Jump to content

Χαίρετε άπαντες!


Stefanos_Geologist

Recommended Posts

Καλώς σας βρήκα λοιπόν!

Επιτρέψτε μου να σας παρουσιάσω και γώ τα ενυδρεία μου.

Κατέχω λοιπόν δυο ενυδρεία. Το πρώτο είναι των 190lt, γλυκού νερού. Στην αρχή ξεκίνησε ως χώρος για χρυσόψαρα και ποταμίσια, τα τελευταία 5 χρόνια όμως φιλοξενώ τροπικά ψάρια και ενίοτε φυτά. Αυτή τη στιγμή στο ενυδρείο βρίσκει κανείς κιχλίδες Αφρικής (Pseudotropheus zebra), Hypostomus plecostomus, Red Tailed Sharks και ένα ακόμα που δε γνωρίζω το όνομά του (γκρίζο με μια μαύρη οριζόντια λορίδα από το στόμα μέχρι την ουρά και δύο κάτω άκρα όπως αυτά των αγγελόψαρων).

Στο δεύτερο και σαφώς μικρότερο των 25lt φιλοξενώ Red Eye Tetra, Hypostomus plecostomus, guppies και angelfishes.

Αν κάτι διακρίνει τα ενυδρεία μου είναι ο βραχώδης διάκοσμος με έμφαση σε ορυκτά και προσομοίωση γεωτεκτονικού περιβάλλοντος.

Αγαπημένα ψάρια τα "Αγγελόψαρα".

Σας χαιρετώ όλους, καλή συνέχεια!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε μου αν και ηρθα μετα παο εσενα αλλα δεν πειραζει!! :angry2::rasp::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

απο* με συγχωρεις!!

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθε και από μένα :angry2:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :)

...περιμένουμε πληροφορίες ορυκτολογίας που αφορούν τα ενυδρεία, όπως και την παρουσίαση των ενυδρείων σου! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! :)

...περιμένουμε πληροφορίες ορυκτολογίας που αφορούν τα ενυδρεία, όπως και την παρουσίαση των ενυδρείων σου! :thumbup:

Σωστο.... θα με ενδιεφερε κι εμενα.... κυριως η ορυκτολογια!!

Καλως ηρθες.

Link to comment
Share on other sites

:) Κανενα πρόβλημα, η πρώτη επίσημη φωτογραφία που θα ανεβάσω θα έχει πετρολογική και ορυκτολογική περιγραφή. Το ξαναστήνω από την αρχή βλέπετε, με τόσα που έχω δει εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...