Jump to content

60 λιτρα καθαρα ακουω προτασεις!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 218
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ασε της 1cm μηκος..Τουλαχιστων εγω ετσι εκανα και τωρα πιανουν πανω στο ξυλο...

Περημενε ομως να πουν και τα υπολοιπα παιδια... :(

Link to comment
Share on other sites

Τις εκοψα και τις εδεσα και πιο καλα :(

Αλλα δεν μπορεσα να αφαιρεσω ολο το σφουγγαρι :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fishaki' post='249618' date='21/08/2009, 14:05:51']
λαστιχακι μηπως ειναι λιγο επιφοβο λογω πιθανης τοξικοτητας του υλικου που κατασκευαζονται? καλο το κολπο αλλα ειναι ελεγμενο για την ασφαλεια του?
[/quote]
το τεσταρα , στην αρχη πριν το δοκιμασω και ειδα πως δεν υπηρχε προβλημα , στο κατω κατω το πολυ για 2 εβδομαδες η 3 μενουν τα λαστιχακια γιατι συνυθος δενουν γρηγορα και για να απελευθερωσω ουσιες το λαστιχο νομιζω θελω πολυ καιρο :(

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω εχω καταφερει να φυτεψω ανουμπιας σε αμμο :( , ηταν δεμενο σε πετρα αλλα μεγαλωσε τοσο που ανεβηκε στην αμμο ετσι εκοψα εκεινο το κομματι και εμεινε στην αμμ

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ιντερνετ για αρκετη ωρα :(

Το συγκεκριμενο βιντεο το εχω ξαναδει,οντως πολυ χρησιμο!

Εβαλα και ενα φοντο καφε οπως ξαναειπα!

Για πειτε μου για αλλα ευκολα φυτα..

Σκεφτομουν για κερατοφυλλο και java mosssssssss..

Τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ιντερνετ για αρκετη ωρα :(

Το συγκεκριμενο βιντεο το εχω ξαναδει,οντως πολυ χρησιμο!

Εβαλα και ενα φοντο καφε οπως ξαναειπα!

Για πειτε μου για αλλα ευκολα φυτα..

Σκεφτομουν για κερατοφυλλο και java mosssssssss..

Τι λετε;

Ναι Javα αν δεν βιαζεσε μην αγορασεις εχω παρα πολυ για δοσημο... θα σου φερω μολις κατεβω :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι Javα αν δεν βιαζεσε μην αγορασεις εχω παρα πολυ για δοσημο... θα σου φερω μολις κατεβω :(

:(

Link to comment
Share on other sites

το κερατοφυλλο ειναι πολυ καλο αλλα μονο σαν επιφανειας μου αρεσει εμενα, γιατι ειναι κρυψωνες για τα μικρα ψαρακια και δημιουργεια ομορφη και διακριτικη σκια. αν κανεις πως το φυτεβεις θα σου το τραβηξει κανενα ψαρι.

Link to comment
Share on other sites

το κερατοφυλλο ειναι πολυ καλο αλλα μονο σαν επιφανειας μου αρεσει εμενα, γιατι ειναι κρυψωνες για τα μικρα ψαρακια και δημιουργεια ομορφη και διακριτικη σκια. αν κανεις πως το φυτεβεις θα σου το τραβηξει κανενα ψαρι.

Εγω επειδη εβαλα πιστια στην επιφανεια, προσπαθησα να το φυτεψω και ναι... μου το ξεφυτεψαν τα ψαρακια!!!

Τωρα το φυτεψα πιο βαθια... για να δουμε....

Link to comment
Share on other sites

post-13692-1251029713_thumb.jpg

Εκανα ολικη αλλαγη νερου για να ακολουθησω το <<ευκολο>> στρωσιμο και εβαλα και τη valisneria απο το αλλο ενυδρειο χωριζοντας την στα 2!

Εριξα αντιχλωριο και σε 1 ωρα βακτηριδια!

Αυριο θα βαλω και το μοναδικο ψαρι αφου η SERA λεει να το βαλουμε μετα απο 24 ωρες :(

Δεν ειναι ετσι οπως φαινεται στη φωτογραφια το φοντο.Ειναι πολυ πιο σκουρο καφε σαν μαυρο.Βγηκε ετσι λογω του flash :(

Link to comment
Share on other sites

εντελως? ολα 0 δεν παει να πει και αστρωτο , εγω στο δικο μου φυτεμενο το οποιο προσ το παρον ομολωγω ειναι φουλλ στοκαρισμενο (4 σκαλαρια που θα μεταφερθουν τον δεκεμβριο σε 450 λιτρα ειναι μικρα ακομη, 25 καρδιναλιους , 5 corydoras , 1 mikrogeophagus ramirezi και στο τεστ δειχνει πως δεν μετραω n03 :(

Link to comment
Share on other sites

εντελως? ολα 0 δεν παει να πει και αστρωτο , εγω στο δικο μου φυτεμενο το οποιο προσ το παρον ομολωγω ειναι φουλλ στοκαρισμενο (4 σκαλαρια που θα μεταφερθουν τον δεκεμβριο σε 450 λιτρα ειναι μικρα ακομη, 25 καρδιναλιους , 5 corydoras , 1 mikrogeophagus ramirezi και στο τεστ δειχνει πως δεν μετραω n03 :(

εκανε ολικη αλλαγη νερου...αυτο τα λεει ολα... :(:(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...