Jump to content

παραπληροφορηση...


Recommended Posts

οχι.μιλουσα να αυξησεις την δικη σου υπομονη.... :(

μην εχεις αγχος.θα στρωσει το ενυδρειο σου.ολα θελουν τον χρονο τους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

vag0s χαλάρωσε μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλα .

Πρώτον τι ψαρια θέλεις να βάλεις .

Εγω στη θεση σου θα άλλαζα ολο το νερό με ιδιαίτερη προσοχή να μην μας μείνουν στο ενυδρείο τα υπολείμματα τροφων που έριχνες τις προηγούμενες ημερες .

Θα έβαζα το καινούργιο νερό απο τη βρύση με αντιχλώριο και την επόμενη ημέρα ζωντανά βακτήρια απο αυτά που σου έγραψα ποιο πάνω με τα πρώτα ψαράκια μαζί .

Όλα αυτά που σου λέω έχουν σχέση με το σύνδεσμο στην υπογραφή μου .

Μήν μου πείς όμως μετα απο δύο ημέρες οτι ανέβηκε η αμμωνία γιατί αυτό θα σημαίνει οτι δεν αφαίρεσες καλά τις τροφές .

Καλή συνέχεια .

Link to comment
Share on other sites

...Αυτα περιμενω απαντηση :(

Ειχες ηδη απαντηση.
...Αυξησε την τροφη να ανεβει η αμμωνια....

Ειχα πει να μη μενει ομως να σαπιζει η τροφη.

Ποση τροφη ριχνεις στα 250 λιτρα ενυδρειο?

Εριχνες απο την αρχη ιδια ποσοτητα?

Με τι τεστ μετρας?

Δεν ειμαστε κι απο πανω να βλεπουμε τι γινεται αλλα τοσα ενυδρεια εχουν στρωθει ετσι, εσυ κολλησες?

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Ειχες ηδη απαντηση.

Ειχα πει να μη μενει ομως να σαπιζει η τροφη.

Ποση τροφη ριχνεις στα 250 λιτρα ενυδρειο?

Εριχνες απο την αρχη ιδια ποσοτητα?

Με τι τεστ μετρας?

Δεν ειμαστε κι απο πανω να βλεπουμε τι γινεται αλλα τοσα ενυδρεια εχουν στρωθει ετσι, εσυ κολλησες?

Aυτο που λες να μην μενει η τροφη αλλα να σαπιζει..

Αφηνα ροφη και εμενα δε σαπιζε ολη!Αλλα αυτο απλα θα ανεβασει την αμμωνια δε θα εμποδισει τον κυκλο του αζωτου να ολοκληρωθει :(

Μετραω με υγρα τεστ της sERa :(

Link to comment
Share on other sites

vag0s χαλάρωσε μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλα .

Πρώτον τι ψαρια θέλεις να βάλεις .

Εγω στη θεση σου θα άλλαζα ολο το νερό με ιδιαίτερη προσοχή να μην μας μείνουν στο ενυδρείο τα υπολείμματα τροφων που έριχνες τις προηγούμενες ημερες .

Θα έβαζα το καινούργιο νερό απο τη βρύση με αντιχλώριο και την επόμενη ημέρα ζωντανά βακτήρια απο αυτά που σου έγραψα ποιο πάνω με τα πρώτα ψαράκια μαζί .

Aντε ντε.... :(

Link to comment
Share on other sites

vag0s χαλάρωσε μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλα .

Πρώτον τι ψαρια θέλεις να βάλεις .

Εγω στη θεση σου θα άλλαζα ολο το νερό με ιδιαίτερη προσοχή να μην μας μείνουν στο ενυδρείο τα υπολείμματα τροφων που έριχνες τις προηγούμενες ημερες .

Θα έβαζα το καινούργιο νερό απο τη βρύση με αντιχλώριο και την επόμενη ημέρα ζωντανά βακτήρια απο αυτά που σου έγραψα ποιο πάνω με τα πρώτα ψαράκια μαζί .

Όλα αυτά που σου λέω έχουν σχέση με το σύνδεσμο στην υπογραφή μου .

Μήν μου πείς όμως μετα απο δύο ημέρες οτι ανέβηκε η αμμωνία γιατί αυτό θα σημαίνει οτι δεν αφαίρεσες καλά τις τροφές .

Καλή συνέχεια .

Nα το αδειασω ολο :( ή τα 4/5 οπως λες στο θεμα σου για το στρωσιμο?

Link to comment
Share on other sites

vag0s χαλάρωσε μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλα .

Πρώτον τι ψαρια θέλεις να βάλεις .

Εγω στη θεση σου θα άλλαζα ολο το νερό με ιδιαίτερη προσοχή να μην μας μείνουν στο ενυδρείο τα υπολείμματα τροφων που έριχνες τις προηγούμενες ημερες .

