Jump to content

απίστευτο με οδηγό στην αττική οδό


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

λυπαμαι που θα το πω αλλα ο ανθρωπος ειναι απλα ενα δειγμα απο ολους εμας. χαλαρωστε παιδακια......

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγους μηνες η κουνιαδα μου γυριζε απο την δουλεια της μεσω Αττικης οδου στην αριστερη λωριδα εντος των οριων.Καποιος επιδεξιος οδηγος θεωρησαι σωστο να κανει την λεγομενη κολιτσιδα.Η κουνιαδα μου εβγαλε φλας και μετακινηθηκε στη μεσαια λωριδα ωστε να επιτρεψει στον βιαστικο οδηγο να περασει,αυτος ομως την ακολουθησε και εκει κολιτσιδα (προφανος ειδε οτι ηταν γυναικα και ηθελε να παιξει το παιδακι)

Οποτε αρχισε αυτο το παιχνιδι μεχρι που εστειλε την κουνιαδα μου επανω στις μπαρες και ευτυχως εκτος απο την ολικη καταστροφη του αυτοκινητου και καποια ελαφρα χτυπηματα της δεν ειχαμε τιποτα χειροτερο καθως με το που εγινε το συμβαν ερχοταν φορτηγο που εφτυχως προλαβε να φρεναρει.

Ο οδηγος φυσικα δεν σταματησε και πιο φυσικα η Αττικη οδος δεν ειχε καμερες στο σημειο αυτο (ετσι λεει)

Αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα.. τι έκανε?

Εμείς οδηγούμε κατ άλλον τρόπο δηλαδή !!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

ε όχι φυσικα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί δολοφόνοι εκεί έξω και το κακό είναι ότι συνήθως αυτοί την γλυτώνουν και την πληρώνουν κάποιοι αθώοι! :)

Παθός και μαθός! ( Δεν ξέρω πως γράφονται αυτά τα 2... :D ).

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι που θα το πω αλλα ο ανθρωπος ειναι απλα ενα δειγμα απο ολους εμας. χαλαρωστε παιδακια......

Χαιρομαι που θα το πω αλλα κανεις πολυ μεγαλο λαθος αν εχω καταλαβει σωστα αυτο που εχεις γραψει αν κανω λαθος τοτε παω πασο .

Δεν ειναι αυτος ο ανθρωπος δειγμα απο ολους ΕΜΑΣ, τουλαχιστον καφριλες μπορει καποιος απο μας να εχει κανει αλλα αυτο περναει σε μεγαλο βαθμο τα ορια , και δειχνει ελειψη αντιληψης και εγκληματικη συμπεριφορα σε τεραστιο βαθμο .

Οποτε καλο ειναι να χαλαρωσουν αλλοι, και ολοι μας παντα να κατακρινουμε τετοιου ειδους συμπεριφορες .

Link to comment
Share on other sites

Προτεινω αλοιμα με πισσα και πουπουλα.Τωρα επεξεργαζομαι το βιντεο να δω πινακιδα.Δε θα τον βρω........ :):D

Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που θα το πω αλλα κανεις πολυ μεγαλο λαθος αν εχω καταλαβει σωστα αυτο που εχεις γραψει αν κανω λαθος τοτε παω πασο .

Δεν ειναι αυτος ο ανθρωπος δειγμα απο ολους ΕΜΑΣ, τουλαχιστον καφριλες μπορει καποιος απο μας να εχει κανει αλλα αυτο περναει σε μεγαλο βαθμο τα ορια , και δειχνει ελειψη αντιληψης και εγκληματικη συμπεριφορα σε τεραστιο βαθμο .

Οποτε καλο ειναι να χαλαρωσουν αλλοι, και ολοι μας παντα να κατακρινουμε τετοιου ειδους συμπεριφορες .

