Jump to content

Φωτια στο Γραμματικο


Recommended Posts

Ποσο ανευθυνοι μπορει να ειναι καποιοι.Μενει η αδερφη μου εκει και η φωτια ειναι λιγο πιο πανω απο το σπιτι της.

Και υποψην η φωτια απο οτι εμαθα ξεκινησε απο το σημειο που ειναι να γινουν τα λεγομενα ΧΥΤΑ

Ευχομαι να σβησει γρηγορα αν και αυτοι που την εβαλαν ηξεραν τι εκαναν.

Έγινε επεξεργασία - bill28
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάντα ξέρουν τι κάνουν αυτοί που βάζουν τις φωτιές !!!

Εμείς τι κάνουμε δεν ξέρω που αφήνουμε να μας κυβερνάνε άχρηστοι και ελεεινοί κλέφτες από εδώ και πάρα πολλά χρόνια .

Link to comment
Share on other sites

:blush: ...και εγώ Καπανδρίτι μένω...4-5 χιλιομετρα μακρια.....απο το σπίτι μου φαίνονται οι φλόγες :blink::(:(:(
Link to comment
Share on other sites

:blush: ...και εγώ Καπανδρίτι μένω...4-5 χιλιομετρα μακρια.....απο το σπίτι μου φαίνονται οι φλόγες :blink::(:(:(

Πληρης ανευθυνοτητα.Τωρα θυμηθηκαν να κυρηξουν τις περιοχες σε εκτακτη αναγκη. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Θα δωσουν παλι αποζημιωσεις για ψηφους τα λαμογια....................

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν καει ολη η Ελλαδα αυτοι δεν θα ησυχασουν....

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ξέρουν τι κάνουν αυτοί που βάζουν τις φωτιές !!!

Εμείς τι κάνουμε δεν ξέρω που αφήνουμε να μας κυβερνάνε άχρηστοι και ελεεινοί κλέφτες από εδώ και πάρα πολλά χρόνια .

Έχουμε αυτούς που μας αξίζουν! Η ευθύνη είναι πρώτα απ'όλα δική μας και μετά όλων των υπολοίπων!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε αυτούς που μας αξίζουν! Η ευθύνη είναι πρώτα απ'όλα δική μας και μετά όλων των υπολοίπων!

ολοι μιλαμε και λεμε λογια πολλα αλλα εδω κανεις. ενα μικρο παραδειγμα της τασης που εχουμε να κανουμε μονο κριτικη στους εμπρηστες και στους κυβερνοντες... :(

Έγινε επεξεργασία - fishaki
Link to comment
Share on other sites

ολοι μιλαμε και λεμε λογια πολλα αλλα εδω κανεις. ενα μικρο παραδειγμα της τασης που εχουμε να κανουμε μονο κριτικη στους εμπρηστες και στους κυβερνοντες... :(

Εχεις την εντυπωση οτι αν ειχαμε μια ικανη διακυβερνηση,θα χρειαζοταν να κανουμε εμεις οτιδοιποτε;

Υποτιθεται οτι αυτοι ειναι οι ισχυροι που μπορουν να αποτρψουν τετοιες καταστασεις και να διασφαλισουν τον δασικο πλουτο της χωρας.

Αλλα τα δασαρχεια φιλε μου το καλοκαιρι κοιμουνται,και μονο το χειμωνα κανουν τους μαγκες,ελεγχοντας οταν πας για κηνυγι,μεχρι και τι σωβρακο φορας,και αυτο,για να κοψουν προστιμο............

Αν δεν μπορουν,να μη ζητανε ψηφους και στα σιχτιριααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

ολοι μιλαμε και λεμε λογια πολλα αλλα εδω κανεις. ενα μικρο παραδειγμα της τασης που εχουμε να κανουμε μονο κριτικη στους εμπρηστες και στους κυβερνοντες... :(

Αυτοί που πάνε για δενδροφύτευση, στις επόμενες εκλογές θα ψηφίσουν και θα βγάλουν τον Γιωργάκη ή τον Κωστάκη πάλι... Μία από τα ίδια δηλαδή. Και το θέμα δεν είναι το ποιον θα ψηφίσουν αλλά το ότι δέχονται το παρόν σύστημα και αυτούς που το προωθούν.

