Jump to content

Test De Cultura Generala


Recommended Posts

Copy/paste από mail που μου'ρθε σήμερα το πρωί...

"Στον πίνακα εμφανίζονται πάνω από 100 προσωπικότητες, από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα.

Αν μπορείς να αναγνωρίσεις πάνω από 25, οι εμπνευστές του τεστ ισχυρίζονται ότι αυτό αποτελεί ένδειξη σημαντικής καλλιέργειας."

Ο πίνακας

Προσωπικά θεωρώ υπερβολή το παραπάνω σχόλιο, καθότι τα περισσότερα πρόσωπα είναι εύκολα αναγνωρίσιμα, αλλά, όπως και να έχει, είναι ένας πίνακας άξιος λόγου!!!

Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχα, πρωτα απο ολους ειδα τον Bruce Lee!!

Tωρα ψαχνω τον Bruce Dickinson

:):D:thumbup::angry2:

Y.Σ. Νισια του Πασχα, Πλοιο (Κολ.), Στοουνχετζ, Πυραμιδες, Κινα, κατι δεν λειπει;;;;

Υ.Σ. 2 Καλε, η μανα μου τους ηξερε σχεδον ολους, επαθα φρικη.. Aλλα ειναι λιγο αχταρμα ξερω γω... Ελβις με Ναπολεων??

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Xαχαχαχα, πρωτα απο ολους ειδα τον Bruce Lee!!

Tωρα ψαχνω τον Bruce Dickinson

:thumbup::angry2::rasp::rasp:

Νομίζω πως όλος ο κόσμος βλέπει πρώτα τον Bruce Lee :)

Μέχρι και τον Osama έχει...

Ενδεικτικά βλέπω:

Lenin, Stalin, Marx, Pele, Bill Clinton, μητέρα Τερέζα, Charlie Chaplin, Hitler, Μιχάλης Ιορδανίδης (Michael Jordan), Σωκράτης, Πούτιν, King Elvis, Ελισάβετ, Αϊνστάιν, Μπετόβεν, Σαντάμ Χουσεΐν, Τσάρλι Τσάπλιν, Ρασπούτιν, Πικάσο, Marlin Monroe, Τσε, Ναπολέον, Φιντέλ Κάστρο, Mike Tyson, Πρίγκιπας Κάρολος, Γκάντυ, Genghis Khan, Abraham Lincoln, Margaret Thatcher, Ceasar, Γκορμπατσόφ, Παβαρότι, Τέσλα, Μωυσής, Gojong (μάλλον), Marlon Brando στο ρόλο του νονού (μάλλον)....

Είναι καμιά 10αριά ακόμα που φυσιογνωμικά τους ξέρω, αλλά μου ξεφεύγουν τα ονόματα.... Θέλω να τους βρω όλους... ακόμα και αυτούς που δεν ξέρω :D

Link to comment
Share on other sites

καμια 70 - 80 μεσα στο νερο εβγαλα.....

70-80 στο νερό??? :)

Μήπως υπερβάλλεις??? Πολλοί μου φαίνονται!

Πως θα μπορούσα να φτιάξω μία βάση δεδομένων πίσω από την εικόνα και να συνδέσω τα ονόματα με τα πρόσωπα? Ξέρει κανείς κάποιο προγραμματάκι???

Link to comment
Share on other sites

Επιδη ειμαι δουλεια τωρα θα σου στειλω μαιλ με τα ονοματα φιλε Νικολακι... :):D:thumbup:

ρε πολυ ευκολο ειναι... τι κουλτουρα... που μου χει τον Μπρους λι.... παλι καλα π εχει κανα λενιν... :angry2::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Όντως ο πίνακας είναι άξιος προσοχής.. αλλά μου θυμίζει ενυδρείο αρχάριου με όλα τα ασύμβατα είδη που θα μπορούσε να βάλει μέσα !!!

Α! να και ένας δικός μας μέσα……..

Συγγνώμη Σταμάτη δεν είναι προσωπικό ,αλλά το Avatar σου προδιαθέτει για «παιχνίδι» :)

post-13206-1252054152_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχεις διαβασει κανενα βιβλιο του bruce lee?

Κατι εχει να πει κι αυτος :D

Βασικά έχει να πει πολλά. Όλη του η ζωή αλλά και ο θάνατός τους είναι ιδιαίτερη και άξια αναφοράς. Αν το πάμε όμως έτσι, περί πραγματικής κουλτούρας και όχι υποκουλτούρας, ο Tyson δεν κολλάει με τίποτα :)

Από την άλλη επιμένω ότι 70-80 είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν μονομιάς καθότι υπάρχουν πολλοί Ασιάτες, οι οποίοι ενώ είναι γνωστές φάτσες τα ονόματά τους θέλουν ψάξιμο. ΤΟ ίδιο ισύει και για κάποιους Αμερικάνους στρατηγούς, λοχαγούς, εξερευνητές ή ότι είναι τέλος πάντων!!!

Link to comment
Share on other sites

Όντως ο πίνακας είναι άξιος προσοχής.. αλλά μου θυμίζει ενυδρείο αρχάριου με όλα τα ασύμβατα είδη που θα μπορούσε να βάλει μέσα !!!

Α! να και ένας δικός μας μέσα……..

Συγγνώμη Σταμάτη δεν είναι προσωπικό ,αλλά το Avatar σου προδιαθέτει για «παιχνίδι» :)

:D:thumbup::angry2::rasp: Πολυ καλο!!!! Γεια σου κουλτουριαρη Σταματη....... :rasp::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Το βοδι και η καμηλα κατι μου θυμιζουν (ελληνες πολιτικους?)...για τους αλλους δεν ειμαι σιγουρος. :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όλος ο κόσμος βλέπει πρώτα τον Bruce Lee :)

Μέχρι και τον Osama έχει...

Ενδεικτικά βλέπω:

Lenin, Stalin, Marx, Pele, Bill Clinton, μητέρα Τερέζα, Charlie Chaplin, Hitler, Μιχάλης Ιορδανίδης (Michael Jordan), Σωκράτης, Πούτιν, King Elvis, Ελισάβετ, Αϊνστάιν, Μπετόβεν, Σαντάμ Χουσεΐν, Τσάρλι Τσάπλιν, Ρασπούτιν, Πικάσο, Marlin Monroe, Τσε, Ναπολέον, Φιντέλ Κάστρο, Mike Tyson, Πρίγκιπας Κάρολος, Γκάντυ, Genghis Khan, Abraham Lincoln, Margaret Thatcher, Ceasar, Γκορμπατσόφ, Παβαρότι, Τέσλα, Μωυσής, Gojong (μάλλον), Marlon Brando στο ρόλο του νονού (μάλλον)....

Είναι καμιά 10αριά ακόμα που φυσιογνωμικά τους ξέρω, αλλά μου ξεφεύγουν τα ονόματα.... Θέλω να τους βρω όλους... ακόμα και αυτούς που δεν ξέρω :D

Ξέχασα να γράψω Αραφάτ, Χίτσκοκ και Νταλί προηγουμένως... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδια αυτος πανω δεξια ειναι ο Τεν Κατε? :)

post-4587-1252052736_thumb.jpg

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :D:thumbup::angry2:

Link to comment
Share on other sites

Ημουν κι εγω εκει!!! :)

Το εβαλα ερωτηση της Παρασκευησς στη εταιρεια!!!

Εχει πεσει πολυ γέλιο!!!

Ολοι Δρ. Μηχανικοι και Γωολόγοι εχουν λυσαξει να τους βρουν όλους!!!

Πολυ γέλιο!!!

Έγινε επεξεργασία - nikoloutso
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...