πες τι διαφορα εχει αυτος απο καποιον που πιανει 250 στην εθνικη. ή απο καποιον που κανει σφινες. ή απο καποιον που παει με 40 στην αριστερη λουριδα στην εθνικη. ή απο καποιον που σταματαει επικινδυνα αποτομα χωρις λογο. απο αυτον που παρκαρει στη παραλιακη για ενα λεπτο για να παρει τσιγαρα. απο αυτον που δεν εχει αλλαξει λαστιχα, δεν εχει επισκευασει τα φρενα του, τη μηχανη του οχηματος που του σβηνει, το παππου που δεν βλεπει μπροστα του και παρ' ολα αυτα οδηγει, το νεο οδηγο 20 ετων που ειτε με λαδωμα ειτε οχι πηρε το διπλωμα και κυκλοφορει εχοντας μαλιστα και αποψη για την οδηγικη συμπεριφορα του (θετικη παντα) αλλα και των υπολοιπων (αρνητικη παντα). και πολλα αλλα. να τα πω? τα ξερεις γιατι τα βλεπεις καθημερινα. απλα αυτο δεν το βλεπεις και δεν το περιμενεις να το συναντησεις.

ολοι δολοφονοι ειναι ή κοντευουν να γινουν. αν μου πεις οτι δεν ειναι το ιδιο τοτε ή απλα δεν εχεις συνηθισει τετοιες εικονες σαν αυτες του βιντεο ή δεν εχεις καταλαβει τη σοβαροτητα που εχουν αυτα που αναφερα. για μενα ολα ιδια ειναι.

οι μισοι δεν ξερουμε να οδηγουμε, κυριολεκτικα και οι υπολοιποι ειμαστε ανευθυνοι. καταλαβαιτε το. πολλοι, αν οχι ολοι δεν θα με καταλαβαιτε γιατι απλα δεν ξερετε.

δεν θελω να σας περασει η εντυπωση οτι δεν τα κανω κι εγω. ολοι τα κανουμε και οποιος πει το αντιθετο ειναι ψευτης.

μιλαω σκληρα και το γνωριζω αλλα ειμαι τελιως αγανακτησμενος με το θεμα. ας ερθει καποιος μαζι μου να κνουμε κριτικη στους υπολοιπους και θα σας βρω ελλειψεις που ουτε καν τις βλεπετε.

ειμαι ο θανασης και μολις τελειωσα!

Link to comment
Share on other sites

πες τι διαφορα εχει αυτος απο καποιον που πιανει 250 στην εθνικη. ή απο καποιον που κανει σφινες. ή απο καποιον που παει με 40 στην αριστερη λουριδα στην εθνικη. ή απο καποιον που σταματαει επικινδυνα αποτομα χωρις λογο. απο αυτον που παρκαρει στη παραλιακη για ενα λεπτο για να παρει τσιγαρα. απο αυτον που δεν εχει αλλαξει λαστιχα, δεν εχει επισκευασει τα φρενα του, τη μηχανη του οχηματος που του σβηνει, το παππου που δεν βλεπει μπροστα του και παρ' ολα αυτα οδηγει, το νεο οδηγο 20 ετων που ειτε με λαδωμα ειτε οχι πηρε το διπλωμα και κυκλοφορει εχοντας μαλιστα και αποψη για την οδηγικη συμπεριφορα του (θετικη παντα) αλλα και των υπολοιπων (αρνητικη παντα). και πολλα αλλα. να τα πω? τα ξερεις γιατι τα βλεπεις καθημερινα. απλα αυτο δεν το βλεπεις και δεν το περιμενεις να το συναντησεις.

Συμφωνω οτι ολα αυτα γινοντε και μερικα απο αυτα κακος γινοντε. Ναι. Σε ολα ομως υπαρχει ενα ποσοστο πιθανοτητων να γινει το κακο καμια σχεση με αυτο που ειδαμε στο video το οποιο κατεμε ειναι στις πρωρες θεσεις αν οχι στη πρωτη .

ολοι δολοφονοι ειναι ή κοντευουν να γινουν. αν μου πεις οτι δεν ειναι το ιδιο τοτε ή απλα δεν εχεις συνηθισει τετοιες εικονες σαν αυτες του βιντεο ή δεν εχεις καταλαβει τη σοβαροτητα που εχουν αυτα που αναφερα. για μενα ολα ιδια ειναι.

