Jump to content

"KRIBENSIS"


Recommended Posts

Καλημερα,θελω να ασχοληθω με κριμπ,θελω λιγο τη βοηθεια σας για το πως θα γινει το ''ζευγαρι'' σε ενα ενυδρειο 100αρι. .Βαζουμε στο ενυδρειο πρωτα 2-3 θηλυκες και μετα 1 αρσενικο μεχρι να βρει το ταιρι του ?

[Μετα αν βγει το ζευγαρι γνωριζω οτι πρεπει να μηνει αυστηρα μονο του χωρις ψαρια του ειδιου ειδους.]

Έγινε επεξεργασία - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου βάλε 1 αρσενικό και 2 θηλυκές και κράτησέ το έτσι. Στα 200 λίτρα θα είναι μια χαρά.

Βάλε και ένα μικρό πιθαράκι ή καρύδα για σπηλιά, όπου θα γεννάνε, επίσης μπορείς να ντύσεις την σπηλιά και την γύρω περιοχή με java για να προφυλάσσονται τα νεογνά .

Αν θές να έχεις αποτελεσματικές γέννες μην βάλεις πολλά άλλα ψάρια. Θα έλεγα μερικούς ottocyclus και κανέναν corydoras (όχι πολλά)

Link to comment
Share on other sites

Νικο τα λιτρα ειναι 100,σε αυτα μπoρω να βαλω 1 male+2 female,οπως ειπες ?

Και για αλλα ψαρια λεω να βαλω 2 κορυντορας για κινηση στο κατω μερος αλλα φοβαμε μη τα κουρεψουν,1 σαε ,1 ανσιστρους ,2-3 οτο και ενα κοπαδι 10 ρασπορα,τι λες ?

Φυσικα με ενδιαφερουν και οι γενες.

Έγινε επεξεργασία - ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

Σωστος,καλη προταση,αλλα οσο αφορα τους ροδοστομους εχω στο μεγαλο ενυδρειο,και επελεξα τα ρασπορα που μπορει απο χρωμα να μη λενε πολλα αλλα κοπαδιαζουν σαν μελισες,επισεις κοιταω και τα Brachydanio rerio [ Zebra]αλλα λιγο τρελα μου φενονται και ακουσα οτι μαλωνουν και μεταξυ τους,για καρντιναλ και λεμον δε σηζηταω γιατι τα ειχα και τα εδωσα δεν κοπαδιαζαν καλα σκορποχωρι ηταν ,οταν θελαν μονο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...