Jump to content

Βαφτιζετε? Να σας ζησει


Recommended Posts

1. Φωτο απο το γαμο της βασουλας : http://2.bp.blogspot.com/_0DhUytWqizY/SLWT...7%CE%A3+017.jpg

http://vasoulaswedding.blogspot.com/2008/0...og-post_19.html

2. Απο φορουμ συζητησης γονεων που θα μεγαλωσουν παιδια :P

Ποστ 12 το μωρουλινι δινει συμβουλες :mama chryssa εμενα το θεμα μου ηταν οι πειρατες οπως σου ειπα.ο στολισμος μου ηταν στα χρωματα του τυρκουαζ-μπλε και πολυ λιγο κοκκινο.Πανω στα τραπεζια ειχα κεφαλια πειρατων σεντουκια με θυσαυρο, σκοινια και διχτυα κρεμονταν παντου.Η μπουμπουνιερα των μεγαλων ηταν ενα σιελ πουα κουτακι που το πανω μερος του ηταν δεμενο με τυρκουαζ υφασμα και στη μεση κρεμοταν ενα φυλντισενιο καραβακι.Η παιδικη μου ηταν μια γυαλα οπου μεσα ειχε ενα χρυσοψαρο!εγιναν αναρπαστα μικροι και μεγαλοι ηθελαν να παρουν ψαρια!Περιμενω τις φωτο εαν ερθουν συντομα θα τις βαλω να παρεις καμια ιδεα"

ποστ 13 η mama chryssa απαντα : Thanks μωρουλίνι. Μου ακούγονται πολύ ωραίεα αυτά που λές! Θα περιμένω φωτος οπωσδήποτε! Γυάλες με χρυσόψαρα ώστε,ε??? WOW!!!

ποστ 14 η DREAMCATCHER πιο πρακτικη : popopopo ποποπο τι πρωτοτυπη ιδεα αυτη με τα ψαρακια ποσο σου στοιχισε γυαλα και χρυσοψαρο?

http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=41590

3. Τελειος Γαμος για τη gatoula

- gatoula : "ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ??

ΣΚΕΥΤΟΜΟΥΝΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ(ΣΤΗ ΔΕΞΙΩΣΗ) ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΤΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΚΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΑΛΛΑ ΓΥΑΛΑ ΜΕ ΕΝΕ ΧΡΥΣΟΨΑΡΟ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΣΑΝ ΕΝΘΥΜΙΟ!! ΑΚΟΥΣΑ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΑ ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ ΠΕΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΝΤΟΝΟΥΣ ΗΧΟΥΣ(ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΤΛ)!!ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ??

- miana : Γατούλα και εγώ το άκουσα αυτό. Αχ οχι μην το κάνεις. κρίμα τα καημενούλια. Εγώ είχα αγοράσει πριν λίγα χρόνια δύο και εκλαιγε τρεις μέρες όταν πέθαναν (1,5 μέρα για το καθένα) Laughing

Λες να φώναζα πολύ!!!!!!!!Confused

- η Venia78 μεσα στην αγνοια της σωζει την κατασταση : Καλή μου μην το κάνεις!!!! Τα χρυσόψαρα έχουν πολύ μικρό κύκλο ζωής (σημειωση μου : μονο 40 χρονια ζουν :wootwoot: ) και αν το πάνε οι καλεσμένοι σου σπίτι στα παιδάκια τους και τα ψαράκια... δεν θα είναι και πολύ ωραίο!! Επίσης σε μερικές περιοχές της Ελλάδας εθομοτυπικά το ψάρι σημαίνει γροσουζιά και ιδιαίτερα σε γυάλα. (σημειωση μου : πεστα πεστα, με αυτη τη δικαιολογια μπορουν να σωθουν πολλα ψαρια απο αυτη τη εκμεταλευση)

Γιατί δεν βάζεις γλαστράκια αν θέλεις να τους μείνει κάτι??

- gatoula : ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ??

ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ PET SHOP!! (χαχαχαχα :wootwoot::wootwoot: θα σου πουν οχι δεν πουλαμε)

- gatoula : ΟΚ ΜΕ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΨΑΡΑΚΙΑ!!

ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ??

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ ΙΔΕΑ!!

ΠΑΝΤΩΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΝΙΓΟΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΝΕΡΟ!! (Τι μου θυμιζει τι μου θυμιζει??? Τεστ αμμωνιας εκανες?)

- gabi (επιτελους μια λογικη αποψη) : Εγω πιστευω οτι τα ψαρακια ειναι λιγο μακαβριο . Ποιος θα δεχθει να φυγει κρατωντας την γυαλα? Θα ντρεπονται και στο τελος θα σου μεινουν τα ψαρια? Και αν ψοφησει κανενα κατα την διαρκεια της δεξιωσης? Δεν θα ειναι και πολυ ωραιο

Και συνεχιζεται και με αλλα. (ιδιεες για επιστροφη γυαλας και επιστροφη χρηματων κλπ :D )

http://www.teleiosgamos.gr/forum/viewtopic.php?t=1764

5. Σκεφτομαι να επισκεφτω ενα τετοιο μαγαζι για τα βαφτησια http://www.stigmes-events.gr/gr/baptism.htm

Κατω κατω:

Αυτό όμως που έκλεψε την παράσταση ήταν τα χρυσόψαρα που διακοσμήθηκαν σε μεγάλες γυάλες στη είσοδο του ναού και τα οποία μοιράστηκαν στο τέλος της εκδήλωσης στα παιδάκια. Μετά την βάφτιση ακολούθησε cocktail buffet στο περιβάλλον της εκκλησίας. Απολαμβάνοντας τη θέα των πλοίων, οι καλεσμένοι χαλάρωσαν πίνοντας το ποτό τους, ενώ τα μικρά παιδιά συνέθεταν ένα μοναδικό ζωντανό «πίνακα» χορεύοντας, γελώντας και παίζοντας κυνηγητό με γλειφιτζούρια και ζαχαρωτά στα χέρια.

