump to content

Ιστιοπλοϊα


Recommended Posts

Ανοιγω αυτο το θεμα για την αλλη μεγαλη μου αγαπη..(Ισως και πιο μεγαλη απο το ενυδριο :( ) την Ιστιοπλοϊα...

Βρισκομαι μεσα σε Ιστιοπλοϊκο απο 2 μηνων...Ασχολουμε αγωνιστηκα τα τελευταια 8 μιση χρονια..Ξεκινησα με την κατηγορια Optimist οπου εμεινα μεχρι τα 15 μου και συνολο 7 μιση χρονια...Παραληλα αρχησα να πηγαινω σε αγωνες ανοικτης θαλασσης..

Τον τελευταιο χρονο εχω μπει στην κατηγορια Laser..

H ιστιοπλοϊα ειναι μαγικη και το προτεινω σε οποιαδηποτε ηλικια μιας και τα σπαει πραγματικα...

Το τοπικ δεν εχει καποιο ιδιαιτερο σκοπο.Απλα για να δουμε ποιοι κανουν ιστιοπλοϊα...:(

Υ.Γ. αν δεν δουλευουν τα λινκς πειτε το γιατι παιζει να εχω κανει λαθος..:(

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω αυτο το θεμα για την αλλη μεγαλη μου αγαπη..(Ισως και πιο μεγαλη απο το ενυδριο :( ) την Ιστιοπλοϊα...

Βρισκομαι μεσα σε Ιστιοπλοϊκο απο 2 μηνων...Ασχολουμε αγωνιστηκα τα τελευταια 8 μιση χρονια..Ξεκινησα με την κατηγορια Optimist οπου εμεινα μεχρι τα 15 μου και συνολο 7 μιση χρονια...Παραληλα αρχησα να πηγαινω σε αγωνες ανοικτης θαλασσης..

Τον τελευταιο χρονο εχω μπει στην κατηγορια Laser..

H ιστιοπλοϊα ειναι μαγικη και το προτεινω σε οποιαδηποτε ηλικια μιας και τα σπαει πραγματικα...

Το τοπικ δεν εχει καποιο ιδιαιτερο σκοπο.Απλα για να δουμε ποιοι κανουν ιστιοπλοϊα...:(

Υ.Γ. αν δεν δουλευουν τα λινκς πειτε το γιατι παιζει να εχω κανει λαθος..:(

Ban.... Ban.... :hysterical::hysterical::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

και γω ιστιοπλοος ειμαι !!!! :(

γιαττι μας μπαναρεις ρε σταθη

Έγινε επεξεργασία - KATIR
Link to comment
Share on other sites

εγω βασικα ανηκω σε αλλη κατηγορια απο ton koing

ανηκω σε επιπεδω προταθλητισμου παντα :(

στη κατηγορια της μπυρας και της ξαπλας και ελπιζω μεχρι τελος καλοκαιριου να ανεβω κατηγορια και στη μασα και παραθετω φοτο αγωνιστηκων δραστηριοτητων(μη το δοκιμασατε ποτε μονοι) :(:(

post-13804-1247676002_thumb.jpg

post-13804-1247676168_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οσο αναφορα την ανοικτη θαλασσα..Μας εχουν βγαλει διαφορα για το σκαφακι μας..

Συγκικριμενα..Τι ειναι αυτο που κανει Τσαφ Τσςςς..Τσαφ Τσςςς..Απαντηση:Το σκαφος μας και συγκικριμενα απο τις μπυρες...Ειδικη ονομασια της μπυρας πανω στο σκαφος μας ειναι Τσαφκιανοιγια(Απο το Τασφ και Ανοιγει..

Ο πατερας μου λεει πως το σκαφος χωρις μπυρες δεν παει γρηγορα..:(

Tελος σε καθε αγωνα εκτος απο το ψυγειο του σκαφους παιρνουμε μαζι και ενα 200λιτρο με παγο..Και τι αλλο ααα ναι μπυρες...

