Jump to content

Aνεμονιερα...


Andreas kika

Recommended Posts

Ειδες?Oλο αυτο κυκλοφορουσε στο ενυδρειο σου :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ειδες?Oλο αυτο κυκλοφορουσε στο ενυδρειο σου :)

Παλι γεμισε δε το πιστευω....κ η αλγη υποχορησε λιγο....ελεος!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παλι γεμισε δε το πιστευω....κ η αλγη υποχορησε λιγο....ελεος!

Oι αλγες υποχωρησαν αρκετα λοιπον κ ηρθε η ωρα για μερικες ανανεωσεις στο ποστ μου!!!Εχουμε κ λεμε μπηκαν 2ψαρακια,ενα twin spot κ ενα orange stripe goby κ μερικα κοραλακια ενω οι ανεμωνες μου τα πανε τελεια(αν κ η μια παλι κουνηθηκε λογο του οτι χαλασα λιγο τα βραχια τις προαλλες).Η κοκκινη bubble εχει γινει τρεις φορες μεγαλυτερη απο τοτε που την αγορασα ενω η αλλη μεγαλωνει πιο αργα(δεν ξερω γιατι).Ο καλος μου μπαμπας/καρδιναλιος ειναι εγκυος εδω κ 25 μερες κ τα μωρα του φαινονται μεσα απο το στομα του καθως το ανοιγει λιγο για να τα γυρισει.Φαινονται κανονικα απο τα ψαρακια ολες οι λεπτομεριες(ματια,μαυρες γραμμες)τωρα οπου ναναι θα τα φτυσει στη ειδηκη γεννηστρα που του εφτιαξα!Επισης αγορασα κ 2 slugs που ειναι πανεμορφα κ μασουλανε αργα αργα την bryopsis που εχω στα βραχια μου.Oι foto δεν ειναι πολυ καλες μιας τις τραβηξα με φωτογραφικη που δεν κ πολυ ξερω...

Link to comment
Share on other sites

K μερικες ακομα φοτο....

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Βγηκανε τα πρωτα μου δυο μωρακια!!!!!!!! :D:angry2::thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Άντε ευτυχισμένε μπαμπά !!! Σημαδιακή μέρα ε?

Ωραίο αυτό με τον αχινό μαϊμού !!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Αντρέα :D

περιμένεις κι'άλλα;

Πρεπει να βγαλει αλλα 13 περιπου απο το στομα του...ειναι η πρωτη του φορα οποτε δεν ξερει κ τι κανει ο καημενος...Παντως τα μικρα τρωνε κανονικοτατα κ λατρευουν τον ΣΟΥΠΕΡ αχινο που εφτιαξα...

Link to comment
Share on other sites

Eυχαρηστω παρα πολυ οτι εχω κανει ειναι χαρη σε εσας κ την βοηθεια σας!!!Γι'αυτο κ η πρωτη φουρνια θα την χαρισω σε οποιον μου ζητησει!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαρηστω παρα πολυ οτι εχω κανει ειναι χαρη σε εσας κ την βοηθεια σας!!!Γι'αυτο κ η πρωτη φουρνια θα την χαρισω σε οποιον μου ζητησει!

Εγινεσ μπαμπας! να σε δω να βρισκεις ονομα για 15 ψαρακια τωρα...Να σου ζησουν!

Έγινε επεξεργασία - vales_red
Link to comment
Share on other sites

Τα θερμά μου συγχαρητήρια Αντρέα :D

Μπράβο σου! μακάρι όλοι οι χομπίστες σιγά σιγά να αρχίσουμε να κάνουμε αναπαραγωγές και να μοιράζουμε μεταξύ μας για το καλό του χόμπι μας και του πλανήτη μας :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Τα θερμά μου συγχαρητήρια Αντρέα :D

Μπράβο σου! μακάρι όλοι οι χομπίστες σιγά σιγά να αρχίσουμε να κάνουμε αναπαραγωγές και να μοιράζουμε μεταξύ μας για το καλό του χόμπι μας και του πλανήτη μας :angry2:

Παρα πολυ καλη ευχη μπραβο κ σε σενα φιλε μου που σκεφτεσαι ετσι.Σ'ευχαρηστω παρα πολυ κ μου εφτιαξες κ την διαθεση με 2 γραμμες μονο. :thumbup:

Δεν ειναι 15...πρεπει να ειναι 21 νομιζω....δεν μπορω να τα μετρησω ευκολα.Παντως οποιος θελει ζηταει.

Link to comment
Share on other sites

Αντρέα θα σου πω και εγώ για καμία 4τραδα..Λίγο πιο μετά γιατί περιμένω κάτι ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησουν φιλε μου!!!!!!!!!!!

Σ'ευχαρηστω παρα πολυ!Ορεστη θα σου κρατησω μια 4 αδα δεν υπαρχει θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελος τα ψαρακια...σας τα εκλεισα ολα...Θα δωσω τελικα ακομα κ αυτα που θα κρατουσα για μενα!!!Δεν πειραζει ομως γιατι τα καινουργια τους σπιτια ειναι το ενα καλυτερο απο το αλλο πραγμα που με κανει απιστευτα χαρουμενο.Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ κ οσοι θελουν κ δεν προλαβανε σε κανα μηνα ερχεται κ η επομενη φουρνια οποτε καντε λιγη υπομονη να στησω κ εγω ενα breeder για να μεγαλωνω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τα πρωτα ψαρακια δωθηκαν με επιτυχια!!! :D Οποτε περιμενω κ τους υπολοιπους που μου ζητησαν να αρχισω να μοιραζω κ τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

να σου ζήσουνε και με την επομενη γεννα κρατα μου 2 :D

Εννοειται πως οσοι δεν παρουν απο αυτη την γεννα απο την επομενη δηλαδη σε 1,5 μηνα απο τωρα θα δωσω παλι αλλα τοσα ψαρακια οποτε μην αγχωνεσται μιας κ απο τη στιγμη που ξεκινησαν να γεννανε δεν θα σταματανε....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετα την προσθηκη του refugium κ ενω το χαζευα αποφασησα οτι μονο με τις αλγες φαινεται πολυ αδειο οποτε αρχισα να κανω βολτες μπας κ βρω κατι για να προσθεσω στο pico hang on back οικοσυστημα μου κ απο μαγαζι σε μαγαζι βρηκα κατι που δεν περιμενα να βρω ποτε....μια Thor amboinensis η αλλιως Sexy shrimp....Δυστηχως βρηκα μονο μια :rolleyes: κ ειναι μονη της αλλα ελπιζω να της βρω ενα ταιρι να ζησει στον παραδεισο της.Την εχω 5 μερες τωρα κ παει τελεια,τρωει κουναει την ουριτσα της σεξουαλικα....εχει πολυ πλακα αυτη η γαριδουλα!!!!Επισης ξετρυπωσα κ εναν μικρο αστερια serpent sea star κ μερικες στοματελες...Το refugium γεμισε απο αμφιποδα αλλα δυστηχως κοπιποδα ειδα πολυ λιγα...

Link to comment
Share on other sites

Μπα,εχεις και φυτεμενο τωρα? :rolleyes:

Η γαριδουλα να ξερεις οτι τσιμπαει κοραλακια αν πεινασει,αλλα μιας και ειναι μικρη,η ζημια ειναι ελαχιστη και δεν φαινεται.Αν βαλεις πολλες,καποιες φορες συντονιζονται και χορευουν ολες μαζι.Ωραιο θεαμα.Αν τις κρατησεις στο refygium ταιζε τες κατεψυγμενη γαριδα,καλαμαρι κτλ μια φορα την εβδομαδα περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...