Jump to content

60 λιτρα καθαρα ακουω προτασεις!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 218
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οποτε βαγγελη, βαλε το ενα κοματι μεσα στο ενυδρειο και αν εχει παρει χρωμα αφησε το ως εχει. αργοτερα με τις αλλαγες του νερου θα καθαρισει. τοτε βαλε το δευτερο, κοκ. πριν βαλεις τα ξυλα μεσα, μπανακι σε καυτο νερο (του θερμοσιφωνα) για λιγα λεπτα.

θα βυθιστουν αλλα ισως αργησουν. μπορει να κανει 1 ημερα αλλα και 2 μηνες!!!!

Link to comment
Share on other sites

οποτε βαγγελη, βαλε το ενα κοματι μεσα στο ενυδρειο και αν εχει παρει χρωμα αφησε το ως εχει. αργοτερα με τις αλλαγες του νερου θα καθαρισει. τοτε βαλε το δευτερο, κοκ. πριν βαλεις τα ξυλα μεσα, μπανακι σε καυτο νερο (του θερμοσιφωνα) για λιγα λεπτα.

θα βυθιστουν αλλα ισως αργησουν. μπορει να κανει 1 ημερα αλλα και 2 μηνες!!!!

2 μηνες :(

τεσπα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να τα ξεπλυνεις και να τα βαλεις οσο στρωνει το ενυδριο μεσα..

Αν δεν σου αρεσει η κιτρινιλα βρασε τα 2-3 φορες.. να φυγει το πολυ το πραγμα

Link to comment
Share on other sites

δε θα το γεμισω ακομα!

μολις παρω τα φυτα θα το γεμισω!

με καποιους μικρους υπολογισμους θα το γεμισω...

μεθαυριο :(

θα το αφησω σε μια λεκανη μεχρι τοτε!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπραβο, βαρεθηκα να ακουω για κιτρινιλα. :(

Αν και δεν θελουν ολα τα ειδη black water.

Καποια ζουν σε καθαρο νερο.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω..Ξερει κανεις κατα ποσο μπορουμε να βρουμε η να φερουμε αγριους μονομαχους..??
Πολυ δυσκολο να κανεις εισαγωγη μονος σου ψαριων (αδειες τρεξιμο τελωνεια εξοδα).

Αν πας κανενα ταξιδι ταυλανδη σε καποιο weekend market, και φερεις μονος σου πιο φτηνα θα σου βγει.

:(

Mε συνενοηση με καποιον εμπορο εδω και μεγαλη υπομονη......

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να μην ειναι βαμμενοι ρε παιδια!

Αυτο..

Δεν εινα βαμμενα τα ψαρια :(

Απλα καποια ειναι επιλεκτικη αναπαραγωγη απο αγριες ρατσες για να εχουν μεγαλα πτερυγια

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Εξηγηστε μου λιγο,πώς δενουμε τις ανουμπιες :(

Σημερα η αυριο λογικα θα προμηθευτω :(

Link to comment
Share on other sites

Τις δενεις πανω στο ξυλο με κλωστη η με πετονια..Δεν τις δενεις πολυ σφιχτα για να μην πληγωσεις τον κορμο της...

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω πετονια για τον λογο πως δεν προκειται να σαπισει και να κοπει για το χρονικο διαστημα που θα βρησκεται μεσα στο ενυδριο..

Μετα απο καποιους μηνες και αφου δεις πως ειναι ¨ριζωμενη¨πανω στο ξυλο βγαζεις την πετονια-κλωστη...

Υ.Γ Κ.Σπυρο μηπως μπορεις να μας αναφερεις τα ειδη μονομαχων που ζουν σε κιτρινα νερα και αυατ που ζουν σε καθαρα..??

Link to comment
Share on other sites

Τις δενεις πανω στο ξυλο με κλωστη η με πετονια..Δεν τις δενεις πολυ σφιχτα για να μην πληγωσεις τον κορμο της...

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω πετονια για τον λογο πως δεν προκειται να σαπισει και να κοπει για το χρονικο διαστημα που θα βρησκεται μεσα στο ενυδριο..

Μετα απο καποιους μηνες και αφου δεις πως ειναι ¨ριζωμενη¨πανω στο ξυλο βγαζεις την πετονια-κλωστη...

Υ.Γ Κ.Σπυρο μηπως μπορεις να μας αναφερεις τα ειδη μονομαχων που ζουν σε κιτρινα νερα και αυατ που ζουν σε καθαρα..??

:(:(

Link to comment
Share on other sites

Τις δενεις πανω στο ξυλο με κλωστη η με πετονια..Δεν τις δενεις πολυ σφιχτα για να μην πληγωσεις τον κορμο της...

Εγω προσωπικα χρησιμοποιω πετονια για τον λογο πως δεν προκειται να σαπισει και να κοπει για το χρονικο διαστημα που θα βρησκεται μεσα στο ενυδριο..

Μετα απο καποιους μηνες και αφου δεις πως ειναι ¨ριζωμενη¨πανω στο ξυλο βγαζεις την πετονια-κλωστη...

Υ.Γ Κ.Σπυρο μηπως μπορεις να μας αναφερεις τα ειδη μονομαχων που ζουν σε κιτρινα νερα και αυατ που ζουν σε καθαρα..??

Δηλαδη οι ριζες θα ειναι στον αερα;

Εννοω δε θα το φυτεψω;

Link to comment
Share on other sites

...Υ.Γ Κ.Σπυρο μηπως μπορεις να μας αναφερεις τα ειδη μονομαχων που ζουν σε κιτρινα νερα και αυατ που ζουν σε καθαρα..??
Ειναι κατι που ετοιμαζω, αλλα θα περιμενεις αφου ειναι πολλα τα ειδη των μονομαχων που θα παρουσιασω (60+) :(
Link to comment
Share on other sites

Ειναι κατι που ετοιμαζω, αλλα θα περιμενεις αφου ειναι πολλα τα ειδη των μονομαχων που θα παρουσιασω (60+) :(

:(

Περιμενουμε :(

Link to comment
Share on other sites

Εξηγηστε μου λιγο,πώς δενουμε τις ανουμπιες :(

Σημερα η αυριο λογικα θα προμηθευτω :(

εγω με λαστιχακι της δενω να σας πω την αληθεια , και το κοβει η ανθμπιας μονη της οταν ριζωσει και εχει μεγαλωσει αρκετα

Link to comment
Share on other sites

λαστιχακι μηπως ειναι λιγο επιφοβο λογω πιθανης τοξικοτητας του υλικου που κατασκευαζονται? καλο το κολπο αλλα ειναι ελεγμενο για την ασφαλεια του?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το σκεφτηκα αυτο Θαναση!

Επισης πιστευω οτι ειναι καλυτερα αισθητικα με ασπρη λεπτη πετονια..

Link to comment
Share on other sites

Πηρα μια ανουμπια τη χωρισα στα 2 και τις εδεσα και τις 2 πανω στα ξυλα!

Γεματο το εχω!

Θα βαλω και αλλα φυτα αυριο μαλλον..

Σε λιγοτερο απο 5 λεπτα φωτοZZzZzz!

Link to comment
Share on other sites

post-13692-1250875244_thumb.jpg post-13692-1250875262_thumb.jpg

Θα παω καποια στιγμη να παρω και ενα καφε χαρτονι για φοντο :(

Πως σας φαινεται μεχρι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...