Jump to content

Στις λίμνες έχετε παράξενουν επισκέπτες;


Recommended Posts

Εκτός απο τα ΚΟΙ και τα χρυσόψαρα έχετε άλλους επισκέπτες όπως βάτραχους σαύρες και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε περιοδους ξηρασιας μπορει να σου εμφανιστουν. Για αυτο βαλε κανενα διαχωριστικο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βρει αυτό το αλογάκι της Παναγιάς.

DSC00011.jpg

Έγινε επεξεργασία - yiannossavva
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Είναι πανέμορφα! Δεν ξέρω βέβαια τι κάνουν στην λίμνη... Κάποια έντομα βέβαια αφήνουν τ' αυγά τους εκεί. Κυρίως τα κουνούπια. Αν έκανα λίμνη πάντως στην αυλή, όσα διαχωριστικά και να έβαζα δεν θα γλύτωμα από τους βατράχους. Εδώ τώρα πάνε και χώνονται στην σχάρα που στραγγίζουν τα νερά.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδάκια έχω μεγάλη απορία ... Με τις γάτες τι κάνετε? Δεν κυκλοφορούν γάτες αδέσποτες εκεί γύρω; Εγώ και στην Σαλαμίνα που θα μπορούσα να κάνω μια λίμνη έχω πολλές αδέσποτες... Και στην Νεάπολη κάτω στην Λακωνία αλλά ακόμα και στον κήπο εδώ στην Αθήνα στον Κορυδαλλό.

Μιλάμε για πολύ γάτα, όλα τα παιδιά που έχετε λίμνες τι κάνετε με τις γάτες ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια έχω μεγάλη απορία ... Με τις γάτες τι κάνετε? Δεν κυκλοφορούν γάτες αδέσποτες εκεί γύρω; Εγώ και στην Σαλαμίνα που θα μπορούσα να κάνω μια λίμνη έχω πολλές αδέσποτες... Και στην Νεάπολη κάτω στην Λακωνία αλλά ακόμα και στον κήπο εδώ στην Αθήνα στον Κορυδαλλό.

Μιλάμε για πολύ γάτα, όλα τα παιδιά που έχετε λίμνες τι κάνετε με τις γάτες ;

Οι γάτες νομίζω πως δεν έχουν και πολύ καλές σχέσεις με το νερό. Η δικιά μου τουλάχιστον το καλοκαίρι που είχα το καπάκι του ενυδρείου ανοιχτό ανέβαινε επάνω στην βάση κάθε μέρα και παρακολουθούσε τα ψάρια και μια φόρα έβαλε το πόδι της μέσα στο νερό και εξαφανίστηκε, από τότε δεν τα ενόχλησε ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Και ο γατος μου με το ενυδρειο εχει πολυ καλες σχεσεις !!! απλος παρακολουθει τα ψαρακια χωρις να τα ενοχλει. Εχω περιπτοση γνωστου μου που η γατα του επεινε νερο απο την γυαλα με τα χρυσοψαρα του και τα τα ψαρια ουτε τα ακουμπουσε ( κατα συνεπεια δεν δημιουργουνταν κανενα προβλημα )!!! :bowdown::bowdown::bowdown::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...