Jump to content

Κλοουνάκια ?


Recommended Posts

Κλοουνάκια ?

Δεν ξέρω, δεν μου έχει ξανασυμβεί και μακάρι να είναι αυτό που νομίζω !!!

Παρατήρησα χτες το μεγαλύτερο σε μέγεθος Clown να έχει φουσκωμένη κοιλία (φαίνετε στις φώτο).

Όπως είπα δεν γνωρίζω σε ποιο στάδιο είναι ικανά να γονιμοποιηθούν και κάτω από ποιες συνθήκες, αλλά στον 1+ χρόνο που έχω το ψαράκι πρώτη φορά το βλέπω με τέτοια κοιλιά.

Κάποιος έμπειρος «μπαμπάς» να με διαφωτίσει?

post-13206-1250088857_thumb.jpg

post-13206-1250088909_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σκεψου πολλα πολλα ονοματα για τα βαφτισια :D αν δεις τον αρσενικο να καθαριζει κανα βραχακι την επομενη μερα θα γεννησει.Καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Eιναι πολυ δυσκολο (αλλα οχι ακατορθωτο) να καταφερεις να τα μεγαλωσεις.Γεννες εχουν γινει σε πολλους αλλα μεχρι στιγμης μονο ενας (Ελληνας) εχει καταφερει να τα μεγαλωσει.

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε… και τι γίνεται σ αυτές τις περιπτώσεις.. από διατροφή?

Λογικά θα πρέπει να κινδυνεύουν από φάγωμα, πρέπει να προσέξω κάτι?..

Να και μερικά ονόματα που σκέφτηκα…..στη τύχη φυσικά !!! Νεμέος, Νέμους, Νεμουριάν, Νεμίινσκι, Νεμέσιος, Νέμης, Νέμουσις, Νεμούριος, Νέμουχρις, Νέμουβρης και Ασπασία (αυτό μας ξέφυγε !!!)

Link to comment
Share on other sites

...αλλα μεχρι στιγμης μονο ενας (Ελληνας) εχει καταφερει να τα μεγαλωσει.

Δυο :D

Ο δευτερος ειναι ΑΥΤΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Και σίγουρα τα κατάφερε όχι λόγω τύχης αλλά κάποιων πραγμάτων που έλαβε υπ όψιν του.

Μήπως μετέφερε όλο το «πακέτο», γονείς ανεμώνη και τα μικρά σε ενυδρείο καραντίνα ?

Link to comment
Share on other sites

Δυο :wootwoot:

Ο δευτερος ειναι ΑΥΤΟΣ!

Που πως πότε?????

Φίλε Νινταλ ξέρεις πόσοι έχουν εμφανιστεί τώρα και μας λένε ότι τα έχουν καταφέρει???

Αλλά το θέμα είναι και να το έχουν κάνει,που δεν το πιστεύω, το κράτησαν για την πάρτι τους. :wootwoot:

Αν έχει βγάλει κι ο Παγωνης κι όσοι άλλοι εμφανίζονται ή θα εμφανισθούν δεν μας ενδιαφέρει , εμείς είχαμε ένα σκοπό και τον πετύχαμε στο έπακρο...... να τρελαθούν όλοι και να μιλάνε για γέννες.

Θέλουμε όλοι να προσπαθούν και να βγάζουν ψαράκια, εμείς απλός είμαστε ευτυχισμένοι που προχωρήσαμε το θαλασσινό χόμπι στην Ελλάδα ένα βήμα παρακάτω!!!!! :D

Έτσι δεν είναι???

Κάντε λίγο υπομονή και θα δείτε αναλυτικά και βήμα βήμα πως γίνεται. :P

Link to comment
Share on other sites

Που πως πότε?????

Φίλε Νινταλ ξέρεις πόσοι έχουν εμφανιστεί τώρα και μας λένε ότι τα έχουν καταφέρει???

Αλλά το θέμα είναι και να το έχουν κάνει,που δεν το πιστεύω, το κράτησαν για την πάρτι τους. :wootwoot:

Αν έχει βγάλει κι ο Παγωνης κι όσοι άλλοι εμφανίζονται ή θα εμφανισθούν δεν μας ενδιαφέρει , εμείς είχαμε ένα σκοπό και τον πετύχαμε στο έπακρο...... να τρελαθούν όλοι και να μιλάνε για γέννες.

Θέλουμε όλοι να προσπαθούν και να βγάζουν ψαράκια, εμείς απλός είμαστε ευτυχισμένοι που προχωρήσαμε το θαλασσινό χόμπι στην Ελλάδα ένα βήμα παρακάτω!!!!! :D

Έτσι δεν είναι???

Κάντε λίγο υπομονή και θα δείτε αναλυτικά και βήμα βήμα πως γίνεται. :P

Βρε αγορινα μου δεν ειπα το αντιθετο!!!

Απο τους πρωτους που ειπα μπραβο ημουν. Απλα συμπληρωνω οτι το εχει κανει και ο Μηνος. Που ειναι το κακο?

Link to comment
Share on other sites

Βρε αγορινα μου δεν ειπα το αντιθετο!!!

Απο τους πρωτους που ειπα μπραβο ημουν. Απλα συμπληρωνω οτι το εχει κανει και ο Μηνος. Που ειναι το κακο?

Βρε Νινταλ δεν λέω για εσενα ότι είπες κάτι κακό!!! :P

Αλλά έχουν εμφανιστεί αρκετοί αυτές τις ήμερες , σε αυτούς απευθύνομε που λένε ότι τα έχουν καταφέρει,και αν το έχουν κάνει μπράβο τους!!!! :D

Το κακό και αυτό που κατακρίνω είναι ότι εμφανίστηκαν τώρα και το διατυμπανίζουν,που ήταν τόσο καιρό να μας δώσουν τα φώτα τους???

