Jump to content

Εκλογές 2009


Recommended Posts

Παλι εξοδα , παλι τονοι χαρτιου στους δρομους , και το αποτελεσμα ???

Εγω εχω την εντυπωση οτι κατι μπορει να γινει ... πρωτη φορα την εχω , αλλα το νοιωθω εντονα ...

Ειδωμεν ...

Μακαρι επιτελους κατι να γινει ρε Αντωνη..........οχι για μενα,για τη φουκαριαρα την τσεπη μας........

Link to comment
Share on other sites

Ναι....τι??? δεν καταλαβα τι θελεις να πεις Νικο???

Παράγραφος 5

**5. Η άσκηση του εκλογικού δικαιώματος είμαι υποχρεωτική

Πόσο ηλίθιο είναι αυτό??? Όσο το διαβάζω τόσο δεν μπορώ να το χωνέψω!!!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι επιτελους κατι να γινει ρε Αντωνη..........οχι για μενα,για τη φουκαριαρα την τσεπη μας........

Έχεις και ενυδρείο να φτιάξεις :D:)

Link to comment
Share on other sites

Παράγραφος 5

**5. Η άσκηση του εκλογικού δικαιώματος είμαι υποχρεωτική

Πόσο ηλίθιο είναι αυτό??? Όσο το διαβάζω τόσο δεν μπορώ να το χωνέψω!!!

Εχουμε να χωνεψουμε ακομα Νικο............

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί πάνε για βρούβες...

Και έρχονται οι άλλοι...

Τουλάχιστον θα λιώσουμε στο γέλιο με την Ελληνοφρένεια!!!

Αφήστε τις μιζέριες! Όσοι έχουν σκοπό να ψηφίσουν, ας το κάνουν μία φορά σωστά και ας σκεφτούν τί θα ρίξουν στη κάλπη! Και δεν μιλάω για ΚΚΕ ή άλλα κομμουνιστικά ή ακροδεξιά κόμματα! Ας πάρουν την ψήφο μικρά και "άκακα" κόμματα... Μόνο και μόνο για να σταλεί ένα ****μήνυμα επιτέλους στα ****** που επιλέγουμε κάθε φορά!!!

Πάντως όπως και να έχει, αρχίστε να συνηθίζετε την ιδέα του Γιωργάκη. Θα νομιμοποιήσει την "φούντα" και θα δουλεύουμε χωρίς ένσημα!!! Το όνειρο όλων!!!

Global Mod Note :

Παρακαλω να μη χρησιμοποιουμε τετοιου ειδους εκφρασεις.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν ειναι υποχρεωτικη ποιος θα ψηφισει???? η δημοκρατια γιαυτο βγηκε...για να επιλεγουμε εμεις ποιος θα μας κυβερναει.... :):D:thumbup:

Εγώ ούτως ή άλλως δεν θα ψηφίσω! Χίλιες φορές πρόστιμο.

Για πια δημοκρατία μιλάς? Για αυτή που μας πλασάρουν? Και ποιος σου είπε ότι η δημοκρατία είναι σωστή (με την όποια έννοιά της).

Αν το σύστημα, αλλά κυρίως εμείς οι ίδιοι ήμασταν σωστοί, τότε όλοι θα βλέπανε τις εκλογές ως ένα υγιές μέσω διακυβέρνησης του τόπου! Αυτό δεν ισχύει και μόνο με "υποχρεωτικές" ****** προσπαθούν να πείσουν το κοσμάκι να πάει να ψηφίσει τον δικομματισμό ή τον τρικομματισμό!!!

Και ερωτώ:

Γιατί θέλουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ να τους κρίνουμε? 364 μέρες τον χρόνο μας έχουν γραμμένους και μία μέρα μας ζητάνε να τους κρίνουμε? Ποιος έχει αναρωτηθεί γι'αυτό???

Global Mod Note :

Παρακαλω να μη χρησιμοποιουμε τετοιου ειδους εκφρασεις.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω κατι τετιοιο ειχε γινει την 21 Απριλιου το 1967.......................................... :)

Και τί σε κάνει να πιστεύεις ότι τώρα τα πράγματα είναι καλύτερα? Και μη μου πεις ελευθερία λόγου, γιατί ενα search να κάνω θα βρω πολλούς φυλακισμένους και δαρμένους και ΣΚΟΤΩΜΕΝΟΥΣ που είχαν το θάρρος της γνώμης τους!!!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Νίκο σε έχω διαβάσει πολλές φορές να λες

πως η δημοκρατία στην Ελλάδα δεν είναι δημοκρατία.

