Jump to content

Pet Shop στον Πειραιά.


Recommended Posts

Pet shop στον Πειραιά επί της Ηρώων Πολυτεχνείου έχει τους μονομάχους όπως τους βλέπετε στην φωτογραφία.του σπας την τζαμαρία ή όχι ???

DSC00048.jpg

Έγινε επεξεργασία - Νίκος_Κρικ
Link to comment
Share on other sites

Pet shop στον Πειραιά επί της Ηρώων Πολυτεχνείου έχει τους μονομάχους όπως τους βλέπετε στην φωτογραφία.του σπας την τζαμαρία ή όχι ???

DSC00048.jpg

παμε μαζι :D

εγω πηγα σημερα εκει που ψωνιζω να παρω μια βαση και ειδα τους μονομαχους σε πιο μικρα κυπελακια με το νερο κιτρινισμενο και καποιοι(2-3) ηταν ψοφιοι!

μου εκανε εντυπωση γιατι το καταστημα ειναι πολυ καλο με πολυ καλα ενυδρειακα ειδη!

ολα τα ψαρια τα εχει τελεια εκτος απο τους μονομαχους!

Link to comment
Share on other sites

Στην υγεια μας...

Να ηταν και το μοναδικο :D

Link to comment
Share on other sites

καλά για την τζαμαρία πλάκα έκανα μην ανάβουμε τα αίματα.απλά στο NOVA έβλεπα ένα ντοκιμαντέρ που είναι αστυνομία για ζώα.

Π.χ κάποιος τους ειδοποιεί και λέει ότι ο κύριος Χ έχει 2 σκυλιά και τα έχει σε χάλια κατάσταση.χωρίς νερό χωρίς φαγητό.πάνε αυτοί και του κάνουν μια προειδοποίηση,την δεύτερη φορά που θα πάνε του έχουν πάρει τα σκυλιά και αφού τα φροντίσουν τα δίνουν σε άλλη οικογένεια.

δεν είναι μόνο για σκυλιά το είπα για παράδειγμα αλλά εδώ δεν έχουμε κανονική αστυνομία θα έχουμε αστυνομία για ζώα

Link to comment
Share on other sites

καλά για την τζαμαρία πλάκα έκανα μην ανάβουμε τα αίματα.απλά στο NOVA έβλεπα ένα ντοκιμαντέρ που είναι αστυνομία για ζώα.

Π.χ κάποιος τους ειδοποιεί και λέει ότι ο κύριος Χ έχει 2 σκυλιά και τα έχει σε χάλια κατάσταση.χωρίς νερό χωρίς φαγητό.πάνε αυτοί και του κάνουν μια προειδοποίηση,την δεύτερη φορά που θα πάνε του έχουν πάρει τα σκυλιά και αφού τα φροντίσουν τα δίνουν σε άλλη οικογένεια.

δεν είναι μόνο για σκυλιά το είπα για παράδειγμα αλλά εδώ δεν έχουμε κανονική αστυνομία θα έχουμε αστυνομία για ζώα

δικιο εχεις :D

Link to comment
Share on other sites

τα εχεις δει ποτε σε σακουλακι απο τσιγαρα?

εγω ναι! :D

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το 99% των καταστημάτων στην ελλάδα τους έχει έτσι..Έγω προσωπικά το μοναδικό που έχω

δει να τους φιλοξενεί υπο άλλες συνθήκες είναι το water inn και αυτό μετά απο παρατήρηση που έγινε απο τα μέλη του aquazone..

Η προσωπική μου αποψη είναι ότι άν δεν μπορούν να διατηρούν πολλά ενυδρεία για τους μονομάχους να κάνουν

ένα χωρισμένο σε τμήματα και ας μην έχουν τόσο πολλούς..ας αντιστηχούν και 10 λίτρα σε κάθε μονομάχο..που είναι πάλι πολύ λίγα αλλα είναι πολύ καλύτερα απο ένα ποτήρι..

Και επειδή έχω ακούσει την πολύ εκνευριστική δικαιολογία - δεν υπάρχει χώρος - ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΟ ΝΑ

ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥΣ..

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το 99% των καταστημάτων στην ελλάδα τους έχει έτσι..Έγω προσωπικά το μοναδικό που έχω

δει να τους φιλοξενεί υπο άλλες συνθήκες είναι το water inn και αυτό μετά απο παρατήρηση που έγινε απο τα μέλη του aquazone..

Η προσωπική μου αποψη είναι ότι άν δεν μπορούν να διατηρούν πολλά ενυδρεία για τους μονομάχους να κάνουν

ένα χωρισμένο σε τμήματα και ας μην έχουν τόσο πολλούς..ας αντιστηχούν και 10 λίτρα σε κάθε μονομάχο..που είναι πάλι πολύ λίγα αλλα είναι πολύ καλύτερα απο ένα ποτήρι..