Συγνωμη κιολλας αλλα για εμενα δεν ειναι ολα ιδια σε καμια περιπτωση.Θα ηταν παραλογο να πω κατι τετοιο αλλωστε. Και φυσικα δεν εχω συνηθισει εικονες σαν και αυτη του video . Δε μου εχει τυχει ποτε κατι τετοιο και χρησιμοποιω την Εθνικη καθε μερα . Και ευτυχως που δεν εχω πετυχει δλδ ενα τοσο καθημερινο φαινομενο οπως εσυ το παρουσιαζεις να σκαει καποιος αναποδα στην Αττικη οδο .

οι μισοι δεν ξερουμε να οδηγουμε, κυριολεκτικα και οι υπολοιποι ειμαστε ανευθυνοι. καταλαβαιτε το. πολλοι, αν οχι ολοι δεν θα με καταλαβαιτε γιατι απλα δεν ξερετε.

Τι ειναι αυτο που δε ξερουμε και το γνωριζεις εσυ μονο ? Ειμαι ολος αυτια να το ακουσω πραγματικα διοτι με ενδιαφερει τρομερα η αυτοκινηση και δεν σε ειρωνευομε .

δεν θελω να σας περασει η εντυπωση οτι δεν τα κανω κι εγω. ολοι τα κανουμε και οποιος πει το αντιθετο ειναι ψευτης.

Συμφωνω αν και παλι εισαι 100% απολυτος

μιλαω σκληρα και το γνωριζω αλλα ειμαι τελιως αγανακτησμενος με το θεμα. ας ερθει καποιος μαζι μου να κνουμε κριτικη στους υπολοιπους και θα σας βρω ελλειψεις που ουτε καν τις βλεπετε.

Μηπως μας ισοπεδωνεις ολους ?

ειμαι ο θανασης και μολις τελειωσα!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ο θανασης και μολις τελειωσα!

Ζηλιάρη :)

Link to comment
Share on other sites

οι μισοι δεν ξερουμε να οδηγουμε, κυριολεκτικα και οι υπολοιποι ειμαστε ανευθυνοι. καταλαβαιτε το. πολλοι, αν οχι ολοι δεν θα με καταλαβαιτε γιατι απλα δεν ξερετε.

μιλαω σκληρα και το γνωριζω αλλα ειμαι τελιως αγανακτησμενος με το θεμα. ας ερθει καποιος μαζι μου να κνουμε κριτικη στους υπολοιπους και θα σας βρω ελλειψεις που ουτε καν τις βλεπετε.

ειμαι ο θανασης και μολις τελειωσα!

Θα σταθω μονο σε αυτα.

1. Εσυ εκανες κατι παραπανω απο τους αλλους για να μαθεις (πραγματικα) να οδηγεις; Συνηθως οι αλλοι ................ειναι οι μισοι που δεν ξερουν!!!! :thumbup:

2. Μιλας πολυ σκληρα και ισως σε καποια να εχεις δικιο αλλα μηπως θα επρεπε να το σκεφτεσαι και λιγο παραπανω ............ εγω πηγαινω με 250 τι με κανει αυτοματα δολοφονο; :rasp:

3. Αγανακτισμενος ειναι πολυς κοσμος αλλα δυστυχως βαζει τα πραγματα σε λαθος βαση. :)

4. Με τις υγιες σου. :D

5. Το βιντεακι ειναι αρχαιο που το ξεθαψατε; :angry2:

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι που θα το πω αλλα ο ανθρωπος ειναι απλα ενα δειγμα απο ολους εμας. χαλαρωστε παιδακια......

Τέτοια απάντηση δεν την περίμενα !!!

