Jump to content

ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ


andria

Recommended Posts

Γεια σας! Θα ήθελα να σας ρωτρήσω αν μπορώ να καθαρίσω την άλγη από το ενυδρείο με ένα καθαρό και αχρησιμοποιήτο σφουγγάρι από αυτά που πλένουμε τα πιάτα. Ή κάνει μόνο αυτό το μαγνητάκι σφουγγάρι για την άλγη που πουλάνε στα pet shop?Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μαγνητακι απο pet shopη ειδικη ξυστρα θα σου ελεγα καλυτερα.

Αλλα και σφουγγαρακι καθαρο και αχρησιμοποιητο απο απορυπαντικα και καθαριστικα να χρησιμοποιησεις ειναι οκ.Αλλα χωρις ιδιαιτερη πιεση,για να μην γρατζουνισεις τα τζαμια. :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Μαγνητακι απο pet shopη ειδικη ξυστρα θα σου ελεγα καλυτερα.

Αλλα και σφουγγαρακι καθαρο και αχρησιμοποιητο απο απορυπαντικα και καθαριστικα να χρησιμοποιησεις ειναι οκ.Αλλα χωρις ιδιαιτερη πιεση,για να μην γρατζουνισεις τα τζαμια. :angry2:

Οκ σ'ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Μαγνητακια :angry2: επικινδυνα 100% για γρατζουνιες :rasp:

Ακομα και το καλο της tunze αν πιασει κανενα σκαλιγγαρι ή αμμο αναμεσα ....

Για ξυσιμο μια παλια τηλεκαρτα ειναι ΟΚ

Και το σφουγγαρι για τα μαλακά ειναι ακομα καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στα σφουγγαράκια της κουζίνας διότι κάποια από αυτά είναι εμποτισμένα με απορρυπαντικά ή άλλες ουσίες ήδη από τη συσκευασία τους.

(Dias και Delta66 δεν έχουν πλύνει πιάτο στη ζωή τους μην έχεις εμπιστοσύνη) :angry2:

Ανδρέας

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στα σφουγγαράκια της κουζίνας διότι κάποια από αυτά είναι εμποτισμένα με απορρυπαντικά ή άλλες ουσίες ήδη από τη συσκευασία τ(Dias και Delta66 δεν έχουν πλύνει πιάτο στη ζωή τους μην έχεις εμπιστοσύνη) :bowdown:

Δικιο εχεις (και για τα δυο :rasp: )

Δεν διευκρινησα (κακως), οτι το σφουγγαρι που χρησιμοποιω εγω (μια φορα καθε 7,5 χρονια :angry2: ) ειναι μπλε σφουγγαρι περισσεμα απο υλικα φιλτρου.

Θεωρησα υποσυνειδητα δεδομενο το μπλε σφουγγαρι γιατι σφουγγαρι για πιατα δεν εχω ακουμπησει ποτε στη ζωη μου :o

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...