Jump to content

ΤΙ ΕΙΔΟΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΒΑΛΩ???


Recommended Posts

Θυμαμαι οτι πηγε απο δηλητηριαση.

Δηλητηριαση απο τι?

ΥΓ1. για αλλη μια φορα θα πω οτι α) τα χρυσοψαρα ειναι ψαρια κρυου νερου τα pleco ειναι τροπικα και ειναι ασυμβατα, β) το ενυδρειο ειναι μικρο για Pleco. Αυτα δεν αλλαζουν ασχετα τι κανει ο καθενας στο ενυδρειο του. (μεχρι να ιδρυθει και στην ελλαδα η αστυνομια ζωων και να προστατευονται τα διακιωματα τους).

ΥΓ2 . Τα χρυσοψαρα αν εχεις διαβασει τα προφιλ που δινουν πληροφοριες γι'αυτα και που υπαρχουν κατα χιλιαδες στο ιντερνετ, λενε οτι ειναι φυτοφαγα ψαρια και "πανε" με φυτα. Τα φυτα δεν πανε με αυτα, μονο λιγα και συγκεκριμενα φυτα θα τους "ξεφυγουν" και αυτα δυσκολα αν δεν εχουν αλλες πηγες φυτικης τροφης.

Πολλοι βαζουν κλαδεματα απο τα φυτα των φυτεμενων ενυδρειων τους για να εχουν να μασουλανε φρεσκια τροφη, οπως επισης τους ριχνουν με φειδω και φρεσκα λαχανικα (ωμα ή ζεματισμενα αναλογα).

Δηλητηρίαση απο φάρμακο που τα έριξα για καταπολέμηση μιας αρρώστιας....:D ενω υπήρχε και "φυσική" λύση...

Το άλλο σχετικά με τα φυτά λέτε αν τα δίνω Π.Χ. φρούτα να αφήσουν τα φυτά ήσυχα????

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα τα ζεβρακια είναι φουσκωτά από αβγά έχουν μήνες έτσι αν και τελευταία το ένα πρήστηκε πολύ. Της τελευταίες μέρες έβαλα δύο σαν σπηλιές-καλύβες μήπως και θέλουν να μπουν εκεί,αν και του αρέσει να μπαίνει ένα μικρο είδος γλυφτη που έχω στο μέγεθος των ζεβρακίων,μήπως γνωρίζετε τι θέλουν για να γεννήσουν????μπορούν εκεί μέσα? ή θέλουν άμμο εγώ έχω χαλίκι λίγο χοντρούτσικο....βασικά δεν με ενδιαφέρουν τα αβγά φτάνουν 4 ζεβράκια....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :D:P:wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...