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα της πραξης που εκανε ο τυπος στο βιντεο με τις πραξεις που κανουμε ολοι ΜΑΣ ειναι οτι η πραξη του δεν ειναι καθημερινη, οποτε σε αιφνιδιαζει. ειναι κατι που δεν περιμενεις. κατα τα αλλα ειναι μια παραβαση που σε θετει σε κινδυνο.

σαν να πηγαινεις στην εθνικη με 250 χλμ την ωρα ενω υπαρχουν αλλοι οδηγοι μπροστα σου, Νικο. στο βιντεο οι περαστικοι πανε καπου 120-140 χλμ/ωρα. ο τυπος παει με 10 χλμ/ωρα με αντιθετη κατευθυνση, αρα το αθροισμα των ταχυτητων ειναι 130-150 χλμ ωρα. αν εσυ πας με 250 χλμ/ωρα θα τους προσπερασεις με διαφορα 110 χλμ/ωρα τουλαχιστον. στη περιπτωση του βιντεο και οι δυο βλεπουν ο ενας τον αλλο γιατι κοιτανε μπροστα. ο ενας δεν το περιμενει ομως, αλλα ο αλλος υποτιθεται οτι εχει τα ματια του ανοιχτα. στη δικη σου περιπτωση εσυ τον βλεπεις αλλα ο αλλος οχι. πες μου λοιπον. πιο ειναι περισσοτερο επικινδυνο? απο συζητηση που ειχαμε στο παρελθον εχω συμπερανει οτι δεν πιανεις τετοιες ταχυτητες με ροη στον δρομο, μονο οταν ειναι ελευθερος ο δρομος. οι αλλοι ομως? Το κακο θα συμβει μια μονο φορα, θα ειναι μεγαλο και θα εχεις παει 500 φορες με 250 χλμ/ωρα ήθα εχεις παραβιασει το κοκκινο 100 φορες.

εγω νικο μου ειμαι ενας απλος οδηγος, χωρις ιδιαιτερες γνωσεις στο θεμα. το μονο που υπερτερω ειναι οι περισσοτερες ωρες οδηγησεις. αυτο με κανει να μπορω να εχω καλυτερο ματι στο δρομο. φυσικα δεν μπορει να με κανει να δω τα δικα μου λαθη.

Μηπως μας ισοπεδωνεις ολους ?

δυστηχως δεν τα ισοπεδωνω εγω ολα. εχουν ισωπεδωθει απο μονα τους. πολλες φορες εχω κανει αναλογες συζητησεις, οτι και καλα οι αλλοι κανουν κατι κακο και επειτα βλεπω το ατομο που συζητουσα να κανει τα ιδια και πολλες φορες χειροτερα. δεν θα τα ισωπεδωσω?

λιγοι, πολυ λιγοι ειναι καπως καλοι οδηγοι, τουλαχιστον συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια. καλος οδηγος δεν ειναι αυτος που εχει επιδεξιοτητα οταν κινει το οχημα. η επιδεξιοτητα ειναι ενα κριτηριο απο πολλα αλλα που θα σε χαρακτηρισει καλο οδηγο. αλλα ειναι η εμπειρια σου γενικοτερα και στο συγκεκριμενο δρομο, η εγκρατεια σου, η σωστη αντιληψη των συνθηκων του δρομου (αυτο κυριως λειπει), ο καλος χαρακτηρας (επισης λειπει), η υγεια σου, η προσοχη που δινεις οταν οδηγεις κι αλλα.

Συμφωνω οτι ολα αυτα γινοντε και μερικα απο αυτα κακος γινοντε. Ναι. Σε ολα ομως υπαρχει ενα ποσοστο πιθανοτητων να γινει το κακο καμια σχεση με αυτο που ειδαμε στο video το οποιο κατεμε ειναι στις πρωρες θεσεις αν οχι στη πρωτη .

