Jump to content

γιεα!!!


maria xristoy

Recommended Posts

εχω ενα ενωδρειο 50 lit με φιλτρο καθαρισμου και εχω μεσα 2 black moor, ενα χρυσο και 2 χρωματοσ μαυρο με καφε και το ενα ειναι ιδιο σχιμα με το black moor eno το αλλο με το χρυσο! τα βλεπω ολλα αρκετα καλα μαζι! ειναι? :(

Έγινε επεξεργασία - maria xristoy
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε...

δυστυχως οχι δεν ειναι καθολου καλα.. σε αυτα τα λιτρα μπορεις να κρατησεις μονο 1 απο τα χρυσοψαρα σου...

οποτε ή πρεπει να δωσεις τα υποληπα ψαρακια (που αν καταλαβα ειναι 2) ή περνεις αλλο ενυδρειο 130 - 150 λιτρα.

ευχομαι να κανεις οτι ειναι καλυτερο για τα ψαρακια σου...

καλη συνεχεια :(

Link to comment
Share on other sites

επιδει δεν ξανα ειχα ψαρια και δεν ξερω! τι ειναι αυτο που τους εμποδιζει να ειναι μεσα σε 50 lit νερο

Link to comment
Share on other sites

επιδει δεν ξανα ειχα ψαρια και δεν ξερω! τι ειναι αυτο που τους εμποδιζει να ειναι μεσα σε 50 lit νερο

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στο φόρουμ :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

επιδει δεν ξανα ειχα ψαρια και δεν ξερω! τι ειναι αυτο που τους εμποδιζει να ειναι μεσα σε 50 lit νερο

:(

Οτι θα μεγαλωσουν και θα θελουν χωρο να κολυπησουν.

Επισης βρομιζουν το νερο πολυ ευκολα οπως λες και εσυ.

Αυτα τα δυο θα προκαλεσουν γρηγορο θανατο.

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

geia kai se esas! :(

ελληνικουλια γραφε σε παρακαλω...
Link to comment
Share on other sites

και ποσο μπορει να φτσουν σε μεγεθος?

:(

Έγινε επεξεργασία - maria xristoy
Link to comment
Share on other sites

απο 10-80 μετρα!!!

πλακα κανω :(

τα χρυσοψαρα μεγαλωνουν αρκετα!

καποια γινονται 40 εκατοστα αλλα και πιο πανω!

καλωσορισες :(

Link to comment
Share on other sites

εξαρτατε απο το ειδος του χρυσοψαρου.. τα δικα σου που αν εχω καταλαβει καλα οπως ειπα κ πριν πρεπει να ειναι 1 common και 2 Black Moor

οποτε γραψε 25 cm περιπου για τα moor και 20 cm για το common.. (οι τιμες που δινω ειναι στο περιπου ο μεσος ορος, εχουν βρεθει και common με μηκος 35cm......)

οποτε οπως καταλαβενεις 3 τετοια ψαρια σε ενα ενυδρειο 50 λιτρων ειναι αμαρτια...

ps σορυ για το "φιλε" στο πρωτο μου ποστ δεν ειδα οτι εισαι γυναικα... :(:(

Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα οτι μεγαλονουν τοσο!γιατι παντα τα εβλεπα πολυ μηκρα!και τα δικα μου ειναι πολυ μηκαρα! δεν πιραζει για το "φιλε". αποφασισα να φτιαξω μια μεγαλητερη στα 135lit.πιστευω ειναι καλα! μαζι συμβιωνουν?

Link to comment
Share on other sites

δεν το ηξερα οτι μεγαλονουν τοσο!γιατι παντα τα εβλεπα πολυ μηκρα!και τα δικα μου ειναι πολυ μηκαρα! δεν πιραζει για το "φιλε". αποφασισα να φτιαξω μια μεγαλητερη στα 135lit.πιστευω ειναι καλα! μαζι συμβιωνουν?

Τα έβλεπες μικρα γιατι ηταν σε γυαλα και δεν ζουν αρκετα για να προλαβουν να μεγαλωσουν! :(

Καλως ηρθες.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορισες κι απο μενα!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...