Jump to content

Recommended Posts

Θέλω να μου προτείνετε όποιος ξέρει για κανα καλό οργανωμένο camping σε Αχαία, Αργολίδα, Κορινθία???

Σε κάποιο που να έχετε πάει και να είναι ικανοποιητικό :(

Έχω ψάξει και στο Internet μερικά αλλά οι φωτογραφίες δεν με καλύπτουν γιατί είναι πολύ στημένες...

Οι παροχές που θέλω να έχει είναι τα κλασικά... Ρεύμα,νερό,καθαρό,πολύ σκιά!!!

Το πρόβλημα είναι ότι θα πάρει ο κολλητός και τον σκύλο του μαζί και δεν ξέρω αν το επιτρέπουν... είναι και γερμανικός ποιμενικός παναθεμάτον :(:(

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι εκεί είναι παράδεισος φίλε μου αλλά...

Όπως είπα θα πάρει το σκύλο του μαζί... και θα πάμε με το αυτοκίνητο του κολλητού το οποίο το αγόρασε πριν ένα μήνα 50 ολόκληρα euro!!!! Μια κούκλα Opel Ascona του 82'. :(

Οπότε καταλαβαίνεις ότι δε μας παίρνει για πολλά χιλιόμετρα...

Όποιος ξέρει ας βοηθήσει.... :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε ασε τα οργανομενα..Τι νοημα εχει να πας για καμπινγκ και να εισαι σαν σαρδελα..??

Τραβα εκει σε μια παραλια αδεια απο κοσμο η εστω με λιγο και κανε το ελευθερο σου...

Προσοχη ομως στο ελευθερο πρεπει να προσεξεις τα σκουπιδακια και τις φωτιτσες...:(

Πραγματικα στο ελευθερο πιστευω πως βλεπεις την πραγματικη αξια του καμπινγκ..Οσο για τον σκυλο δεν νομιζω να σου πει κανενας τπτ... :(

Link to comment
Share on other sites

Χιλιαδου Ευβοια με χιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι καλύτερα, 13 χρόνια πηγαίναμε όταν ήμουν πιτσιρικάς με τους δικούς μου κάθε χρόνο. Από ότι τα υπολόγισα και στο πιο ακριβό camping να πάω πάλι καλύτερα θα μου έρθει. Στο οργανωμένο γλυτώνεις από τα περισσότερα έξοδα για εξοπλισμό.

Για 5-6 μέρες δε με συμφέρει...

Κοντά στην αττική...Οργανωμένο...να διαθέτει τα βασικά...Σκιά

Help...

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα...Οταν λες σε ορανομενο θα νοικιασεις και σκηνες..???

Ψαξε για ευβοια κοντα στην αττικη ειναι και εχει αρκετα οργανομενα....

Link to comment
Share on other sites

Σκηνή είναι το μόνο σίγουρο πως θα έχω... :(

Έχω βρει κάποια στο net απλά θέλω να μου προτείνουν κάποιο που να έχει πάει κάποιος από το aquazone και να έμεινε ικανοποιημένος. Γιατί στο site και το χειρότερο το κάνουν όμορφο με μια στημένη φωτογραφία...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω καλύτερα τι έχω? :(

Έχω: Μια σκηνή μεγάλη 7-8 ατόμων, τραπεζάκι, καρέκλες, μια ψησταριά πολύ μικρή, και ένα ψυγείο ηλεκτρικό 12v.

Και από βδομάδα θα αγοράσω και διάφορα άλλα μικρο-πραγματα που έχω κατά νου.

???

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ μπας και με δουλευεις..?? :(:(

Για καμπινγκ πας στην φυση τι να το κανεις το ψυγειο..??

Οι 18 μονιμοι βαθμοι της θαλασσας για συντηρηση δεν σου κανουν..??

Αντε πες και ενα ψυγειακι με παγο για τις μπυρες...

Αχχ αυτοι οι Αθηναιοι...Δεν θα μαθουν ποτε τι πραγματικα ειναι η φυση....:(

Link to comment
Share on other sites

Έχω επισκεφτεί ένα πολύ καλό και καθαρό κάμπινγκ στο Τολό κοντά στο Ναύπλιο πριν από 8-9 χρόνια. Γενικώς το Τολό έχει καλά κάμπινγκ από θέμα οργάνωσης και σκιάς. Το πρόβλημά τους για μένα είναι η θάλασσα η οποία αν και καθαρή είναι πετρώδης/βραχώδης. Αλλά με καλή παρέα, όλα ξεπερνιούνται!

