Jump to content

απίστευτο με οδηγό στην αττική οδό


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Φυσικα και την βαζεις, γιατι οι χρονοι αντιδρασης ειναι πολυ μικροτεροι.

100 km/h = 27.7777778 meters / second

200 km/h = 55.5555556 meters / second

250 km/h = 69.4444444 meters / second

αμα τρεχω σε αδειο δρομο με 200 ή αμα τρεχω σε δρομο με κινηση με αυτοκινητα μπροστα και πισω μου με 100 εχω μεγαλυτερη πιθανοτητα να τρακαρω;

δεν παιζει ρολο ποσο τρεχεις αρκει να προσεχεις και να ξερεις ποτε θα τρεξεις.

αλλα αυτο που κανει αυτος στο βιντεο δεν δικαιολογειται με τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα της ταχητιτσς ναι κανεις λαθως που πας γρηγορα.Γιατι μπορει να προσεχεις αλλα πες οτι κατι εγηνε η κατι εκανε ο αλλος η συνγκρουση θα ειναι πολυ ποιο μεγαλη=Λιγοτερες ελπιδες απιβιωσης και για εσενα και για τον αλλον.Ξερω μια οικογενια που ο πατερας του παιδιου εκινου ετρεχε πολυ συνεχεια.και αυτος ελεγε ενταξη σιγα(λογικα).Τι καταφερε?Παιθανε και αυτος και η γυναικα του και το παιδι του. :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Παω αργα για να φτασω γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Αμα πηγενεις γρηγορα η θα φτασεις γρηγορα η και ποτε

Καλα μην νομιζεις οτι ειναι παντα ετσι.

Εσυ μπορει να πηγαινεις αργα προσεχτηκα(εντος οριων) και να σου ερθει ξαφνικα επανω σου απο το πουθενα ο γρηγορος.

Λοιπον για να μην λεμε βλακειες γιατι πηγαν να σκοτωθουν οι γονεις μου πριν 2 χρονια απο εναν γρηγορο εγκληματια οπου ευτυχως το μονο θυμα ηταν ο ιδιος μαζι με παρα πολλες υλικες ζημιες που προκαλεσε σε πολλα αυτοκινητα (αυτο ειναι το λιγοτερο) πρεπει να δωσουμε την απαραιτητη σημασια-ευαισθησια γιατι μας βλεπουν και μικρα παιδια που δεν εχουν καν οδηγησει ακομα.Kαι ας αφησουμε τον Παπακωνταντινου να λεει τετοιες ιστοριες.

Link to comment
Share on other sites

Καλα μην νομιζεις οτι ειναι παντα ετσι.

Εσυ μπορει να πηγαινεις αργα προσεχτηκα(εντος οριων) και να σου ερθει ξαφνικα επανω σου απο το πουθενα ο γρηγορος.

Λοιπον για να μην λεμε βλακειες γιατι πηγαν να σκοτωθουν οι γονεις μου πριν 2 χρονια απο εναν γρηγορο εγκληματια οπου ευτυχως το μονο θυμα ηταν ο ιδιος μαζι με παρα πολλες υλικες ζημιες που προκαλεσε σε πολλα αυτοκινητα (αυτο ειναι το λιγοτερο) πρεπει να δωσουμε την απαραιτητη σημασια-ευαισθησια γιατι μας βλεπουν και μικρα παιδια που δεν εχουν καν οδηγησει ακομα.Kαι ας αφησουμε τον Παπακωνταντινου να λεει τετοιες ιστοριες.

Τραγουδάρα και φωνάρα! :angry2:

Link to comment
Share on other sites

αμα τρεχω σε αδειο δρομο με 200 ή αμα τρεχω σε δρομο με κινηση με αυτοκινητα μπροστα και πισω μου με 100 εχω μεγαλυτερη πιθανοτητα να τρακαρω;

δεν παιζει ρολο ποσο τρεχεις αρκει να προσεχεις και να ξερεις ποτε θα τρεξεις.

