Jump to content

βοηθεια με αυγα Red Belly!


dnmhx

Recommended Posts

αν καποιος γνωριζει τι συμβαινει και δεν εκολαπονται τα αυγα παντα. δηλαδη τις περισσοτερες φορες ασπριζουν και δεν βγαινουν μικρα.

Link to comment
Share on other sites

αν καποιος γνωριζει τι συμβαινει και δεν εκολαπονται τα αυγα παντα. δηλαδη τις περισσοτερες φορες ασπριζουν και δεν βγαινουν μικρα.

τι διαδικασια ακολουθεις?

τα απομονωνεις?

προλαβαινει το αρσενικο να τα γονιμοποιησει?

Link to comment
Share on other sites

ναι τα απομονωνω. δεν ξερω αν τα γονιμοποιει. ποσο πρεπει να τα αφηνω στο ενυδρειο για να τα γονιμοποιησει το αρσενικο;

οταν βλεπω οτι εχει γεννησει το θυληκο τα αφηνω μια μερα και μετα τα μεταφερω.μπορει και δυο μερες καμια φορα.

Link to comment
Share on other sites

να τα αφησω στο ενυδρειο; να μην τα μεταφερω; εχω αφησει και εκει αλλα βλεπω οτι ασπριζουν κι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω?

μηπως το αρσενικο ειναι τζουφιο! :(

ας περιμενουμε να ακουσουμε κ καμια ακομα γνωμη :(

Link to comment
Share on other sites

απο οτι εχω διαβασει οπως εχω ξαναπει, πολλες φορες γενιουνται αυγα χωρις να τα γονιμοποιηση ο αρσενικος, ε...αμα γεννανε και συνεχεια θα τον στηψανε τον αρσενικο :(:(

Link to comment
Share on other sites

για τα σκαλαρια παντως πρεπει το νερο να ειναι οξυνο, ωστε να μαλακωσει το κελυφος των αυγων και να μπορεσει να περασει το σπερμα του αρσενικου. μηπως ισχυει το ιδιο για τα δικα σου και δεν εχεις αρκετα οξινο νερο? γι'αυτο σε ρωταω τι μετρησεις νερου εχεις αλλα εσυ τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...