Jump to content

Είναι δολοφονία


Recommended Posts

Τζάμπα έφυγε ο άνθρωπος. Ένας οικογενειάρχης με δύο παιδιά σκοτώθηκε όταν πήγε να σβήσει την φωτιά. Αν έλεγε όχι θα τον ...κρέμαγαν ανάποδα. Στον πόλεμο τον έστειλαν με μια ...σακαράκα της δεκαετίας του '70. Ποιος θα πέταγε με αυτά τα σαπάκια; Συνήθως για να δούμε αν είναι κάτι καλό πρέπει να βάζουμε πρώτα τον εαυτό μας σε δοκιμασία. Θα πετούσε ο πρωθυπουργός ή ο υπουργός της χώρας μας PLZ του '70; ΌΧΙ. Τότε...


γιατί να πετάξει ο άτυχος πιλότος της Π.Α. Ντροπή και κρίμα ένας άνθρωπος να αφήνει πίσω του δύο παιδιά επειδή το κράτος έχει μάθει να παίρνει και να δίνει μίζες αλλά να μην συντηρεί τα σαπιοκάραβα και τα σαπιο-αεροσκάφη του.


Πηγη: troktiko.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

τυχαινει ο πιλοτος που σκοτωθηκε να ειναι συναδελφος και καλος φιλος με την μητερα μου..απλα να σας πω οτι τα συγκεκριμενα μονοκινητηρια αεροσκαφη ναι μεν ειναι παλια αλλα ειναι καλοσυντηρημενα..εγω που υπηρετησα στην μοναδα που υπαρχουν αυτα τα αεροσκαφη εβλεπα οτι η συντηρηση ητανε καθημερινη..το μονο που εχω να πω ειναι κουραγιο στους δικους του ανθρωπους και να δωσω τα σεβη μου στον ατυχο πιλοτο που θυσιαστηκε για να σωσει συνανθρωπους μας :)

Link to comment
Share on other sites

τυχαινει ο πιλοτος που σκοτωθηκε να ειναι συναδελφος και καλος φιλος με την μητερα μου..απλα να σας πω οτι τα συγκεκριμενα μονοκινητηρια αεροσκαφη ναι μεν ειναι παλια αλλα ειναι καλοσυντηρημενα..εγω που υπηρετησα στην μοναδα που υπαρχουν αυτα τα αεροσκαφη εβλεπα οτι η συντηρηση ητανε καθημερινη..το μονο που εχω να πω ειναι κουραγιο στους δικους του ανθρωπους και να δωσω τα σεβη μου στον ατυχο πιλοτο που θυσιαστηκε για να σωσει συνανθρωπους μας :)

Οσο και να συντηρησεις ενα αυτοκινητο του 70 παντα παλιο θα ειναι και παντα θα βγαζει προβλήματα, ειδικά οσο βαζει χιλιομετρα!!!

Το ιδιο ισχυει και για αυτα τα αεροσκαφη.

Το οτι ειχαν καθημερινη συντηρηση δεν ειναι απολυτα καλο.

Το κακό είναι οτι δεν έχουν συστημα eject.

Ηταν ατυχος γιατι την ωρα που προσπαθουσε να το προσγειωσει πετυχε τα καλωδια της ΔΕΗ.

Τα αεροσκαφη αυτα βρισκονται στην ταναγρα.

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Οσο και να συντηρησεις ενα αυτοκινητο του 70 παντα παλιο θα ειναι και παντα θα βγαζει προβλήματα, ειδικά οσο βαζει χιλιομετρα!!!

Το ιδιο ισχυει και για αυτα τα αεροσκαφη.

Το οτι ειχαν καθημερινη συντηρηση δεν ειναι απολυτα καλο.

Το κακό είναι οτι δεν έχουν συστημα eject.

Ηταν ατυχος γιατι την ωρα που προσπαθουσε να το προσγειωσει πετυχε τα καλωδια της ΔΕΗ.

Τα αεροσκαφη αυτα βρισκονται στην ταναγρα.

Oxι δεν ειναι στη Ταναγρα αλλα στο Τατο'ι'.

Η καθημερινη συντηρηση επιβαλεται σε ολους τους τυπους αεροσκαφων και οχι μονο στα παλαιοτερα.

Οι πιλοτοι ειναι εκπαιδευμενοι να υπολογιζουν το ρισκο για να φερουν σε περας την αποστολη τους.Οταν το ρισκο ειναι πολυ μεγαλο και το παρεις τοτε εκει κοντα ειναι και το ατυχημα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η "δουλειά" του ιπταμένου είναι ένα ρίσκο και το ξέρουν καλά όσοι πηγαίνουν εκεί. (ιπτάμενος ήμουν και το γνωρίζω πολύ καλά).

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που σκεπάζει τον άτυχο συνάδελφο και κουράγιο στην οικογένειά του.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...