Jump to content

Recommended Posts

Ερώτηση κρίσεως :wootwoot::wootwoot: πριν από κάτι μήνες αγόρασα 30 γαρίδες Red Cherry οι καινούργιες δεν είναι όλες “RED” αλλά σχεδόν οι μισές είναι διάφανες χωρίς ίχνος χρώματος :wootwoot: τι να συμβαίνει άραγε;

Στο ενυδρείο των 35 λίτρων που τις έχω είναι μόνες τους με λίγα σαλιγκάρια.

:D:P

Link to comment
Share on other sites

Βαλε καμια φοτο, παιζει να ειναι οι αρσενικες, οι οποιες δεν εχουν πολυ κοκκινο χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι και πιο μικρες απο αυτες π εχουν εντονο χρωμα???

αν ναι ειναι αρσενικες οπως σου ειπε ο πανος και οι κοκκινες ειναι θυλικες.. :D:P

Link to comment
Share on other sites

Μέτρησε ανθρακική σκληρότητα και αν χρειάζεται ανέβασέ τη στο 10-15, θα δεις διαφορά.

Εννοείται οτι αμμωνία και νιτρώδη θα πρέπει να είναι 0 και η θερμοκρασία κάτω από 27 ιδανικά 24.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι πολλες οι 30 γαριδες και μικρο το ενυδρειο? (35 λιτρα νερο ή ενυδρειο?)

Δεν νομίζω να ήμουν τόσο τυχερός να επιζήσουν και οι 30, από τότε έχω δώσει πολλές

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

το ξέρω ότι απαντάω πολύ αργά αλλά τώρα το είδα

αν δεν αισθάνονται όμορφα χάνουν το χρώμα τους.

Μου έχουν φέρει red crystal από Αθήνα σε κλειστό σκοτεινό δοχείο, με κομμάτια φυτού μέσα και ήταν όλες διάφανες. Υπέθεσα ότι έτσι γεννιούνται γιατί ήταν πολύ μικρές.. Μεχρι να βάλλω την 4η οι 3 προηγούμενες είχαν δείξει το εκπληκτικό κόκκινό τους. Και για την ιστορία γεννιούνται και χρωματίζονται σχεδόν αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...