συμφωνω οτι ο νομος των πιθανοτητων ισχυει. σωστα το λες γιατι ειναι κατι σπανιο. αρα μη αναμενομενο και αν συμβει αυξανονται κατα πολυ οι πιθανοτητες να γινει το μοιραιο. για πες μου. οταν σταματας στην αχαρνων να παρεις τσιγαρα δεν αυξανεις παλι τις πιθανοτητες? γιατι το κανεις? ειναι θα μου πεις λιγοτερες απο αυτες του βιντεο. σωστα. αλλα και παλι ειναι περισσοτερες απο το να μην σταμτησεις. δεν μιλαω για σενα, ετσι?

Τι ειναι αυτο που δε ξερουμε και το γνωριζεις εσυ μονο ? Ειμαι ολος αυτια να το ακουσω πραγματικα διοτι με ενδιαφερει τρομερα η αυτοκινηση και δεν σε ειρωνευομε .

1. Εσυ εκανες κατι παραπανω απο τους αλλους για να μαθεις (πραγματικα) να οδηγεις; Συνηθως οι αλλοι ................ειναι οι μισοι που δεν ξερουν!!!! :D

εγω το μονο που εχω περισσοτερο απο εσας ειναι περισσοτερες ωρες και χιλιομετρα οδηγησης. επισης εχω οδηγησει κατα πολυ, ολα τα οχηματα που κυκλοφορουν στον δρομο. αρα εχω καποια καλυτερη και σφαιρικη γνωμη και ικανοτητα να μαντευω δυσκολες καταστασεις. αν ησουν εσυ στη θεση μου ισως να ειχες καλυτερα αναπτυξει αυτα τα χαρακτηριστικα, ισως και οχι. ολα τα παραπανω ομως δεν με κανουν να υπερτερω σε καποιες κατηγοριες οχηματων. δηλαδη δεν μπορει να ειμαι καλυτερος οδηγος απο το νικο στη μηχανη ή απο εσενα στο γρηγορο αυτοκινητο.

αν προσεξεις καλα μιλαω στο πρωτο πλυθηντικο και οχι στο τριτο ενικο-πλυθηντικο.

στορμ πες μου τελικα. τι ποσο θελεις για πνευματικα δικαιωματα για να ξεπληρωσω τα χρεη μου (παλια και νεα)? :)

ουφ.... κουραστηκα!!

Link to comment
Share on other sites

εγω 2 θα πω....

1. ο φιλος Θανασης ειναι επαγ. Οδηγος... κατι παρα πανω θα ξερει για να τα λεει... τα βλεπει καθημερινα στην δουλεια του...

2. ειμαι Θεσσαλονικιος... εχει 4 - 5 χρονια π ειμαι συνεχεια αθηνα... μπορω να πω οτι εχω συνηθησει.... τον πρωτο καιρο επερνα ταξι και εκανα το σταυρο μου... ΟΔΗΓΗΤΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΙ... πηρα πχ ταξι να παω απο την Βουλα οπου μενω στο φαληρο και μετρισα πανω απο 100 - 150 παραβασεις του Κ.Ο.Κ.

Πληροφοριακα ειμαι πραγματογνωμονας σε τροχαια ατυχηματα.... :)

Link to comment
Share on other sites

στορμ πες μου τελικα. τι ποσο θελεις για πνευματικα δικαιωματα για να ξεπληρωσω τα χρεη μου (παλια και νεα)? :D

3 ζωές συνεχούς εργασίας δεν σου φτάνουν για να ξεπληρώσεις! Οπότε χαλάλι σου :)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω εγω... Ναι.

