Jump to content

Κιχλιδες Αφρικης


Nash

Recommended Posts

1)100x42(πλατος)x52(υψος) και ειναι με καπακι.190 λιτρα της ''Wave'' (ιταλικο)

2)Νερο βρυσης θα βαζω.

3)Φιλτρο βιλογικο μεγαλης ικανοτητας φιλτρανσης Black Box 400.Ενδεικνυται για ενυδρεια απο 100 εως 400 λιτρα και στο εσωτερικο του μπορει να δεχθει αντλια, θερμαντηρα και υλικα φιλτρανσης.Δυναμη αντλιας στο maximum.Το φιλτρο εχει σφουγγαρια και μεσα σε δυχτακι μαυρες μπαλες οπου θα κανουν αποικια τα βακτηρια απο οσο ξερω.

4)Θα ειναι με πετρες και φυτα(ψευτικα)

5)θερμοστατης 125 watt

6)Ψαρια:1 pleco,1 Silver dollar (δεν τα εχω προσθεσει ακομα γιατι ακομα βρισκεται σε κατασταση στρωσιματος)

Για αρχη θα ηθελα να μαθω αν γινεται οι κιχλιδες να συμβιωσουν με το δολλαριο.Και αν οι κιχλιδες μπορουν να συμβιωσουν με cory.

Link to comment
Share on other sites

1)100x42(πλατος)x52(υψος) και ειναι με καπακι.190 λιτρα της ''Wave'' (ιταλικο)

2)Νερο βρυσης θα βαζω.

3)Φιλτρο βιλογικο μεγαλης ικανοτητας φιλτρανσης Black Box 400.Ενδεικνυται για ενυδρεια απο 100 εως 400 λιτρα και στο εσωτερικο του μπορει να δεχθει αντλια, θερμαντηρα και υλικα φιλτρανσης.Δυναμη αντλιας στο maximum.Το φιλτρο εχει σφουγγαρια και μεσα σε δυχτακι μαυρες μπαλες οπου θα κανουν αποικια τα βακτηρια απο οσο ξερω.

4)Θα ειναι με πετρες και φυτα(ψευτικα)

5)θερμοστατης 125 watt

6)Ψαρια:1 pleco,1 Silver dollar (δεν τα εχω προσθεσει ακομα γιατι ακομα βρισκεται σε κατασταση στρωσιματος)

Για αρχη θα ηθελα να μαθω αν γινεται οι κιχλιδες να συμβιωσουν με το δολλαριο.Και αν οι κιχλιδες μπορουν να συμβιωσουν με cory.

Ολα καλα και ωραια... μεχρι που φθανουμε στο βημα 6. Φιλε μου οι κιχλιδες αφρικης εχουν εντελος διαφορετικες απαιτησεις απο τα ψαρια π εχεις. ζουν σε εντελος διαφορετικα μερη.

αν θελεις κιχλιδες αφρικης πρεπει να ξεχασεις αυτα τα ψαρια...

οσο για τα κορυ υπαρχουν περιπου παρομοια γατοψαρα και στην αφρικη συνοδοτους λεγετε... κανε ενα ψαξιμο στο photo intex μας και θα το βρεις....

αν συμφωνεις με αυτα που σου ειπα τοτε παμε για προτασεις αφρικης.. αν οχι... πας σε αλλα νερα.... :(

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εννοεις δηλαδη οτι δεν κανουν με το δολλαριο ή και με το πλεκο??

Link to comment
Share on other sites

βρηκα συνοδοντη (Synodontis petricola dwarf) κανει με το πλεκο?και αν ξερεις και μπορεις απαντησε μου και στις αποπανω ερωτησεις

Link to comment
Share on other sites

αα οκ..το πλεκο κανει με κιχλιδες?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αν τα αφαιρουσα ολα...τι μου προτεινετε να βαλω?απο κιχλιδες αφρικης

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεις να συνδιασεις απο Αμερικη και Αφρικη μαζι :(

το ξερω αυτο δεν ειπα κατι τετοιο :(

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αυτο δεν ειπα κατι τετοιο :(

Στο 1ο ποστ που λες αν μπορουν οι κιχλιδες να συμβιωσουν με τα δολλαρια :(

Link to comment
Share on other sites

αα τοτε θα παω στις αμερικανες

Έγινε επεξεργασία - Nash
Link to comment
Share on other sites

αα ωραια τοτε λεω να συνδιασω ειδη απο νανοκιχλιδες Mbuna της λιμνης Malawi..βρηκα εδω στο fish index

Γιατι νανοκιχλιδες?

Τοσο πολυ σου αρεσουν?

Μηπως θα μπορουσε να βαλει και 2 χαρεμια :( Με την προυποθεση οτι θα εχει σωστο setup :(

Link to comment
Share on other sites

θα το αλλαξω τελικα σορρυ θα παω στις αμερικανες για να μην αποχωριστω το δολλαριο

Link to comment
Share on other sites

θα το αλλαξω τελικα σορρυ θα παω στις αμερικανες για να μην αποχωριστω το δολλαριο

:(

Link to comment
Share on other sites

ανοιγω καινουργιο θεμα εκει :(

Έγινε επεξεργασία - Nash
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...