αλλα αυτο που κανει αυτος στο βιντεο δεν δικαιολογειται με τιποτα

Αδερφε... όσο και να προσεχεις..... κατι θα τυχει!!

Γιατι επιμενεις ομως??

Δεν ξερω πόσα χρονια οδηγας και οτε τι συνβαντα σου εχουν τυχει, αλλα αν εαν βιαζεσαι να πας καπου δεν τρεχεις και δεν οδηγας σαν τρελος.. απλα ξεκηνας νωριτερα!!1

Και στην τελική... καλυτερα να αργησεις παρα να μην φτασεις ποτε!!! :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε... όσο και να προσεχεις..... κατι θα τυχει!!

Γιατι επιμενεις ομως??

Δεν ξερω πόσα χρονια οδηγας και οτε τι συνβαντα σου εχουν τυχει, αλλα αν εαν βιαζεσαι να πας καπου δεν τρεχεις και δεν οδηγας σαν τρελος.. απλα ξεκηνας νωριτερα!!1

Και στην τελική... καλυτερα να αργησεις παρα να μην φτασεις ποτε!!! :angry2:

Auτο λεω και εγω...

Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα το ειδα απιστευτοοοο! ...λετε τελικα να μην τον σταματησαν μετα και να την γλυτωσε?

Link to comment
Share on other sites

ποια πλευρα και πλευρες να το δω;

εγω (οπως και πολλοι αλλοι) τρεχω στην εθνικη με 200, 220 ,250 χιλιομετρα απο την αριστερη πλευρα.

μπορω να προσεχω ομως τους αλλους και να φρεναρω.παραβαση ειναι το ξερω αλλα ειναι το ιδιο να μπω σε αντιθετο ρευμα ταχειας κυκλοφορειας και μαλιστα στην αριστερη να πηγαινω αναποδα και να ερχονται τα αυτοκινητα με φορα;

καμια σχεση δεν εχει. τι μου λες; και σε καμια περιπτωση δεν ειναι δειγμα απο ολους μας αυτος ο ανθρωπος οπως ειπες. εισαι και επαγγελματιας. δειγμα απο σενα μπορει να ειναι αφου συγκρινεις αυτο που εκανε με μια υπερβαση οριου ταχυτητας σε εθνικο δρομο ή με καποιον που παει με 40 στην αριστερη λωριδα στην εθνικη ή απο καποιον που σταματαει επικινδυνα αποτομα χωρις λογο ή απο αυτον που παρκαρει στη παραλιακη για ενα λεπτο για να παρει τσιγαρα.

παραβασεις κανουν κι αυτοι αλλα μην το συγκρινεις με τον καφρο.

υ.γ. μηπως εισαι εσυ στο βιντεο;

απο τα παραπανω βλεπω οτι δυστηχως δεν εχεις σωστη αντιληψη και λυπαμαι.... :angry2:

αν προσεξεις καλα τα λογια δεν με ενδιαφερει ποια παραβαση ειναι σοβαροτερη ή εχει περισοτερες πιθανοτητες να κανεις ατυχημα. αν σκοτωσεις 1 ή 50 εισαι δολοφονος. ο δισκους φαν πριν απο μερικους μηνες μου ειπε κατι που ειναι πολυ σωστο και τον επικρωτω γι αυτο: τα αντανακλαστικα του ανθρωπου ειναι ετσι ωστε να αντιδρουν οταν τρεχει με 20 χλμ στο στο δασος (απο τη φυση του). τενα οχημα δεν ειναι στη φυση του. αν εσυ εχεις διαφορα 100 και βαλε χιλιομετρα ποια ειναι τα αντανακλαστικα σου?