Όχι τίποτα άλλο να μην παιδευόμασταν και εμείς βήμα βήμα....

Αλλά και τώρα δεν είναι αργά αν θέλουν να ανταλλάξουμε απόψεις. :wootwoot:

Προς το παρόν υπάρχουν πενήντα υγιέστατα μώρα που σε λίγο καιρό θα είναι έτυμα να μοιραστούν σε χομπίστες. :wootwoot:

post-2706-1250199146_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντί να περιμένουμε αυτούς που το διατυμπανίζουν (άσχετα αν τα κατάφεραν ή όχι).. κάποιο φως προς το παρόν για το τι πρέπει να κάνω σε περίπτωση που είναι έτοιμη να γεννήσει?

Αν κρίνω από τη φώτο τοποθετήθηκαν σε καραντίνα… πριν την εκκόλαψη ή μετά?

Μαζί με τους γονείς? Μαζί με την ανεμώνη? Και τι από διατροφή?..

Link to comment
Share on other sites

Βρε Νινταλ δεν λέω για εσενα ότι είπες κάτι κακό!!! :P

Αλλά έχουν εμφανιστεί αρκετοί αυτές τις ήμερες , σε αυτούς απευθύνομε που λένε ότι τα έχουν καταφέρει,και αν το έχουν κάνει μπράβο τους!!!! :D

Το κακό και αυτό που κατακρίνω είναι ότι εμφανίστηκαν τώρα και το διατυμπανίζουν,που ήταν τόσο καιρό να μας δώσουν τα φώτα τους???

Όχι τίποτα άλλο να μην παιδευόμασταν και εμείς βήμα βήμα....

Αλλά και τώρα δεν είναι αργά αν θέλουν να ανταλλάξουμε απόψεις. :wootwoot:

Προς το παρόν υπάρχουν πενήντα υγιέστατα μώρα που σε λίγο καιρό θα είναι έτυμα να μοιραστούν σε χομπίστες. :wootwoot:

post-2706-1250199146_thumb.jpg

Τωρα να σου πω οτι εχεις αδικο..............αφου δεν εχεις :thumbup:

Ισως καποιοι να μπερδευουν το "εχω αυγα ή μωρα στο βραχακι" με το "εχω ψαρια που κολυμπανε και τρωνε".........................

Αντε λοιπον πειτε κανα κολπο γιατι εχω τρελαθει στα μωρα του βραχου αλλα απο μεγαλωμα τζιφος :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω πει ετοιμάζουμε ένα άρθρο που θα λέει ακριβός πως θα τα καταφέρουμε να μεγαλώσουμε μικρά κλόουν.

Ένα δείγμα τις δουλειάς που θα γίνει όταν με το καλό τελειώσουν όλα!!!

Το μικρο μέσα στο αυγό>κέλυφος>Ενός δευτερολέπτου ζωή!!!!

post-2706-1249924829_thumb.jpgpost-2706-1249924806_thumb.jpgpost-2706-1249924820_thumb.jpg

Προς το παρόν υπάρχει ένα θέμα "ΙΘΑΚΗ"που τρέχει από τον Δεκέμβριο και έχει 19 σελ.όπως καταλαβαίνεται δεν μπορώ να το μεταφέρω,αλλά έχει αρκετές βασικές πληροφορίες !!!!

http://www.openreef.gr/phpbb2/viewtopic.php?f=46&t=1747

Ότι απορία υπάρχει από το θέμα μπορούμε να την συζητήσουμε εδώ. :D

Link to comment
Share on other sites

Βρε Νινταλ δεν λέω για εσενα ότι είπες κάτι κακό!!! :P

Αλλά έχουν εμφανιστεί αρκετοί αυτές τις ήμερες , σε αυτούς απευθύνομε που λένε ότι τα έχουν καταφέρει,και αν το έχουν κάνει μπράβο τους!!!! :D

Το κακό και αυτό που κατακρίνω είναι ότι εμφανίστηκαν τώρα και το διατυμπανίζουν,που ήταν τόσο καιρό να μας δώσουν τα φώτα τους???

Όχι τίποτα άλλο να μην παιδευόμασταν και εμείς βήμα βήμα....

Αλλά και τώρα δεν είναι αργά αν θέλουν να ανταλλάξουμε απόψεις. :wootwoot:

Προς το παρόν υπάρχουν πενήντα υγιέστατα μώρα που σε λίγο καιρό θα είναι έτυμα να μοιραστούν σε χομπίστες. :wootwoot:

post-2706-1250199146_thumb.jpg

μπραβο φιλε ,ολοι μας θα πρεπει να καταθετουμε της εμπειριες μας ποσο μαλλων οταν προκειτε για κατι που ανεβαζει το χομπυ ενα κλικ παραπανω :wootwoot::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Το είχα ξεχάσει αυτό το θέμα.... τελικά ανεμογκάστρι ήταν !!!!

μάλλον είχε φάει πολύ και ήταν φουσκωμένη !!!

Δεν παρατηρήθηκε καμιά σχετική δραστηριότητα ούτε γέννα... ξεφούσκωσε την επόμενη μέρα.

Τζάμπα τα βαφτιστικά !!!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ξεχάσει αυτό το θέμα.... τελικά ανεμογκάστρι ήταν !!!!

μάλλον είχε φάει πολύ και ήταν φουσκωμένη !!!

Δεν παρατηρήθηκε καμιά σχετική δραστηριότητα ούτε γέννα... ξεφούσκωσε την επόμενη μέρα.

Τζάμπα τα βαφτιστικά !!!

κριμα ε ολα στην ωρα τους

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...