Jump to content

0,5 λίτρα φυτεμένο...!!!!!!!!!!


Memas 13

Recommended Posts

Φανταζομαι θα έχει βάλει καποιο υργό πιο βαρή απο το νερό όπως ειναι το λάδι και επειδη εκει ειναι το πιο χαμηλό σημειο, γιαυτο λιμναζει εκει.

Πολυ εξυπντο και όμορφο....

Γιατι ομως δεν έχει ουτε ψαρια ουτε αναταρραξη νερου??

Γιατι με την παραμικρη ανατερραξη θα φυγει το υγρο αυτο απο εκει και επειδη ισως ειναι κακό για τα ψαρια.

Link to comment
Share on other sites

"0,5 λίτρα φυτεμένο...!!!!!!!!!!"

Εαν έλεγε λίτρο θα ελεγα ναι, εχεις δικιο... λέει ομως λίτρα, αρα υπεθεσα οτι ειναι το μισο φυτεμένο. :)

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι θα έχει βάλει καποιο υργό πιο βαρή απο το νερό όπως ειναι το λάδι και επειδη εκει ειναι το πιο χαμηλό σημειο, γιαυτο λιμναζει εκει.

Πολυ εξυπντο και όμορφο....

Γιατι ομως δεν έχει ουτε ψαρια ουτε αναταρραξη νερου??

Γιατι με την παραμικρη ανατερραξη θα φυγει το υγρο αυτο απο εκει και επειδη ισως ειναι κακό για τα ψαρια.

To αναφερει στη συγκριτικη φωτο με τον φακο οτι ειναι Italian alabaster.Οποτε μιλαμε για πετρα. :)

Τι παιχνιδια κανει το φως ε?

Link to comment
Share on other sites

Τον octapus τον παρακολουθω καιρο τωρα και εχω δει ολα του τα aquascapes. Φτιαχνει καταπληκτικα pico και nano φυτεμενα με θεμα 'νερο μεσα στο νερο".

Εχει στειλει σε ολους τους διεθνεις διαγωνισμους αλλα δεν ετυχε καλης κριτικης μιας και ειναι υπερβολη σε τοσο φυσικα και ομορφα layouts να αναπαριστα λιμνες και καταρρακτες.

Τα υλικα που χρησιμοποιει ειναι αλαβαστρο, ονυχας και χαλαζιας και το εφφε επιτυγχανεται με την αντανακλαση των ορυκτων υπο γωνιας φωτισμου.

Εμενα μου αρεσουν πολυ τα εργα του αλλα δεν με εντυπωσιαζουν πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο σαν εφφέ.

Εγώ στην θέση του δεν υα αποκάλυπτα το μυστικό μου.

Αν κάνει όμως τέτοια πράγματα σε μισό λίτρο φανταστείτε τι θα κανει σε πιο μεγγάλα ενυδρεία..

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι θα έχει βάλει καποιο υργό πιο βαρή απο το νερό όπως ειναι το λάδι και επειδη εκει ειναι το πιο χαμηλό σημειο, γιαυτο λιμναζει εκει.

Πολυ εξυπντο και όμορφο....

Γιατι ομως δεν έχει ουτε ψαρια ουτε αναταρραξη νερου??

Γιατι με την παραμικρη ανατερραξη θα φυγει το υγρο αυτο απο εκει και επειδη ισως ειναι κακό για τα ψαρια.

Ποιο είναι πιο βαρύ???!!!

Δε μου λες, στο καντηλάκι σας το λάδι πάει κάτω? :):D:thumbup: ( Για σου σε nikoloutso! :angry2: )

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε πολυ αυτο που ειχε φτιαξει περυσι με πετρες που μαζεψε απο το βουνο. Αν δεν ειχε φτιαξει την λιμνη και τους καταρρακτες θα ειχε βγει ανετα 1ο το ενυδρειο αυτο !!

Η συμμετοχη του στον ΑGA 2008 : http://showcase.aquatic-gardeners.org/2008...ol=0&id=175

post-6932-1252110099_thumb.jpgpost-6932-1252110133_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Raven
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλυ πιστευω απο ενα σημειο και μετα παυει να ειναι ενυδριο...

Εντυπωσιακο στην αρχη αλλα στην συνεχεια μου θυμιζει μπουκαλακια με χρωμματιστη αμμο που κανουν σχεδια....

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα είναι ασυνήθιστο, αλλά εμπίπτει σε άλλη κατηγορία φυτεμένων. Εγώ προτιμώ του Raven πάντως! Από όσα έχω δει θεωρώ ότι έχει το καλύτερο φυτεμένο στο φόρουμ μας!! :angry2::rasp::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...