Jump to content

Αίγινα θαλασσό-φωτογραφίες


Recommended Posts

Ψαλίδα

post-4022-1248425286_thumb.jpg

Οστρακο

post-4022-1248425304_thumb.jpg

Χταπόδι - Ροφάκι - Πέρκα

post-4022-1248425325_thumb.jpg

Χταποδάκι και οι ρουφιάνοι

post-4022-1248425349_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω το χταποδακι των 100 γρ να ΖΕΙ!!!! Στην 2η σειρα φωτογραφιων η 1η με το κοπαδι, τι ψαρια ειναι? Γνωριζεις? Με τι φωτογραφικη τραβηξες?

Link to comment
Share on other sites

Και τα δυο χταπόδια ζουν, μάλλον είναι κοκάλια δεν είμαι σίγουρος, minolta μ700 με θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ κάποιες υποβρύχιες φωτογραφίες από τον βιότοπο της Λούτσας. Συγκεκριμένα έχω αποθανατίσει την γαλήνια κίνηση ενός πλαστικού κυπέλλου παγωτού στην επιφάνεια της θάλασσας, του αράγματος ενός κουτιού Coca Cola ανάμεσα στα γλιτσαρισμένα (από αντιλιακά λάδια) βράχια, το ανέμελο ταξίδι μία σερβιέτας (με φτερά) κάτω από την επιφάνεια του νερού, την ήρεμη κίνηση της πλαστικής σακούλας "Σκλαβενίτης" στον βυθό της θάλασσας και τόσες άλλες ομορφιές... :(

Link to comment
Share on other sites

Κύριε προτζέκτορα στην λούτσα πήγατε την κοπελιά σας για μπάνιο?

Την άλλη φορά να την πάτε στα Μέθανα που έχει και ιαματικά λουτρά!

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο τα Μεθανα...Ειχα παει για ενα πανελληνιο ιστιοπλοιας...

Αν δεν σε ενοχλει η μυρωδια απο το θυαφι πηγαινε.. :(

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα οι φωτο τζαμι!!!!!!!!!!!οσο για την λουτσα ειναι ΧΑΛΙΑ αλλα φταιμε ολοι μας για αυτο.....και ας μην ξεχνάμε στα μεσόγεια ολα αποχέτευση kapoyt!!!!!!!!!!!!!!μόνο βόθροι :(:hysterical::hysterical: καταλαβαίνετε τωρα....ωστοσο υπάρχουν περιοχές όπου οι κοραλικη άλγη ειναι στο μέγιστο :(:(

Link to comment
Share on other sites

Κύριε προτζέκτορα στην λούτσα πήγατε την κοπελιά σας για μπάνιο?

Την άλλη φορά να την πάτε στα Μέθανα που έχει και ιαματικά λουτρά!

Όσον αφορά την Αττική, η μόνη παραλία που πάω είναι στον Χάρακα, κοντά στο Σούνιο. Όχι ότι είναι κάτι το εξαιρετικό, αλλά σίγουρα δεν είναι βάλτος και δεν είναι τίγκα στα βακτηρίδια! Επίσης δεν έχει κόσμο και είναι για πιο οικογενειακές ή ρομαντικές καταστάσεις :(

Στην Λούτσα, όπου έχω και το εξοχικό μου, έχω να κολυμπήσω αρκετά χρόνια. Μόνο αραλίκι στην παραλία κάνω, παίζοντας σκάκι και θαυμάζοντας υπέροχες παρουσίες :(

Link to comment
Share on other sites

φιλε stormtrooper σε λιγο καιρό θα ανεβάσω φωτο (περιμένω απο ενα φιλο μηχανή βυθού) και θα πάθεις πλάκα.........είναι στην περιοχή βραυρωνας κοντά στα αρχαια......... :(:( μέρος δεν λέω δημόσια γιατί μετακινήθηκε ήδη λίγος ζωντανός βράχος :(

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω το χταποδακι των 100 γρ να ΖΕΙ!!!! Στην 2η σειρα φωτογραφιων η 1η με το κοπαδι, τι ψαρια ειναι? Γνωριζεις? Με τι φωτογραφικη τραβηξες?

Καραγκιδες.-

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω το χταποδακι των 100 γρ να ΖΕΙ!!!! Στην 2η σειρα φωτογραφιων η 1η με το κοπαδι, τι ψαρια ειναι? Γνωριζεις? Με τι φωτογραφικη τραβηξες?

Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι σάλπες...αλλά αν ξέρει κάποιος με μεγαλύτερη σιγουριά....

Link to comment
Share on other sites

Οι Σαπλες εχουν οριζοντιες ριγες δεν εχουν κιτρινο χρωμα και πριο στρογγυλο κεφαλι..Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος:(

Απο οτι βρηκα Αυτο ειναι Σαλπη..

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Καραγκιδες.-

:(

Καραγκίδα είναι το όνομα οικογενείας

http://www.fishbase.org/summary/SpeciesSummary.php?id=1002

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη φορά να την πάτε στα Μέθανα που έχει και ιαματικά λουτρά!

Δεν την φερνεις Πορο να πιουμε και καμια μπυρα ολοι μαζι:; :(:(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...