Πόσο ηλίθιος πρέπει να είναι κανείς ώστε να ψηφίζει τα ίδια και τα ίδια, να δέχεται να τον υποτιμούν κάθε μέρα και μετά να κλαίγεται, να παραπονιέται και να δενδροφυτεύει, σαν καλός.... (δεν λέω τη λέξη)???

Link to comment
Share on other sites

παντως πρεπει να γνωριζουμε οτι η δουλεια της πυροσβεστικης ειναι πολυ δυσκολη...εγω εδω και 3 μηνες ειμαι στο σωμα(εκπαιδευομενος ακομα)και μετα απο 2-3 πεζοπορα που εχω παει εχω συνειδητοποιησει ποσο δυσκολο ειναι να σβησει μια φωτια..ειδικα αν ειναι μεγαλη...αν δεν υπηρχαν τα κατασβεστικα αεροπλανα θα ειχαμε καει ολοι ζωντανοι..

Link to comment
Share on other sites

παντως πρεπει να γνωριζουμε οτι η δουλεια της πυροσβεστικης ειναι πολυ δυσκολη...εγω εδω και 3 μηνες ειμαι στο σωμα(εκπαιδευομενος ακομα)και μετα απο 2-3 πεζοπορα που εχω παει εχω συνειδητοποιησει ποσο δυσκολο ειναι να σβησει μια φωτια..ειδικα αν ειναι μεγαλη...αν δεν υπηρχαν τα κατασβεστικα αεροπλανα θα ειχαμε καει ολοι ζωντανοι..

Φιλε μου,δυστυχως οπως εμεις σαν πολιτες,ετσι κι εσεις,πληρωνετε τη νυφη,και αλλοι κανουν την δουλεια τους..............

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

οταν μας κυβερνουνε εδω και παμπολα χρονια,ΑΝΙΚΑΝΟΙ,ΨΕΥΤΕΣ,και ΚΛΕΦΤΕΣ,τι να περιμενουμε......... :(:(

Link to comment
Share on other sites

Αφου βλεπουν οτι τους εχουν παρει χαμπαρι και οι πετρες, γιατι δεν πανε ομορφα και οργανωμενα να κοψουν τα δεντρα και να πουλησουν τα οικοπεδα χωρις να υπαρχει κινδυνος να τους ξεφυγει η φωτια και να γινουν ζημιες?

Να μην αναφερω την περιπτωση οτι μπορει να χαθουν και ζωες.

Θα εχουν και λιγοτερα εξοδα απο την πυροσβεση και απο τις αποζημιωσεις σε κατοικους κλπ.

Γενικοτερα ειναι πιο συμφερουσα κινηση.

Να δεις που εκτος απο μ@..κες στην διακυβερνηση ειναι και μ@..κες στην μπιζνα. :(

Έγινε επεξεργασία - Dias
Link to comment
Share on other sites

Νομιζανε ρε οι ανθρωποι παλι οτι θα βρεξει..............

ΑΑΑΑ ρε τα νουμερα................... :(

Link to comment
Share on other sites

Να δεις που εκτος απο μ@..κες στην διακυβερνηση ειναι και μ@..κες στην μπιζνα. :(

:(:(:blush:

Γιατι δεν τη δινουν τη διακυβερνηση στον εφραιμ και στην παρεα του..... ???

Αυτοι με τις λομογιες τους θα μας σώσουν!!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζανε ρε οι ανθρωποι παλι οτι θα βρεξει..............

ΑΑΑΑ ρε τα νουμερα................... :(

Καλα νομιζαν.

Θα βρεξει απο το φτυσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα νομιζαν.

Θα βρεξει απο το φτυσιμο.

Σωστα.Αυτους τους φτυνεις,και λενε ψιχαλιζει...........................

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη εχω δικους ανθρωπους στο Γραμματικο και μαθαινω τα παντα ακουστε και μια ιστορια που ισως να μην την ξερετε.

Το αεροπλανο που επεσε ενδειαμεσα Σεσι και Γραμματικο (ετυχε) και επεσε στο σημειο που ειναι να γινουν τα ΧΥΤΑ.