Παρολα αυτα ειμαστε παντα στην τριαδα...:(

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι για το θέμα που ανοίξατε παιδιά , θα πω κι εγώ δυο λόγια .Στην ιστιοπλοία με έβαλε ο φίλος μου ο Θανάσης ,ξεκινώντας με ένα ψάρεμα τόνου ανοικτά στο Πόρτο Κουφό με το ιστιοπλοικό του σκάφος..... Του χρωστώ μεγάλη χάρη για την αρρώστια που μου κόλλησε.Στη συνέχεια δίπλωμα ιστιοπλοίας και μηχανικινήτου , μετά το πρώτο δικό μου ιστιοπλοικό , ταξίδια μέχρι Ψαρά -Χίο- Πέραμα .......και τώρα ημιεπαγγελματικά σαν σκίπερ στο "Μέδουσσα". Νομίζω ότι είναι ένα από τα πιο όμορφα πράγματα που μπορεί να κάνει κανείς στην χώρα μας , να ταξιδέυει δηλαδή με ένα ιστιοπλοικό σκάφος ανάμεσα στα ελληνικά νησιά , να προσεγγίζει μοναδικές παραλίες ,να κάνει καταδύσεις σε καταγάλανα νερά και να απολαμβάνει εμπειρίες που αλλιώς είναι πολύ δύσκολο να απολαύσει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος δεν εχει ασχοληθει με τη θαλασσα δεν ξερει τι χανει!!!!!

ασ ερθει στην παρεα μασ δεν θα χασει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ξεκινάει το 46o ΡΑΛΛΥ ΑΙΓΑΙΟΥ 17- 26/07/09 με διαδρομή Σύρος, Λέρος, Καρλόβαση Σάμου, Σούνιο τερματισμός.

Καλή επιτυχία σε όσους συμμετέχουν σε αυτόν τον διεθνή αγώνα που διοργανώνει η χώρα μας. :(

Link to comment
Share on other sites

Ζηση παλι τρεχεις?Χωραει το δωματιο αλλα κυπελα? :(

Link to comment
Share on other sites

Ζηση παλι τρεχεις?Χωραει το δωματιο αλλα κυπελα? :(

Κάπου θα βρω μια γωνίτσα να το βάλω , εάν το πάρω ρε φίλε.

Θα τα πούμε μετά το Αιγαίο :(

Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω αυτο το θεμα για την αλλη μεγαλη μου αγαπη..(Ισως και πιο μεγαλη απο το ενυδριο :( ) την Ιστιοπλοϊα...

Βρισκομαι μεσα σε Ιστιοπλοϊκο απο 2 μηνων...Ασχολουμε αγωνιστηκα τα τελευταια 8 μιση χρονια..Ξεκινησα με την κατηγορια Optimist οπου εμεινα μεχρι τα 15 μου και συνολο 7 μιση χρονια...Παραληλα αρχησα να πηγαινω σε αγωνες ανοικτης θαλασσης..

Τον τελευταιο χρονο εχω μπει στην κατηγορια Laser..

H ιστιοπλοϊα ειναι μαγικη και το προτεινω σε οποιαδηποτε ηλικια μιας και τα σπαει πραγματικα...

Το τοπικ δεν εχει καποιο ιδιαιτερο σκοπο.Απλα για να δουμε ποιοι κανουν ιστιοπλοϊα...:(

Υ.Γ. αν δεν δουλευουν τα λινκς πειτε το γιατι παιζει να εχω κανει λαθος..:(

Αυτο σημαινει διακοπες και οχι μονο. :hysterical:

post-12184-1247761282_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάπου θα βρω μια γωνίτσα να το βάλω , εάν το πάρω ρε φίλε.

Θα τα πούμε μετά το Αιγαίο :hysterical:

Με τη νικη φιλεεεεεε :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...