Μπορείς να το εξηγήσεις σε παρακαλώ;

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

Μιλάς για τη δημοκρατία σαν εκλογικό σύστημα και ότι εφαρμόζεται λάθος (πως; ),

ή μιλάς για το ελληνικό κράτος και τα όσα λάθη του;

Έγινε επεξεργασία - akranidis
Link to comment
Share on other sites

Και τί σε κάνει να πιστεύεις ότι τώρα τα πράγματα είναι καλύτερα? Και μη μου πεις ελευθερία λόγου, γιατί ενα search να κάνω θα βρω πολλούς φυλακισμένους και δαρμένους και ΣΚΟΤΩΜΕΝΟΥΣ που είχαν το θάρρος της γνώμης τους!!!

Όσο για την παραπάνω δημοσίευση, είναι το λιγότερο ΥΒΡΙΣ.

Επι Χούντας, μετά το παραπάνω σχόλιο,

η ασφάλεια θα σου χτυπούσε ήδη την πόρτα,

και ίσως σε έβλεπαν οι φίλοι σου μετά από μερικές μέρες

να μην μπορείς να σταθείς από την φάλαγγα.

Έχεις μήπως αμφιβολία;

Link to comment
Share on other sites

Όσο για την παραπάνω δημοσίευση, είναι το λιγότερο ΥΒΡΙΣ.

Επι Χούντας, μετά το παραπάνω σχόλιο,

η ασφάλεια θα σου χτυπούσε ήδη την πόρτα,

και ίσως σε έβλεπαν οι φίλοι σου μετά από μερικές μέρες

να μην μπορείς να σταθείς από την φάλαγγα.

Έχεις μήπως αμφιβολία;

Όχι, δεν έχω καμία αμφιβολία. Έχω όμως και γνωστό που αποφυλακίστηκε την πορηγούμενη εβδομάδα μετά από 2 μηνών απεργία πείνας. Φυλακίστηκε και καταδικάστηκε τον περασμένο Δεκέμβριο με τα γνωστά γεγονότα. Ο λόγος που φυλακίστηκε, βασανίστηκε και έμεινε κρατούμενος, είναι πως ήταν πολύ δύσκολο να πιάσουν κουκουλοφόρους! Οπότε πιάσανε ένα παλικάρι που έπινε καφέ, έτσι.... για να μη γυρίσουν με άδεια χέρια! Θοδωρής Ηλιόπουλος. Ψάξτο! Και φυσικά τα παραδείγματα είναι ΑΠΕΙΡΑ. Είναι μέχρι να σου χτυπήσουν κι εσένα την πόρτα και να καταλάβεις σε τί χούντα ζούμε τώρα!

Δεν με απασχολεί αν το ονομάζεις ύβρις ή όχι. Στο κάτω κάτω, αν έχεις διαβάσει δημοσιεύσεις μου, θα έχεις δει πως πολλάκις έχω δηλώσει ενάντιος της δημοκρατίας... είτε ως εφαρμόζεται τώρα είτε με την ιδανική της μορφή!

Link to comment
Share on other sites

Η αυπνια ειχατε,η βλεπατε το θεμα στον υπνο σας.

Ευαισθητα τα θεματα περι πολιτικης,και το θεμα ειναι πως εμεις δεν μπορουμε να κατι περισσοτερο απο το να ψηφισουμε.

Μηπως ομως το συγκεκριμενο θεμα θα επρεπε να το σταματησουμε εδω;

Link to comment
Share on other sites

Σεβαστή η ελευθερία του λόγου, όπως σεβαστές είναι και οι όποιες απόψεις περί πολιτικής…

αλλά προσωπικά μ ενοχλούν πολιτικές συζητήσεις «χρωματικού περιεχομένου» σε όποιο χρώμα και να αναφέρονται !!!

Επειδή πολύ εύκολα μπορεί να ξεφύγει η συζήτηση ας αρκεστούμε σε πιο Light καταστάσεις…

Την ίδια άποψη και θέση θα είχα και αν η συζήτηση είχε ρατσιστικό ή θρησκευτικό περιεχόμενο.

Στο κάτω-κάτω μπορούμε να εκφράσουμε όποιες απόψεις θέλουμε στα «ειδικά» site η και στους τοίχους !!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...