Οι Γραμματικιωτες ενοψι του συμβαντος εχτισαν μια εκκλησια προς μνημην τον αδικοχαμενων ανθρωπων και για να νομιμοποιηθει η εκκλησια επρεπε να κανει λειτουργια παπας.

Ηταν να κανει λειτουργια ο παπας του χωριου συγκεκριμενα οταν επεσε σημα απο την αρχιεπισκοπη οτι οποιος τολμησει απλα θα ξηλωθει.

Μην τα πολυλογο καθε χρονο ερχονται οι συγγενεις των θυματων πανε στο σημειο και μετα αναγκαζονται να πανε Νεα μακρη αν δεν κανω λαθος να κανουν λειτουργια.

Τα ΧΥΤΑ στηριζονται μεχρις αισχατων οπως καταλαβαινεται με οποιες συνεπειες.

Υ.Σ:Αρκετοι συγγενεις των θυματων ειχαν στηριξει οικονομικα την κατασκευη της εκκλησιας ελπιζοντας..

Οπως και η φωτια ξεκινησε απο εκει παλι <<τυχαια>>

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη εχω δικους ανθρωπους στο Γραμματικο και μαθαινω τα παντα ακουστε και μια ιστορια που ισως να μην την ξερετε.

Το αεροπλανο που επεσε ενδειαμεσα Σεσι και Γραμματικο (ετυχε) και επεσε στο σημειο που ειναι να γινουν τα ΧΥΤΑ.

Οι Γραμματικιωτες ενοψι του συμβαντος εχτισαν μια εκκλησια προς μνημην τον αδικοχαμενων ανθρωπων και για να νομιμοποιηθει η εκκλησια επρεπε να κανει λειτουργια παπας.

Ηταν να κανει λειτουργια ο παπας του χωριου συγκεκριμενα οταν επεσε σημα απο την αρχιεπισκοπη οτι οποιος τολμησει απλα θα ξηλωθει.

Μην τα πολυλογο καθε χρονο ερχονται οι συγγενεις των θυματων πανε στο σημειο και μετα αναγκαζονται να πανε Νεα μακρη αν δεν κανω λαθος να κανουν λειτουργια.

Τα ΧΥΤΑ στηριζονται μεχρις αισχατων οπως καταλαβαινεται με οποιες συνεπειες.

Υ.Σ:Αρκετοι συγγενεις των θυματων ειχαν στηριξει οικονομικα την κατασκευη της εκκλησιας ελπιζοντας..

Οπως και η φωτια ξεκινησε απο εκει παλι <<τυχαια>>

Δε θα πω οτι δεν ισχυπυν αυτα που λες ουτε θα πω οτι ισχυουν.

Απλα θα ρωτησω... γιατι δεν εχει ακουστει τπτ απο αυτα στις ειδησεις??

Δε μιλαω μονο των μεγαλων καναλιων, αλλα και των μικρων.

Γιατι ουτε ο Μακης δεν εχει αποκαλυψει κατι τετοιο??

Το αεροπλανο της Κυπριακης Ηλιος νομιζω αναφερεις σωστα??

Για την εκκλησια παντως δεν το ήξερα.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα πω οτι δεν ισχυπυν αυτα που λες ουτε θα πω οτι ισχυουν.

Απλα θα ρωτησω... γιατι δεν εχει ακουστει τπτ απο αυτα στις ειδησεις??

Δε μιλαω μονο των μεγαλων καναλιων, αλλα και των μικρων.

Γιατι ουτε ο Μακης δεν εχει αποκαλυψει κατι τετοιο??

Το αεροπλανο της Κυπριακης Ηλιος νομιζω αναφερεις σωστα??

Για την εκκλησια παντως δεν το ήξερα.

Γιατι δεν εχουν ακουστει αραγε...

Έγινε επεξεργασία - bill28
Link to comment
Share on other sites

Το τυφλό κράξιμο σε "κυβερνώντες χωρίς όνομα" πάει σύννεφο.

Για να ακούσουμε και κανένα όνομα, κανένα γεγονός με ονοματεπώνυμο...

Πως να ψηφίσεις σωστά όταν μέχρι και οι καρεκλάτοι είναι "γνωστοί άγνωστοι";

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...