Jump to content

Ημιεπιθετικα ψαρια


Recommended Posts

Παιδια καλησπερα σας!Εχω ψαξει παντου και δεν μπορω να βρω μια λιστα με ημιεπιθετικα ψαρια..μηπως μπορειτε να μου πειτε μερικα??Ή υπαρχει καποιο αρθρο εδω μεσα που τα αναφερει??παρακαλω βοηθηστε με οσο πιο γρηγορα γινεται γιατι το Pet Shop της γειτονιας κλεινει απο σημερα το βραδυ και θελω να προλαβω να παρω ψαρια...

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε πώς εννοείς τον όρο "ημιεπιθετικα"!!!

Όλα τα ψάρια είναι επιθετικά !!!!

Το άν κάποιο ψάρι είναι επιθετικό ή όχι καθορίζετε από πολλούς παράγοντες , αν δεν είναι σαρκοφάγο .

Ενας απο τους πολλούς παράγοντες ειναι το μέγεθος του ενυδρείου , ένας άλλος είναι οι κρυψώνες που υπάρχουν , ένας άλλος ποιοι θα είναι οι υπόλοιποι συγκάτοικοι , και άλλα πολλά ....

Είναι προτιμότερο να μας πείς λίγα λόγια για το ενυδρείο σου και τα ψάρια που θα ήθελες να βάλεις .

Όπως καταλαβαίνεις λίστα δεν υπάρχει και δεν μπορεί να υπάρξει .

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε πώς εννοείς τον όρο "ημιεπιθετικα"!!!

Όλα τα ψάρια είναι επιθετικά !!!!

Το άν κάποιο ψάρι είναι επιθετικό ή όχι καθορίζετε από πολλούς παράγοντες , αν δεν είναι σαρκοφάγο .

Ενας απο τους πολλούς παράγοντες ειναι το μέγεθος του ενυδρείου , ένας άλλος είναι οι κρυψώνες που υπάρχουν , ένας άλλος ποιοι θα είναι οι υπόλοιποι συγκάτοικοι , και άλλα πολλά ....

Είναι προτιμότερο να μας πείς λίγα λόγια για το ενυδρείο σου και τα ψάρια που θα ήθελες να βάλεις .

Όπως καταλαβαίνεις λίστα δεν υπάρχει και δεν μπορεί να υπάρξει .

εχω ενα ενυδρειο ιταλικο 190 λιτρα της ''Wave'' εχω φτιαξει το ντεκορ και τωρα τρεχει χωρις ψαρια με τα βακτηρια οπως πρεπει παντα στην αρχη...την Tεταρτη θα βαλω αυτα που εχω(1 pleco,1 Silver dollar)και αν ξερω καλα το Silver dollar ειναι ημιεπιθετικο ψαρι(και επιθετικο και οχι)και ταραζεται ευκολα για αυτο ρωταω τι μπορω να βαλω δηλαδη να μην βαλω ενα ησυχο ψαρι αλλα ουτε και ενα αγριο οπως Oscar(για παραδειγμα)...δωστε μου τα φωτα σας :( αν εχω κανει καπου λαθος σε αυτα που λεω πειτε το να το διορθωσω (εννοω στη συνθεση ψαριων)ααα και κατι ακομα γιατι το ενυδρειο εχει φυσσαλιδες στα ταμια???

Έγινε επεξεργασία - Nash
Link to comment
Share on other sites

τα δολλαρια φιλε μου δεν θεωρουνται επιθετικα ψαρια.ειναι κοπαδοψαρο,πολυ δειλο οσο μεγαλωνει και πολυ φυτοφαγο.επιθετικο ομως οχι.

εξακολουθω να αναρωτιεμαι για πιο λογο ψαχνεις τετοια ψαρια(ημιεπιθετικα-επιθετικα),χωρις να εχεις τα απαιτουμενα λιτρα....

πανω αν δεις υπαρχει ολοκληρη λιστα ψαριψν,μπορεις να κατσεις και να διαβασεις και να δεις τι τελικα θελεις.μιλαω για το ''fish index''.

Link to comment
Share on other sites

τα δολλαρια φιλε μου δεν θεωρουνται επιθετικα ψαρια.ειναι κοπαδοψαρο,πολυ δειλο οσο μεγαλωνει και πολυ φυτοφαγο.επιθετικο ομως οχι.

εξακολουθω να αναρωτιεμαι για πιο λογο ψαχνεις τετοια ψαρια(ημιεπιθετικα-επιθετικα),χωρις να εχεις τα απαιτουμενα λιτρα....

πανω αν δεις υπαρχει ολοκληρη λιστα ψαριψν,μπορεις να κατσεις και να διαβασεις και να δεις τι τελικα θελεις.μιλαω για το ''fish index''.

α οκ ευτυχως που με ενημερωσες...δηλαδη μπαινει οποιοδηποτε ψραι με αυτα τα δυο που εχω???

Έγινε επεξεργασία - Nash
Link to comment
Share on other sites

χμ.οπως σου ειπα ξεκινησε το διαβασμα και βρες τη σωστη συνθεση των ψαριων σου...

το δολλαριο μεγαλωνει αρκετα και ειναι κοπαδοψαρο,αρα δεν ειναι και οτι καλυτερο για τα λιτρα σου....

ακομη και ο πλεκοστομος μετα απο 1 χρονο θα εχει γινει τεραστιος(και θα μολυνει υπερβολικα το ενυδρειο σου).

καλο διαβασμα...

Link to comment
Share on other sites

χμ.οπως σου ειπα ξεκινησε το διαβασμα και βρες τη σωστη συνθεση των ψαριων σου...

το δολλαριο μεγαλωνει αρκετα και ειναι κοπαδοψαρο,αρα δεν ειναι και οτι καλυτερο για τα λιτρα σου....

ακομη και ο πλεκοστομος μετα απο 1 χρονο θα εχει γινει τεραστιος(και θα μολυνει υπερβολικα το ενυδρειο σου).

καλο διαβασμα...

οκ σε ευχαριστω πολυ :(:(

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω πολυ :(:(

να ρωτησω κιχλιδες με κορρεις ταιριαζουν??

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κιχλιδες με κορρεις ταιριαζουν??

:(
Link to comment
Share on other sites

:(

αν βαλω πλεκο με κιχλιδες?

Link to comment
Share on other sites

ναι με προυποθεσεις,αλλα σου ειπα να κατσεις και να διαβασεις και θα βρεις δεκαδες ποστ και παραδειγματα οπως αυτα που τωρα εσυ ρωτας...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...