επισης οσο καλος και να ειναι ο δρομος δεν παυει να ειναι επικυνδινο να τρεχεις. οσο καλο ιχ και να εχεις. αποκλειεις το ενδεχομενο να πεταχτει ενα ζωο? ενα τρελος πεζος στη μαλακασα? εχει τυχει σε ξαδερφο μου και παραλιγο να σκοτωθει. παρολο που πηγαινει με 80 στη δεξια λωριδα. αυτος προλαβε και φρεναρε, αλλα παραλιγο να περαασει νταλικα απο πανω του. που σχεδον περασε δηλαδη.

οσο για την τελευταια σου φραση θα σου πω οτι εγω ουτε καν παρκαρω. δεν παραβιαζω κοκκινο. παρακολουθω απο μακρια το φαναρι και με το πορτοκαλι ελατωνω. εσυ ισως κολας στον μπροστινο σου να προλαβεις να περασεις. τους πεζους τους σεβομαι. στην εθνικη ποτε πανω απο 150. στο χωρια κωβω. κοτα. και πιστεψε με, δεν ειμαι σαν τους αργους ηλικιωμενους.

δυστηχως αυτος που λες στην τελευταια σου φραση βλεπω εσενα. νομιζεις οτι επειδη εχεις δυνατο αυτοκινητο, οτι αυτο θα σε σωσει. η φυσικη ειχει ορια. μια φορα θα τυχει. ισως οχι σε εσενα αλλα σε καποιον σαν εσενα σιγουρα.

οι παραβιασεις πηγαζουν απο απαγορευσεις. η απαγορευσεις απο γεγονοτα ή μελετες ειδικων. δεν ειναι μακακες αυτοι που τις βγαζουν.

ΥΓ. σε παρακαλω αλλη φορα να προσεχεις τα λογια μου και να μην επισκιαζεσαι στο θεμα που σε ενδιαφερει, μονο και μονο επειδη ανηκεις στην ομαδα οδηγων που προσβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα όσα αναφέρθηκαν με τις [αραβάσεις, θα συμφωνήσω ότι όλοι είναι "δολοφόνοι", όταν παραβιάζουν τον ΚΟΚ. Οι αθώοι δεν φταίνε σε τίποτα!

:angry2::rasp::bowdown::o

Link to comment
Share on other sites

Αν δημοσιευσω φωτος απο το αρχειο τις δουλεια μου θα καταλαβετε τις επιπτοσεις της ταχυτητας :angry2:

:rasp::bowdown: της βλακειας των οδηγων θες να πεις.

Link to comment
Share on other sites

Αμα πηγενεις γρηγορα η θα φτασεις γρηγορα η και ποτε

ο γρηγορος ισως φτασει και γρηγοροτερα.

ο κανονικος θα φτασει σιγουρα και ποιο μακρια. (αν δεν τον σκοτωσει καποιος γρηγορος)

ο αργος δεν πρεπει να κυκλοφορει καθολου, οπως και ο γρηγορος.

η μαγκια δεν ειναι στη οδηγικη επιδεξιοτητα και στο ποσο γρηγορα παω. αυτα σε πιστες μονο, οπου καποιοι παραγοντες ελεγχονται. η μαγκια ειναι στο να φτασεις με ασφαλεια και αναμεσα στα ποδια σου.

επισης να πω το εξης. ολοι δινουμε μια περιουσια για να παρουμε ενα καλο οχημα. αν μπορουμε ακομη και με δερματινα καθισματα. γιατι οταν εχουμε κινηση, δεν το απολαμβανουμε με καφεδακι και μουσικουλα? αρα? φιγουρα.

Έγινε επεξεργασία - fishaki
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να σας ενημερώσω ότι στο βίντεο πιθανότατα έχει γίνει κάποιο μοντάζ , η αναστροφή έγινε αλλά όχι όταν περνούσαν άλλα αυτοκίνητα , προσέξτε ότι κανένα από τα < αντίθετα > ερχόμενα οχήματα δεν αντιδρά όπως θα περίμενε κάποιος σε τέτοια περίπτωση

λυπάμαι για την αναστάτωση :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...