Jump to content

Aνεμονιερα...


Andreas kika

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 203
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Να σου ζησουν και να χαιρεσε. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

απλός respect μόλις διάβασα όλο το θέμα και έπαθα πλάκα... θέλω και εγωωωωωω...

είναι όλα τελειαααααα.....

Link to comment
Share on other sites

Thank u!Να ειστε καλα για τα καλα σας λογια!Χωριστηκαν τελειως πλεον οι ανεμωνες μου...Ηταν ενα απιστευτο θεαμα παιδια πραγματικα δεν μπορω να σας το περιγραψω με λογια.

Link to comment
Share on other sites

Αν οι 2 αρχισουν να γινονται 4,ξεκινα να πουλας :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τι μου κάνετε μ αυτά τα θαύματα που βλέπω ... Με έχετε τρελάνει και φοβάμαι το οικονομικό ειδάλως!!!!!! Θα ήμουν και εγώ στην παρέα σας..

Αντρέας να το χαίρεσαι το ενυδρείο σου φοβερό...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπραβο φιλε,μπορεισ να κανεις ενα θπδατε στον εξοπλισμο,φςτα κυκλοφοριες,τροφες,παραμετροι,κλτ

Link to comment
Share on other sites

μπραβο φιλε,μπορεισ να κανεις ενα θπδατε στον εξοπλισμο,φςτα κυκλοφοριες,τροφες,παραμετροι,κλτ

Δεν εχω αλλαξει καθολου τον εξοπλισμο μου εκτος απο την κυκλοφορια,τροφες ριχνω μια φορα την ημερα η μερα παρα μερα ocean nutricion formula 1,ocean nutricion brine shrimp flakes κ μια στο τοσο λιγο κατεψυγμενη.Τωρα μετρησεις κανω μια φορα τον μηνα πριν κανω την αλλαγη του νερου εκτος απο νιτρικα που μετραω λιγο πιο συχνα.Οι τιμες μου ειναι αρκετα καλες.Κυκλοφορια εχω μια sun sun τωρα μη με ρωτησεις μοντελο δε θυμαμαι παντως ειναι αρκετα δυνατη για τα λιτρα μου,εχω μια resun κ στην ανεμονερια μου εχω 3 μικρους κυκλοφορυτες 2 των 500λιτρω/ωρα κ μια κοραλια 1.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λοιπον μετα απο καιρο αποφασησα κ εγω να ανεβασω μερικες φοτο απο τα νανακια μου μπας κ ανεβασω λιγο το ηθικο της στηλης των νανο ενυδρειων!!!Εγιναν αρκετες αλλαγες στα ενυδρεια μου οπως επισης κ μερικες προσθηκες(thank u Salamander για το αψογο brain).Επισης ηθελα να σας πω πως οι ανεμωνες μου πλεον εγιναν 5 στον αριθμο κ σιγα σιγα πρεπει να αποχωριστω τουλαχιστον μια μιας κ παλευουν η μια με την αλλη για το ποια θα παρει περισσοτερο φως.Εφυγαν κ ολες οι αλγες απο το ενυδρειο εκτος απο ελαχιστη κυανο(πρεπει να κανω αλλαγη στις λαμπες μου μιας κ παρα παλιωσαν).Εβγαλα κ μερικες φοτο απο την γεννηστρα που εκανα κ τις αλλαγες που εγιναν κ εκει για τα Bangai που ελπιζω να παει καλα.

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Κ μερικες ακομα....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ανδρέα με τα ενυδρεία μεζονέτες !!!!

Βλέπω η ricordea κοντεύει να σου αποικίσει όλο το ενυδρείο... μήπως στην προηγούμενη ζωή της ήταν Aptaisia ? :):lmao::D

Καλά για τις ανεμώνες δεν το συζητώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ανδρέα με τα ενυδρεία μεζονέτες !!!!

