Jump to content

Pleco K φυτα


xeni@

Recommended Posts

παιδια εχω ενα ενυδρειο με guppies και 1 pleco,αποφασισα να το φυτεψω γιατι τα λυπαμαι τα καημενα τα ψαρακια να ζουν μεσα στις πλαστηκουρες.

τωρα τα φυτα λετε θα εχουν προβλημα με τον πλεκο ???

ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

και μιας και ξεχαστικα... :D:thumbup:

πες μας αν θελεις τι μεγεθος εχει το ενυδρειο για να σου πουμε ποια φυτα μπορεις να βαλεις... :angry2:

ευχαριστω πολυ ,ο πλεκο θα βγει.... :)

οσο για τα φυτακια εχω βρει τι θ βαλω,κερατοφυλο κ java moss....

για το αλλο μου ενυδρειο που εχω red eyes και pleco (100λιτρων)και θελω να φυτεψω και αυτο μπορεισ να μ κανεισ καμια προταση??

σε ενα pet shop μου ειχαν πει οτι pleco και φυτα δεν μπορω να βαλω γιατι τα κατατρωει...αρα αυτο δν υσχυει ε??

Link to comment
Share on other sites

Γραφοντας με εναν αοριστο και γενικο τροπο ..... πλεκο δεν μπορει κανεις να σε βοηθησει, γιατι υπαρχουν καποιες εκατονταδες ειδη. Αν δωσεις λεπτομερειες (π.χ. ενα ονομα η το L number) και καμμια φωτο ισως κατι να γινει. Παντως αυτο που σου ειπαν δεν ισχυει.- :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ φίλε μου έχω πλέκο στο φυτεμένο μου εδώ και 2-3 χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα με τα φυτά. Θα τν δεις πολλές φορές πάνω στα φυτά, ειδικά αν είναι πλατύφυλλα, αλλά χωρίς να τους δημιουργεί πρόβλημα. Κάτι που δεν ισχύει με τα apple snails. Εκεί παίζεται ανα θα στα τρώνε ή όχι. Εμένα μου τα ρημάζανε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...