Όσο για τον σκύλο... Όλοι λίγο πολύ έχουμε καταλάβει γιατί τον παίρνεται μαζί σας... Καλύτερη γκομενοπαγίδα από έναν χαριτωμένο σκύλο δεν υπάρχει :(

Link to comment
Share on other sites

Oπως λεει και ο Borat.."Που τον εχει τον Μο******μαγνιτη?"

τστστστστσ... Τί πρόστυχο μυαλό είναι αυτό. Όταν ο ΘΕΟΣ Borat ρωτάει για το pussymagnet, εννοεί το μαγνήτη που έλκει τα γατάκια! Ντροπή σου :(

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχαμε δει την ταινια...Μιας και ηταν κατεβασμενη απο το νετ δεν ελεγε μαγνιτης που ελκει γατακια... :(:(

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχαμε δει την ταινια...Μιας και ηταν κατεβασμενη απο το νετ δεν ελεγε μαγνιτης που ελκει γατακια... :(:(

Τότε έπεσες θύμα λανθασμένης μετάφρασης!!!

Link to comment
Share on other sites

Στούπα μετα την Καλαμάτα... Οχι πολύ καλό camping... εκπληκτικη παραλία όμως... και τα σκυλιά επιτρέπονται :(

Link to comment
Share on other sites

Στούπα μετα την Καλαμάτα... Οχι πολύ καλό camping... εκπληκτικη παραλία όμως... και τα σκυλιά επιτρέπονται :(

Ποια σκυλιά εννοείς??? ΑΥΤΑ ή ΑΥΤΑ???

:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαζευτητε λιγο (Νικος και Κωστης)

Ρε συ μπας και με δουλευεις..?? :(:(

Για καμπινγκ πας στην φυση τι να το κανεις το ψυγειο..??

Οι 18 μονιμοι βαθμοι της θαλασσας για συντηρηση δεν σου κανουν..??

Αντε πες και ενα ψυγειακι με παγο για τις μπυρες...

Αχχ αυτοι οι Αθηναιοι...Δεν θα μαθουν ποτε τι πραγματικα ειναι η φυση.... :(

Κωστη, ο ανθρωπος μπορει να εχει οικογενεια με μικρα παιδια, δεν ξερεις. (παρεξεγηθηκα για το Αθηναιοι!!!)

επισης ζηταει να του προτεινει καποιος κατι γιατι οσα εχει ψαξει ειναι στημενα ως προς τη παρουσιαση τους και εχει δικιο σ'αυτο....

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαζευτητε λιγο (Νικος και Κωστης)

Κωστη, ο ανθρωπος μπορει να εχει οικογενεια με μικρα παιδια, δεν ξερεις. (παρεξεγηθηκα για το Αθηναιοι!!!)

επισης ζηταει να του προτεινει καποιος κατι γιατι οσα εχει ψαξει ειναι στημενα ως προς τη παρουσιαση τους και εχει δικιο σ'αυτο....

Μα για πλακα το ειπα...:(

Τελος παντων εγω κοβω τα οφφτοπικ γιατι νομιζω το χαλασα..

Συγνωμη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μαζευτητε λιγο (Νικος και Κωστης)

Η αλήθεια είναι πως στο πρώτο link με την φωτογραφία με τα σκυλιά (και όχι τα "σκυλιά") υπάρχει μία γάτα που μου ξέφυγε εξ αρχής!

όσον αφορά το θέμα του κάμπινγκ, επειδή έχω κάνει αρκετό κάμπινγκ στη ζωή μου, και πάντα οργανωμένο, θεωρώ καλή περίπτωση και το κάμπινγκ στην Ολυμπιακή Ακτή/Πλαταμώνα. Κυρίως αν πρόκειται να είστε 2 άντρες μόνοι σας.... πιστέψτε με, δεν θα το μετανιώσετε :(

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ εχει αρκετα για να διαλεξεις. :( και με πολυ σκια.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια, θα ψάξω να βρω και κανα site για να βρω τα τηλ.

Ο σκύλος προβλέπετε να βοηθήσει στις γνωριμίες με γυναίκες, τσάμπα τον έχουμε εκπαιδεύσει? :(

Link to comment
Share on other sites

Παντως Στουπα που προτεινε καποιος φιλος ειναι πολυ καλα οπως και στο Τσαπι παλι στη Καλαματα ειναι , ειναι καταπληκτικα ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...