Jump to content

ΜΕΤΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ!!! ΕΡΩΤΗΣΗ!!!


Recommended Posts

Παιδια ψυχραιμια. ο φιλος δεν γνωριζει οπως οι περισσοτεροι απο εμας οταν ξεκινησαμε. πιθανον να παρεξηγησε το σχολιο του σπυρου για ψιλα γραμματα και αντεδρασε ετσι. το παλικαρι μη γνωριζοντας τι πρεπει να κανει καθως και τα λαθη του, ρωτησε αυτο που νομιζε οτι ηταν το μονο που δεν γνωριζε.

φιλε μου, τα παιδια που σου απαντησαν και σχολιασαν ειναι η ραχοκοκαλια του φορουμ και ειναι γνωστες στο ειδος μας. τα ψιλα γραμματα που σχολιασε ο δελτα66 δεν απευθυνεται σε εσενα, αλλα κατα 1ον σε καποιους ιδιοκτητες πετ σοπ, που πουλανε οτι να ναι και σε οποιον να ναι και κατα 2ον σε καποιους που θεωρουν, παρολο που εχουν ακουσει το αντιθετο, οτι μπορουν σε ενα δωματιο 10Χ10 να στριμωξουν πολλους ανθρωπους(παρομοιοση). το υφος του ηταν περισσοτερο κραυγη αγανακτησης γιατι αυτο που επαθες εσυ το συνανταμε καθημερινα. δυστηχως. παντως δεν ηταν για σενα το σχολιο. τα υπολοιπα σχολια ηταν επεκταση μιας παρεξηγησης.

το παλιο σου φιλτρο δεν χρειαζεται. αφαιρεσε αν ειναι δυνατον τα υλικα που εχει μεσα και βαλτα στο καινουριο. αν αυτο δεν ειναι εφικτο, αφησε το ως εχει για τουλαχιστον ενα μηνα.

επισης κοιτα να ξεφορτωθεις οπωσδηπουτε ολα σου τα αγγελοψαρα. ενα αγγελοψαρο θελει τουλαχιστον 80 λιτρα νερο για να κινηται και τουλαχιστον 55 εκατοστα υψος ενυδρειο. οταν θα μεγαλωσει (αν μεγαλωσει το δικο σου σε μεγεθος ή αν προλαβει να ενηλικιωθει) θα γινει επιθετικο στα αλλα ψαρια, γιατι οριοθετει την περιοχη του(οπως οι σκυλοι να φανταστεις). και σαν συνεπεια αυτου θα ειναι το στρες, αδυνατο αμυντικο συστημα στην υγεια τους και ασθενειες. για τους κλοουν εχουν δικιο τα παιδια. δεν χρειαζεσαι παντως πισινα. μπορεις και στο μικρο σου ενυδρειο να κανεις πολυ ομορφα πραγματα και να εχεις υπ'οχιν σου οτι εκτος απο ψαρια μπορεις να βαλεις πολλα φυτα, σαλιγκαρια και γαριδουλες. θα μου πεις: εμενα αυτα τα ψαρια μου αρεσουν. θα σε ρωτησω: αν σου αρεσε ο λευκος καρχαριας θα εβαζες ενα μικρο καρχαριακι μεσα στα λιγα σου λιτρα?

αυτα ειχα να πω και ειμαι βεβαιος οτι η παρεξηγηση θα περασει οπως και οι φωτιες που καινε την ατιικη. μονο που αυτες θα αφησουν πληγες ενω η παρεξηγηση οχι, σωστα παιδια?

Εχει δικο ο Θνασης.

ΝΑ ξερεις επισης φιλε μου οτι ισως καμια φορα φανουν λιγο επιθετικοι στιε απαντησεις...

Δε θα φταινε αυτοι αλλο ο γραπτοε λογος που παρεξηγητεια ευκολα και ο Sta8hs000!!!

Γεια σου ρε σταθη!!! :(

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...