Jump to content

γεια σας όλοι!


bbc2kat

Recommended Posts

νομίζω ότι ήρθα στον καλύτερο χώρο.... εφόσον τελευταία προσπαθώ να ανακαλύψω τα θαύματα και τα μυστικά του νερού!

η εμπειρία μου μικρή όπως και οι γνώσεις μου, αλλά πιστεύω με τη βοήθειά σας και την προσπάθειά μου ότι αυτό θα αλλάξει.

για την ώρα παρατηρώ έναν μονομάχο κι έναν καθαριστή σε μια 10λιτρη γυάλλα!

και μια που τα λέμε, ο μονομάχος, πορφυρού χρώματος κατα τα άλλα, φαίνεται να 'ξεβάφει' στις άκρες των πτερυγίων του! βέβαια είναι στο σπίτι μόλις τρεις βδομάδες και όταν τον πήραμε ήταν ήδη έτσι σε ένα σημείο. τώρα όμως έχω την εντύπωση ότι αυτό έχει επεκταθεί ελάχιστα. θα έπρεπε μήπως να ανησυχήσω???

ο καθαριστής ή γλύφτης όπως μου τον έχουν αναφέρει είναι μόνο μια μέρα σπίτι οπότε δεν έχω ακόμη πολλές απορίες! ωστόσο δεν έχω ιδέα για το συγκεκριμένο ψάρι και μου φαίνεται κάπως περίεργη η συμπεριφορά του. γνωρίζει κάποιος κάτι που θα πρεπε να ξέρω κι εγώ ως κάτοχος?

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στο site αλά σε μια γυάλα 10 λίτρων ούτε 1 χρυσόψαρο δεν χωράει, το χρυσόψαρο θέλει 30-40 λίτρα για αυτό ξεβάφει ο μονομάχος μαζί με ένα γλυφτι ακόμα αυτά τα δυο θελου από 30-35 λίτρα

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

!!! ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία... δεν είχα ιδέα γιατί όταν πήρα το μονομάχο είχα ζητήσει και το καταλληλότερο ενυδρείο αφήνοντας να εννοηθεί ότι θα υπάρξουν κι άλλοι 'κάτοικοι'

ήδη ετοιμάζουμε ένα μεγαλύτερο ενυδρίο των 54 λίτρων, αλλά θα χρειαστεί κανα δυο βδομάδες πριν γίνει η μετακόμιση ώστε να γίνει σωστά προετοιμασία

όμως αυτό που με ανησυχεί τώρα είναι μήπως αυτές οι δυο βδομάδες είναι πολύς καιρός για τον μονομάχο και προκαλέσει ανεπανόρθωτες βλάβες?

γενικά ποιες μπορεί να είναι οι συνέπειες?

και οπότε στα 54 λίτρα πόσα επιπλέον ψαράκια θα μπορούσα να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

δυο εβδομάδες μα σωστή φροντίδα θα αντέξει

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήρθες στην παρέα :angry2:

Για τις ερώτησεις σου μπορείς να ψάξεις στην αρθρογραφία του φόρουμ για απαντήσεις και αν δεν τις βρείς εδώ είμαστε!(στην ανάλογη ενότητα βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε μου να τον φροντιζεις και πιθανοτατα δεν θα εχεις προβλημα αλλα μην το αμελησεις

Χαρηκα Μιχαλης!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...