:D Η απαντηση σου δεν με καλυψε και ηταν αστοχη. Αν διαβαζες καλυτερα θα εβλεπες ενα ........ ΤΙ με κανει αυτοματα δολοφονο; Θες να ξαναπροσπαθησεις; Αν ναι φροντησε να το αιτιολογησεις κι'ολας!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Fishaki αν οι ωρες που εχει ο καθενας μας στο τιμονι ηταν αρκετες για να γινει ο καθενας μας σωστος οδηγος θα ηταν θαυμα. Ενας γερος 65 χρονων θα ηταν καλυτερος απο εναν 25αρη. Οπως θα ξερεις λοιπον κατι τετοιο δεν ισχυει. Οταν αναφερθηκα στο ...... τι εχεις κανει εσυ ...... εννουσα αν εχεις διαθεσει καποια χρηματα για να οπλισεις/εφοδιασεις τον εαυτο σου με παραπανω γνωσεις κατι που οι περισσοτεροι θεωρουν "αχρηστη πολυτελεια" αφου .................. σιγα μωρε τι θα μου πουν εμενα. Τελως παντων δεν θελω να μακρυνω αλλο την συζητηση γιατι θα βγουν και λαθος συμπερασματα απο καποιους (εμεις αλλωστε γνωριζομαστε και σε προσωπικο επιπεδο οποτε μπορουμε να τα πουμε στην πρωτη συναντηση απο κοντα).- :)

Υ.Γ. Σκεψου να ειχα γραψει .................... οποιος φοβαται .......πεφτει και κοιμαται!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Fishaki αν οι ωρες που εχει ο καθενας μας στο τιμονι ηταν αρκετες για να γινει ο καθενας μας σωστος οδηγος θα ηταν θαυμα. Ενας γερος 65 χρονων θα ηταν καλυτερος απο εναν 25αρη. Οπως θα ξερεις λοιπον κατι τετοιο δεν ισχυει. Οταν αναφερθηκα στο ...... τι εχεις κανει εσυ ...... εννουσα αν εχεις διαθεσει καποια χρηματα για να οπλισεις/εφοδιασεις τον εαυτο σου με παραπανω γνωσεις κατι που οι περισσοτεροι θεωρουν "αχρηστη πολυτελεια" αφου .................. σιγα μωρε τι θα μου πουν εμενα. Τελως παντων δεν θελω να μακρυνω αλλο την συζητηση γιατι θα βγουν και λαθος συμπερασματα απο καποιους (εμεις αλλωστε γνωριζομαστε και σε προσωπικο επιπεδο οποτε μπορουμε να τα πουμε στην πρωτη συναντηση απο κοντα).- :)

Υ.Γ. Σκεψου να ειχα γραψει .................... οποιος φοβαται .......πεφτει και κοιμαται!!!!! :D

φιλε μου νικο, δεν με πιανεις δυστηχως. επισης τα μαθηματα δεν ειναι το παν. πολυ χρησιμα αλλα η θεωρια δεν κανει απο μονη της. και το πρακτικο κοματι στη πιστα επισης. προσωπικα εκτος απο τη παπαγαλια που μαθαμε ολοι μας προκειμενου να παρουμε την αδεια οδηγησης και κατι βιβλιαρακια και περιοδικα που διαβασα απο μονος μου δεν εχω κανει αλλα μαθηματα. δυστηχως. δεν νομιζω αυτο να με κανει ανιδεο ομως. κατι θα γνωριζω κι εγω. γνωριζω δεν σημαινει οτι ειμαι καλος οδηγος. μην παρεξηγηθουμε κιολας.

οπως πολυ καλα ειπες πριν... απο κοντα!!! :thumbup:

το θεμα μας ομως δεν ειναι τα παραπανω. το θεμα ειναι ο τυπος που εκανε το σφαλμα. και ευτυχως ή δυστηχως του βγηκε. δυστηχως γιατι θα το ξανακανει. σε αυτο ειμαι απολυτος.-

Link to comment
Share on other sites

:D Η απαντηση σου δεν με καλυψε και ηταν αστοχη. Αν διαβαζες καλυτερα θα εβλεπες ενα ........ ΤΙ με κανει αυτοματα δολοφονο; Θες να ξαναπροσπαθησεις; Αν ναι φροντησε να το αιτιολογησεις κι'ολας!!!! :)

ο παππουλης τα πηρε!! :thumbup:

ο νικος πιστεψε με δεν ειναι δολοφονος. κασκαντερ ισως αλλα ειμαι βεβαιος οτι δεν θα εβαζε σε κινδυνο αλλη ζωη. για να σου το λεω κατι ξερω κι εγω. μη κοιτας που διαφονουμε εδω!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...