Jump to content

Εκλογές 2009


Recommended Posts

Έχω πει πολλάκις σε προηγούμενα θέματα πως η ψήφος δεν είναι υποχρεωτική! Παρ'ολα αυτά κάτι σαν να άλλαξε :D

http://www.teilam.gr/nomothesia/Syntagma.pdf

Σελίδα 12, Άρθρο 51

Οπότε για να μη πάρω κανέναν στο λαιμό μου που τυχόν να διάβασε προηγούμενα ποστ μου, ενημερώνω για τη νέα κατάσταση! ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΑΣΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΜΑΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ... όσο ηλίθιο και αν ακούγεται αυτό ως πρόταση!!!

Προσωπικά, βέβαια, εμμένω στην άποψή μου!

Προτού αποφασίσετε εσείς τι θα κάνετε, καλό είναι να διαβάσετε το Σύνταγμα της Ελλάδας και απλά μετρήστε πόσες φορές θα γελάσετε από μέσα σας (ή από έξω σας) με αυτά που διαβάζετε... Θα μπορούσα να το πω και αλλιώς... Μετρήστε πόσες φορές νιώσατε μ@λ*κες διαβάζοντας τους ίσους νόμους απέναντι στους Έλληνες πολίτες, περί δασικών εκτάσεων, περί προτερημάτων των πολιτικών κλπ κλπ κλπ

Αυτά και... ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΜΜΑΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ!!! Μη το κάνουμε καφενείο το ΑΖ :)

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα γινουν εκλογες?

αν θα ειμαστε στο εξωτερικο εκεινη τη μερα τι κανουμε?περνουμε κανα χαρτι απο αστυνομια?

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα γινουν εκλογες?

αν θα ειμαστε στο εξωτερικο εκεινη τη μερα τι κανουμε?περνουμε κανα χαρτι απο αστυνομια?

4 Οκτωβρη

Link to comment
Share on other sites

αν θα ειμαστε στο εξωτερικο εκεινη τη μερα τι κανουμε?περνουμε κανα χαρτι απο αστυνομια?

Να μην είσαι στο εξωτερικό!!! Η Ελλάδα σε χρειάζεται!!! :D

:)

http://www.forthnet.gr/templates/newsPosting.aspx?p=170065

οι εκλογείς που θα βρίσκονται την ημέρα της ψηφοφορίας στο εξωτερικό, οφείλουν να εφοδιαστούν με σχετικά δικαιολογητικά (εισιτήρια κ.λ.π.), από τα οποία να προκύπτει ότι κατά την ημέρα της ψηφοφορίας βρίσκονταν στο εξωτερικό.

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το εχω κανονισει να λειπω βουλγαρια τοτε.........

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το εχω κανονισει να λειπω βουλγαρια τοτε.........

Mε το χουνέρι που έπαθαν στις ευρωεκλογές(είδαν και οι πολιτικοί μια φορά την πλάτη γυρισμένη!),τους βλέπω να σε περιμένουν στα σύνορα φίλε μου με το τουφέκι ή να σε σέρνουν στο ελληνικό προξενείο στην Σόφια,ώστε να ψηφίσεις :)

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα το εχω κανονισει να λειπω βουλγαρια τοτε.........

Καλως.Και οι Βουλγαρες σε χρειαζονται.ΝΑ ΠΑΣ!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά και... ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΜΜΑΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ!!! Μη το κάνουμε καφενείο το ΑΖ :)

Τωρα με τρωει να προκαλεσω αλλα.............................................. :D:thumbup::angry2:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με τρωει να προκαλεσω αλλα.............................................. :):D:thumbup:

Να χαρειτε οτι αγαπατε.

Μην αρχισετε γιατι θα το κλειδωσω.

Link to comment
Share on other sites

4 Οκτώβρη ? ααα δεν μπορώ έχω προγραμματισμένη αλλαγή νερού

Link to comment
Share on other sites

4 Οκτώβρη ? ααα δεν μπορώ έχω προγραμματισμένη αλλαγή νερού

:):D

Εδώ που τα λέμε,δεν ανοίγουμε ένα δικό μας κανάλι,να προβάλλουμε ωραία ντοκυμαντέρ,συζητήσεις και βίντεο από παλιές συναντήσεις,γιατί θα μας τρελλάνουν τα κανάλια το προσεχές διάστημα με τυποποιημένες και πάντα ίδιες προεκλογικές ''ξύλινες'' συζητήσεις; :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Έχω πει πολλάκις σε προηγούμενα θέματα πως η ψήφος δεν είναι υποχρεωτική! Παρ'ολα αυτά κάτι σαν να άλλαξε :D

http://www.teilam.gr/nomothesia/Syntagma.pdf

Σελίδα 12, Άρθρο 51

Οπότε για να μη πάρω κανέναν στο λαιμό μου που τυχόν να διάβασε προηγούμενα ποστ μου, ενημερώνω για τη νέα κατάσταση! ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΑΣΚΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΜΑΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ... όσο ηλίθιο και αν ακούγεται αυτό ως πρόταση!!!

Προσωπικά, βέβαια, εμμένω στην άποψή μου!

Προτού αποφασίσετε εσείς τι θα κάνετε, καλό είναι να διαβάσετε το Σύνταγμα της Ελλάδας και απλά μετρήστε πόσες φορές θα γελάσετε από μέσα σας (ή από έξω σας) με αυτά που διαβάζετε... Θα μπορούσα να το πω και αλλιώς... Μετρήστε πόσες φορές νιώσατε μ@λ*κες διαβάζοντας τους ίσους νόμους απέναντι στους Έλληνες πολίτες, περί δασικών εκτάσεων, περί προτερημάτων των πολιτικών κλπ κλπ κλπ

Αυτά και... ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΟΜΜΑΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ!!! Μη το κάνουμε καφενείο το ΑΖ :)

Ναι....τι??? δεν καταλαβα τι θελεις να πεις Νικο???

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μου χαλάσουν το Preis Project μου.. με ρώτησαν? !!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το δηλώνω δημόσια ότι και σ αυτές τις εκλογές .. απλά θα περάσω απ έξω από το εκλογικό κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

Παλι εξοδα , παλι τονοι χαρτιου στους δρομους , και το αποτελεσμα ???

Εγω εχω την εντυπωση οτι κατι μπορει να γινει ... πρωτη φορα την εχω , αλλα το νοιωθω εντονα ...

Ειδωμεν ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...