Θα έβαζα το καινούργιο νερό απο τη βρύση με αντιχλώριο και την επόμενη ημέρα ζωντανά βακτήρια απο αυτά που σου έγραψα ποιο πάνω με τα πρώτα ψαράκια μαζί .

Όλα αυτά που σου λέω έχουν σχέση με το σύνδεσμο στην υπογραφή μου .

Μήν μου πείς όμως μετα απο δύο ημέρες οτι ανέβηκε η αμμωνία γιατί αυτό θα σημαίνει οτι δεν αφαίρεσες καλά τις τροφές .

Καλή συνέχεια .

Τι λεει εκει;;;

Link to comment
Share on other sites

Τι λεει εκει;;;

Ναι βλεπω τι λεει αλλα ο klaz και ο delta66 μου ειπαν να εχω υπομονη και θα γινει ο κυκλος!

Ο Σταματης μου προτεινει να αδειασω ολο το νερο :blush::blink:

Εσυ τι θα εκανες?Ποια γνωμη υποστηριζεις?Νατο αφησω ως εχει η να ξαναρχισω απο την αρχη?

:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Ναι βλεπω τι λεει αλλα ο klaz και ο delta66 μου ειπαν να εχω υπομονη και θα γινει ο κυκλος!

Ο Σταματης μου προτεινει να αδειασω ολο το νερο :blush::blink:

Εσυ τι θα εκανες?Ποια γνωμη υποστηριζεις?Νατο αφησω ως εχει η να ξαναρχισω απο την αρχη?

:(:(:(

Eγω προσωπικα θα εκανα αυτο που σου εγραψε ο Σταματης.

Link to comment
Share on other sites

vag0s χαλάρωσε μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλα .

Πρώτον τι ψαρια θέλεις να βάλεις .

Εγω στη θεση σου θα άλλαζα ολο το νερό με ιδιαίτερη προσοχή να μην μας μείνουν στο ενυδρείο τα υπολείμματα τροφων που έριχνες τις προηγούμενες ημερες .

Θα έβαζα το καινούργιο νερό απο τη βρύση με αντιχλώριο και την επόμενη ημέρα ζωντανά βακτήρια απο αυτά που σου έγραψα ποιο πάνω με τα πρώτα ψαράκια μαζί .

Όλα αυτά που σου λέω έχουν σχέση με το σύνδεσμο στην υπογραφή μου .

Μήν μου πείς όμως μετα απο δύο ημέρες οτι ανέβηκε η αμμωνία γιατί αυτό θα σημαίνει οτι δεν αφαίρεσες καλά τις τροφές .

Καλή συνέχεια .

Απόλυτα σύμφωνος :(

Link to comment
Share on other sites

Καληνυχτιζω γιατι δε βλεπω να βρισκουμε μια κοινη αποψη..

Αμεσα τουλαχιστον!!!

εγω δεν βλεπω να χρειαζεται να βρεθει μια κοινη αποψη για να στρωθει το ενυδρειο σου.

και με τους δυο τροπους μπορεις να το πετυχεις αυτο.

απλα ο ενας θελει περισσοτερο προσοχη και εμπειρια και ο αλλος περισσοτερη υπομονη.

σε πολλα θεματα εχεις συμβουλεψει φιλους για υπομονη.που ειναι η δικια σου;;;

υ.γ Sta8hs000 δεν μου φαινεται ευγενικο να φερνεις σε αντιπαραθεση ατομα του forum ειδικα σε απαντησεις που εχουν αναπτυχθει σε αλλα θεματα.

φιλικα το λεω

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βλεπω να χρειαζεται να βρεθει μια κοινη αποψη για να στρωθει το ενυδρειο σου.

και με τους δυο τροπους μπορεις να το πετυχεις αυτο.

απλα ο ενας θελει περισσοτερο προσοχη και εμπειρια και ο αλλος περισσοτερη υπομονη.

σε πολλα θεματα εχεις συμβουλεψει φιλους για υπομονη.που ειναι η δικια σου;;;

υ.γ Sta8hs000 δεν μου φαινεται ευγενικο να φερνεις σε αντιπαραθεση ατομα του forum ειδικα σε απαντησεις που εχουν αναπτυχθει σε αλλα θεματα.

φιλικα το λεω

Ευτυχως εχω υπομονη :(

Αλλα με ανυσηχουν οι μετρησεις!

Αφου ομως μου λες εσυ οτι θα στρωσει καποια στιγμη με οποιον και απο τους 2 τροπους να παρω θα σε εμπιστευτω και θα συνεχισω με τον παλιο :(

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εχω υπομονη :(

Αλλα με ανυσηχουν οι μετρησεις!