Και επειδή έχω ακούσει την πολύ εκνευριστική δικαιολογία - δεν υπάρχει χώρος - ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΩΡΟ ΝΑ

ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟΜΑΧΟΥΣ..

σωστος :D

αλλα εγω εχω ακουσει και το αλλο που λενε!

το εχουν σε αυτα τα ποτηρια επειδη φευγουν πολυ γρηγορα(ετσι ισχυριζονται τουλαχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Pet shop στον Πειραιά επί της Ηρώων Πολυτεχνείου έχει τους μονομάχους όπως τους βλέπετε στην φωτογραφία....

Ναι και εχω κανει και συζητηση και προταση να φτιαξουν πολυενυδρειο οπως του watreinn.

H απαντηση ηταν οτι "δεν γινεται γιατι αν αρρωστησει ενας θα κολλησουν ολοι, λογω του οτι ειναι κοινο το νερο".

Ενω ετσι τους αλλαζει νερο καθε λιγο και ειναι (κλασικα :P ) "μια χαρα".

Τον ρωτησα για στα υπολοιπα ψαρια του μαγαζιου δεν εχουν ενα ενυδρειο για καθε ψαρι για να μη κολλησουν και τα εχουν ολα μαζι?

Η απαντηση ηταν "....."

Αλλη ερωτηση, γιατι εχουν διαφανη ποτηρακια και βλεπει το ενα ψαρι το αλλα και στρεσαρεται?

Η απαντηση ηταν "....."

Η απαντηση η δικη μου σε αυτα και σε αλλα που δεν ειναι της παρουσης ειναι οτι δεν ξαναψωνισα πια εκει, ουτε για τα ψαρια μου ουτε για τα σκυλια.

Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες ... και μαλιστα με καλυτερα πορτοκαλια και καλυτερες τιμες.

Πως θα μπορουσε να απαντησει καποιος καλυτερα σε ενα πετσοπ που δεν του αρεσει?

τα εχεις δει ποτε σε σακουλακι απο τσιγαρα?

εγω ναι! :wootwoot:

Σε μπομπονιερα βαφτιστικη τους εχει δει? :wootwoot:

Εγω το εχω ακουει απο αλλον, γιατι αν το ειχα δει .......... :thumbup::wootwoot:

σωστος :blink:

αλλα εγω εχω ακουσει και το αλλο που λενε!

το εχουν σε αυτα τα ποτηρια επειδη φευγουν πολυ γρηγορα(ετσι ισχυριζονται τουλαχιστον)

Και εχουν δικιο.

Ετσι "φευγουν" πιο γρηγορα :D

Ειναι απλο δεν ψωνιζουμε μονομαχο απο ποτηρακι.

Σκεφτειτε και οτι θα μας ζησει και πολυ λιγοτερο απ'οτι μπορει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εχω κανει και συζητηση και προταση να φτιαξουν πολυενυδρειο οπως του watreinn.

H απαντηση ηταν οτι "δεν γινεται γιατι αν αρρωστησει ενας θα κολλησουν ολοι, λογω του οτι ειναι κοινο το νερο".

Ενω ετσι τους αλλαζει νερο καθε λιγο και ειναι (κλασικα :P ) "μια χαρα".

Τον ρωτησα για στα υπολοιπα ψαρια του μαγαζιου δεν εχουν ενα ενυδρειο για καθε ψαρι για να μη κολλησουν και τα εχουν ολα μαζι?

Η απαντηση ηταν "....."

Αλλη ερωτηση, γιατι εχουν διαφανη ποτηρακια και βλεπει το ενα ψαρι το αλλα και στρεσαρεται?

Η απαντηση ηταν "....."

Η απαντηση η δικη μου σε αυτα και σε αλλα που δεν ειναι της παρουσης ειναι οτι δεν ξαναψωνισα πια εκει, ουτε για τα ψαρια μου ουτε για τα σκυλια.

Υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες ... και μαλιστα με καλυτερα πορτοκαλια και καλυτερες τιμες.

Πως θα μπορουσε να απαντησει καποιος καλυτερα σε ενα πετσοπ που δεν του αρεσει?

Σε μπομπονιερα βαφτιστικη τους εχει δει? :wootwoot:

Εγω το εχω ακουει απο αλλον, γιατι αν το ειχα δει .......... :wootwoot::wootwoot:

Και εχουν δικιο.

Ετσι "φευγουν" πιο γρηγορα :D

Ειναι απλο δεν ψωνιζουμε μονομαχο απο ποτηρακι.

Σκεφτειτε και οτι θα μας ζησει και πολυ λιγοτερο απ'οτι μπορει.

για αυτο και δε θα κανω μονομαχοενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν επαγγελματιες επαγγελματιες και χομπιστες επαγγελματιες.

Απλα προτιμηστε το δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

Εκτος από το Water inn σε καλη καταστη και σε ενυδρεια τα έχει και Υδατινος Κόσμος του Nidal.

Εγώ πάντως ξεκηνησα να το φτιαχνω το μονομαχοενυδρει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...