Βλέπω η ricordea κοντεύει να σου αποικίσει όλο το ενυδρείο... μήπως στην προηγούμενη ζωή της ήταν Aptaisia ? :):lmao::D

Καλά για τις ανεμώνες δεν το συζητώ !!!

H ricordea εχει παρει φωτια!!!Καθε εβδομαδα σχεδον βρησκω κ μια καινουργια!!!Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω μια φραγκιερα...

Link to comment
Share on other sites

Οσο παει και καλυτερα Ανδρεα.

Ποτε θα το δω απο κοντα?

Link to comment
Share on other sites

Οσο παει και καλυτερα Ανδρεα.

Ποτε θα το δω απο κοντα?

Oποτε θελεις Ακη μιας κ εαν οχι το μισο,ενα μεγαλο κομματι απο αυτα τα ενυδρεια σε εσενα οφειλεται.

Link to comment
Share on other sites

Oποτε θελεις Ακη μιας κ εαν οχι το μισο,ενα μεγαλο κομματι απο αυτα τα ενυδρεια σε εσενα οφειλεται.

:)

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΡΑΒΟ φίλε είσαι ΝΟΙΚΟΚΥΡΗΣ :lmao:

Τhank u.... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ενα μικρο update στα ενυδρεια μου...απεκτησα κ ενα pico reef το οποιο θα γινει πολυ ωραιο(θελει λιγη δουλεια ακομα)...Οι ανεμωνες μου εγιναν 9(θα προσπαθησω να βγαλω βιντεο το ταισμα που εχει γινει πλεον αθλος)!!!Ειχα ενα μικρο ατυχημα με τα ενυδρεια μου κ τωρα επανερχονται ολα σιγα σιγα.Εκανα 3 ζευγαρια απο καρδιναλιους :D τα οποια εχουν ολα τον δικο τους ξεχωριστο χωρο!

Παραθετω κ μερικες φωτο.....

Έγινε επεξεργασία - Andreas kika
Link to comment
Share on other sites

Της Ανεμώνες κάθε πότε της ταίζεις?

Τις ανεμωνες τις ταιζω μια φορα στις 2-3 μερες...Οσο πιο πολυ τις ταιζω τοσο πιο γρηγορα μεγαλωνουν!

Link to comment
Share on other sites

Ενα μικρο update στα ενυδρεια μου...απεκτησα κ ενα pico reef το οποιο θα γινει πολυ ωραιο(θελει λιγη δουλεια ακομα)...Οι ανεμωνες μου εγιναν 9(θα προσπαθησω να βγαλω βιντεο το ταισμα που εχει γινει πλεον αθλος)!!!Ειχα ενα μικρο ατυχημα με τα ενυδρεια μου κ τωρα επανερχονται ολα σιγα σιγα.Εκανα 3 ζευγαρια απο καρδιναλιους :) τα οποια εχουν ολα τον δικο τους ξεχωριστο χωρο!

Παραθετω κ μερικες φωτο.....

Aντε με τις ανεμώνες σου,πάνω που τις ξέχασα έρχεσε και μου τις θυμίζεις και θέλω και γώ.

Βίντεο γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

Aντε με τις ανεμώνες σου,πάνω που τις ξέχασα έρχεσε και μου τις θυμίζεις και θέλω και γώ.

Βίντεο γρήγορα

Εγω σου ειπα να σου δωσω...εσυ δεν ηθελες!Μια απο αυτες τις μερες θα προσπαθησω κ για βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου ειπα να σου δωσω...εσυ δεν ηθελες!Μια απο αυτες τις μερες θα προσπαθησω κ για βιντεο.

Nαι και σε ευχαριστώ,αλλά τις ψιλοφοβάμαι,πάντως το σκέφτομαι σοβαρά γιατί τουλάχιστον

οι δικές σου είναι υγιέστατες και στρωμμένες και μεγαλωμένες σε ενυδρείο χομπίστα

με ότι αυτό συνεπάγεται. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...