Jump to content

ψαρια σκληρου νερου


Recommended Posts

Παιδια θα μπορουσε να μου πει καποιος μερικα πσαρακια σκληρου νερου που θα μπορουσαν να μπουν μαζι με γαριδουλες και να μην μεγαλωνουν πολυ.οχι ομως guppy

Link to comment
Share on other sites

Σκληρο θεωρειται και το 7,5 αρα θα μπορουσες να βαλεις μονομαχο αν εχεις καποια λιτρα :D

Θα σου πουν και αλλοι ομως :)

Link to comment
Share on other sites

40 LT ειναι το ενυδρειο μου αλλα οι γαριδες δεν θα εχουν προβλημα με τον μονομαχο?

Link to comment
Share on other sites

40 LT ειναι το ενυδρειο μου αλλα οι γαριδες δεν θα εχουν προβλημα με τον μονομαχο?

Σε 40lt δε νομιζω οτι μπορεις να βαλεις τπτ αλλο εκτος απο guppy ή μονομαχο :D αλλα ας μιλησουν οι εμπειροτεροι :)

Link to comment
Share on other sites

Μονο μονομαχο ή ζωοτοκα...

κοιτα αρκετα ατομα εχουν αναφερει οτι ο μονομαχος τους δεν ασχολιτε καν με τις γαριδες... αλλοι παλι εχουν προβλημα... στα 40 λιτρα βεβαια αν ειναι καλα και σωστα φυτεμενα δεν νομιζω να εχεις προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Σκληρο θεωρειται και το 7,5 αρα θα μπορουσες να βαλεις μονομαχο αν εχεις καποια λιτρα :thumbup:

Θα σου πουν και αλλοι ομως :)

Ο μονομαχος θελει "σκληρο" νερο; :D

Link to comment
Share on other sites

Ο μονομαχος θελει "σκληρο" νερο; :D

Ατσαλινο :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι pH και οχι σκληροτητα.

Το αν θα εχει προβλημα ειναι σχετικο.

Δεν θα δειξει τιποτα αλλα πχ οι δικοι μου που ζουν σε μαλακο νερο και pH περιπου 7 ειναι ηδη 3,5 ετων...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε τι επιλογες μενουν για 40λιτρο με σκληρουτσικο και αλκαλικουτσικο νερο αποκλειωντας τα γκαπι? (ετσι κι αλλιως αφου ειναι και μικρο το ενυδρειο γι'αυτα) :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...