Με χαλαει ομως που στις προσφορες στο τελος δεν μου λεει τιμες για ψαρια και γυαλες και αν εχουν δωροεπιταγη.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

ρε σπυρο αργησες. την προηγουμενη κυριακη βαφτισα τον μικρο.

αν το ειχες γραψει νωριτερα θα το ειχα ψαξει το θεμα.

θα με ενδιεφερε κατι τετοιο.

θα σας εστελνα και φωτο.

:D

Link to comment
Share on other sites

τελικα αληθευει οτι καποιες γυναικες (αν οχι οι περισσοτερες) χαζευουν κυριολεκτικα προκειμενου να εχουν ενα τελειο γαμο ή βαφτισια θελοντας να κανουν εντυπωση. αραγε προβληματιστηκαν τοσο για την επιλογη του συζηγου ή για το μελλον της οικογενειας τους?

Link to comment
Share on other sites

H αγνοια ειναι χειροτερη της βλακειας..........

:P:wootwoot::wootwoot::wootwoot::D

Link to comment
Share on other sites

Ειναι της μοδας

Σε μια βαπτιση που ειχε παει η κουμπαρα μου διναν μπετακια, ε τι χρυσοψαρο ειναι φτηνιαρικο, και με πηρε τηλ και με ρωτουσε τι ψαρακι ειναι και τι να το κανει. Ευτυχως αυτα τα ψαρακια πηγαν σε καλα χερια τα υπολοιπα ομως......

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα κατι πρεπει να κανουμε με τα χρυσοψαρα...

τα καιμενα το τι τραβανε δεν λεγετε..

1. τα δινουν σε βαπτισεις - γαμους σε σακουλακια - ποτιρακια

2. τα εχουν σε γιαλες και πεθαινουν αργα και βασανιστικα απο την αμμωνια

3. τα ταιζουν σε πιρανχα, κιχλιδες, κτλ κτλ...

ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΑ ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος μου ηρθε με 40 κορυ λευκα σε γυαλες ... Οταν τον ρωτησα που τα βρηκε μου απαντησε οτι το Σαββατο επαιζε μουσικη σε ενα γαμο... τι να πω?? Μυαλο ανυπαρκτο καποιοι ανθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φοριεται πολυ.

Πριν δυο εβδομαδες ειχα και εγω την ιδια εμπειρια σε βαπτιση και μαλιστα οι γυαλες με τα

χρυσοψαρα ειχαν <<χρωματισμενο>> νερο παρακαλω!!!

Την διοργανωση ειχε αναλαβει συγγενης.

Καταλαβαινετε την εκπληξη μου και φανταζεστε τι ακολουθησε. :D

Και ερωτω οταν ο πελατης ζηταει κατι τετοιο πρεπει να γινει, η να χαθει η δουλεια?

Τιποτε απο τα δυο απλα να απαγορευθει η χρηση των ζωντανων σε τετοιου ειδους εκδηλωσεις, γενικως,

που μονο κακο τους κανουν και μαλιστα αμμεσα γιατι τωρα το καλοκαιρι ειδικα γινεται πολυ της μοδας.

Link to comment
Share on other sites

Mενω απεναντι απο εκκλησια,το εχω δει πανω απο 10 φορες αυτο το πραγμα!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος άκουσα ότι στην Ιταλία έχει απαγορευθεί και με νόμο η διατήρηση χρυσόψαρων σε γυάλα.

Μονο σε κανονικό ενυδρείο επιτρέπονται.

Δηλαδή όποιος έχει γυάλα με χρυσόψαρο πάει η αστυνομία και τον μπουζουριάζει?

ή υπάρχει ειδικό σώμα αστυνομίας ζώων?

Εδώ δεν μπορούμε να τους πάρουμε στο 100 να έρθουν οι Ίταλοι στο γάμο/βαφτήσια καλεσμένοι? :D

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος άκουσα ότι στην Ιταλία έχει απαγορευθεί και με νόμο η διατήρηση χρυσόψαρων σε γυάλα.

Μονο σε κανονικό ενυδρείο επιτρέπονται.

Δηλαδή όποιος έχει γυάλα με χρυσόψαρο πάει η αστυνομία και τον μπουζουριάζει?

ή υπάρχει ειδικό σώμα αστυνομίας ζώων?

Εδώ δεν μπορούμε να τους πάρουμε στο 100 να έρθουν οι Ίταλοι στο γάμο/βαφτήσια καλεσμένοι? :P

Σπυρο φιλε δεν ειναι μονο το θεμα διατηρησης εδω, ειναι θεμα, ας μου επιτραπει η εκφραση, κακοποιησης.

Για να συμπληρωσω αυτα που προανεφερα, εκτος το χρωματισμενο νερο,

οταν ηρθε η επιμαχη ωρα να πεσουν οι πιατελες στα τραπεζια, τα καημενα ψαρακια πηγαν σε ενα τραπεζι

οπου εγιναν παιχνιδι για τα παιδια βαζοντας τα χερια τους μεσα να τα πιασουν ενω η κορη μου προσπαθουσε

να τους εξηγησει οτι δεν ειναι σωστο.

Ποια ειναι η θεση των φιλοζωικων πανω σε αυτο?

Υ.Γ. Αστυνομια ζωων υπαρχει σε καποια κρατη, υπαρχει και εκπομπη στην τηλεοραση. :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...