Αφου ομως μου λες εσυ οτι θα στρωσει καποια στιγμη με οποιον και απο τους 2 τροπους να παρω θα σε εμπιστευτω και θα συνεχισω με τον παλιο :(

εγω λεω να κανεις αυτο που θες εσυ. και εγω αρχαριος ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη για την αυστηρότητα του λόγου μου αλλά είναι ένα θέμα που κυριολεκτικά το έχουμε ξεπουπουλίσει και έχουν ειπωθεί όλα για όλα δεν βρίσω νόημα να μασουλάμε και να λέμε πράγματα που τα έχουμε ίδει πει, ανατρέξτε λίγο σε παλιότερες συζήτησης και θα τα βρείτε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Eγω προσωπικα θα εκανα αυτο που σου εγραψε ο Σταματης.

Κι εγω επισης....

Το δοκιμασα κι εγω με την τροφη και περίμενα πολλες πολλες μερες!!!

40 για την ακριβεια και μετα, αφου έβαλα το πρώτο ψάρι.. Ανεβηκαν πάλι στα ύψη οι τιμες!!

Αυτο γιατι μαλλον δεν εριχνα τροφη όσο θα ταιζα το ψάρι ή γιατι θα ταιζα παραπανω το ψαρι ή γιατι θα έβγαζε περιτοματα πολλα ο ψαρι.

Παντως, εφοσον έχεις τον καταλληλο εξοπλισμο και τις σωστες οδηγίες κάνε αυτο ποου λέει ο σταματης.

Αυτο δε σημαινει οτι ειναι λάθος αυτο που προτεινει ο καθολα αξιοσεβαστος φίολος σπύρος.

Απλα θελει πολύυυυυ υπομονη.

Αυτα κι απο μενα... καλη επιτυχια Vago.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι ξερουν αγγλικα μπορουν να διαβασουν διαφορες αποψεις και συμβουλες απο τους αναγνωστες για το στρωσιμο σε ενα νεο θεμα που ανοιξε το περιοδικο practicalfishkeeping εδω :

http://www.practicalfishkeeping.co.uk/pfk/....php?blogid=290

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω επισης....

Το δοκιμασα κι εγω με την τροφη και περίμενα πολλες πολλες μερες!!!

40 για την ακριβεια και μετα, αφου έβαλα το πρώτο ψάρι.. Ανεβηκαν πάλι στα ύψη οι τιμες!!

Αυτο γιατι μαλλον δεν εριχνα τροφη όσο θα ταιζα το ψάρι ή γιατι θα ταιζα παραπανω το ψαρι ή γιατι θα έβγαζε περιτοματα πολλα ο ψαρι.

Παντως, εφοσον έχεις τον καταλληλο εξοπλισμο και τις σωστες οδηγίες κάνε αυτο ποου λέει ο σταματης.

Αυτο δε σημαινει οτι ειναι λάθος αυτο που προτεινει ο καθολα αξιοσεβαστος φίολος σπύρος.

Απλα θελει πολύυυυυ υπομονη.

Αυτα κι απο μενα... καλη επιτυχια Vago.

Θα κανω αυτο που λεει ο Σταματης!

Με sera bionitrivec :(

Λεει οτι την επομενη βαζω τα πρωτα ψαρια!

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω αυτο που λεει ο Σταματης!

Με sera bionitrivec :(

Λεει οτι την επομενη βαζω τα πρωτα ψαρια!

:(

Εγω το εκανα και μια χαρα :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη για την αυστηρότητα του λόγου μου αλλά είναι ένα θέμα που κυριολεκτικά το έχουμε ξεπουπουλίσει και έχουν ειπωθεί όλα για όλα δεν βρίσω νόημα να μασουλάμε και να λέμε πράγματα που τα έχουμε ίδει πει, ανατρέξτε λίγο σε παλιότερες συζήτησης και θα τα βρείτε όλα.

Το εχω αναφερει κι εγω Χρηστο.Κανεις δεν ψαχνει.........

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφερει κι εγω Χρηστο.Κανεις δεν ψαχνει.........

Ακριβώς όπως τα λες είναι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη για την αυστηρότητα του λόγου μου αλλά είναι ένα θέμα που κυριολεκτικά το έχουμε ξεπουπουλίσει και έχουν ειπωθεί όλα για όλα δεν βρίσω νόημα να μασουλάμε και να λέμε πράγματα που τα έχουμε ίδει πει, ανατρέξτε λίγο σε παλιότερες συζήτησης και θα τα βρείτε όλα.
Θελεις να πεις οτι εχει βρεθει ποια ειναι η πιιο καταλληλη μεθοδος στρωσιματος και εχει γραφτει καπου στο φορουμ? και αυτη ειναι ανευ αμφισβητησης ή συζητησης? Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...