Jump to content

Κτηνος Vs σκυλων...................


Recommended Posts

υπαξιωματικός της Πολεμικής Αεροπορίας. Εγω αυτο τονιζω. Κοιταξτε ποιοι ανθρωποι βρισκονται σε τετοιες θεσεις, Αν μπορω να τους πω ανθρωπους. (Δεν ξερω αν εχετε δει εκεινο το βιντεο που ειχε ανεβασει sto facebook ενας ΄καλος΄ στρατιωτης να κλωτσαει μια γατα)

Link to comment
Share on other sites

O καθένας μπορεί να τονίσει ότι θέλει.

Το θέμα είναι ότι η πράξη μένει....

Και όπως είπε και ο φίλος Δίας...Τα λόγια είναι περιττά....

Link to comment
Share on other sites

υπαξιωματικός της Πολεμικής Αεροπορίας. Εγω αυτο τονιζω. Κοιταξτε ποιοι ανθρωποι βρισκονται σε τετοιες θεσεις, Αν μπορω να τους πω ανθρωπους. (Δεν ξερω αν εχετε δει εκεινο το βιντεο που ειχε ανεβασει sto facebook ενας ΄καλος΄ στρατιωτης να κλωτσαει μια γατα)

Μην τα βάζει ολα στο ιδιο καζανι φιλε μου!!!

Οπως βλεπεις, απο το βαθμό και σωμα καταλαβαινεις οτι ισως προκειται για καποιον εποπ που δεν ειχε να κανει τπτ στη ζωη του και εβαλε τα βιισμα του να τον τοποθετησουν σε αυτη τη θεση.

Δεν υποβιβαζω ουτε τους εποπ ουτε το σωμα της αεροποριας.

Αλλα αναμεσα τους υπαρχουν "ανθρωποι" αξεστοι που έτυχε να έχουν καποιο κονε!!!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την έκφραση μου αλλά πολύ θα ήθελα να είχα ένα τετ-α-τετ με αυτόν τον ΜΠ@ΣΤ@ΡΔ0!!!!!

Conflict - This is the A.L.F.!!!!

Animal Liberation Front

και

και

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι πιστεύω ότι σε τέτοια σώματα τους φανατίζουν πολύ, τους κάνουν ψυχολογικό πόλεμο, τους διαστρεβλώνουν την πραγματικότητα για να είναι ακόμη πιο "ωμοί"

ε και απλά κάποιοι δεν αντέχουν και τους στρίβει τελείως και γίνονται κτήνη..

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι πιστεύω ότι σε τέτοια σώματα τους φανατίζουν πολύ, τους κάνουν ψυχολογικό πόλεμο, τους διαστρεβλώνουν την πραγματικότητα για να είναι ακόμη πιο "ωμοί"

ε και απλά κάποιοι δεν αντέχουν και τους στρίβει τελείως και γίνονται κτήνη..

Εγω θα διαφωνησω καθετα με αυτο!!!

Δεν ειμαστε ουτε τουρκια ουτε καποια αλλη χωρα που τους φανατιζει!!!

Γραφω παραπανω το λόγω.....

Link to comment
Share on other sites

Τη να πει κανείς άλλο ένα περιστατικό σε στρατόπεδο .Σε λίγο καιρό θα ξεχαστεί και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την έκφραση μου αλλά πολύ θα ήθελα να είχα ένα τετ-α-τετ με αυτόν τον ΜΠ@ΣΤ@ΡΔ0!!!!!

Από μένα συγχωρήσε... Εγώ όμως δεν θα συγχωρηθώ αν πω το τι ακριβώς θα ήθελα να του κάνω!!!

Κι επειδή υπάρχουν πολλοί που λένε πως η βία δεν είναι λύση, για μένα στη συγκεκριμένη περίπτωση (αλλά και σε πολλές άλλες) η βία είναι η ΜΟΝΗ λύση!

*edit* Κι όσον αφορά τα περί τα περί στρατού! Γνώμη μου είναι πως κάποιος που κάνει επάγγελμά του τον πόλεμο είναι ανάξιος λόγου. Από την άλλη δεν θέλω να τα τσουβαλιάσω όλα καθότι ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΡΑΤΟΠΕΔΑ της Ελλάδας υπάρχουν οι μούργοι... Δεν έχω όμως ξανακούσει αντίστοιχο περιστατικό. Οπότε έχουμε α κάνουμε με ψυχικά διαταραγμένο άνθρωπο!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει στο παρελθον βιντεακια στην δημοσιοτητα, που δειχνουν Ελληνες φανταρους να μιλανε για ξεκοιλιασματα Αλβανων, για αλητες, ζωα και οτι μπορεις να φανταστεις Τουρκους και παει λεγοντας. Αν περασεις ποτε απο Δραμα που ειναι οι καταδρομεις θα ακουσεις και πολυ χειροτερα. Φυσικα η τηλεοραση μας κανει να πιστευουμε οτι εμεις οι Ελληνες ειμαστε οι σωστοι που δεν πειραζουμε κανεναν αλλον (παντα οι αλλοι προκαλουν)

Οσο για αυτους τους ανθρωπους (ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΟΛΟΥΣ), τυφλωνονται απο την εξουσια που τους εχουν αδικα δωσει και τη χρισξμοποιουν με τον χειρουερο τροπο.

Link to comment
Share on other sites

Oνοματεπωνυμο δεν εχει ο εν λογω <<κυριος>> γιατι πριν λιγες μερες καποιον αλλο τον κανανε βουκινο και καλα του εκαναν.

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή υπάρχουν πολλοί που λένε πως η βία δεν είναι λύση, για μένα στη συγκεκριμένη περίπτωση (αλλά και σε πολλές άλλες) η βία είναι η ΜΟΝΗ λύση!

Για ποιο λογο το λες αυτο? Οφθαλμον αντι οφθαλμου δηλαδη?

Ξερεις τι εχει πει ο Γκαντι?

Το μόνο αποτέλεσμα που θα έχει το "οφθαλμόν αντί οφθαλμού" είναι ότι θα καταλήξει να κάνει όλον τον κόσμο τυφλό.

Link to comment
Share on other sites

Κι επειδή υπάρχουν πολλοί που λένε πως η βία δεν είναι λύση, για μένα στη συγκεκριμένη περίπτωση (αλλά και σε πολλές άλλες) η βία είναι η ΜΟΝΗ λύση!

Για ποιο λογο το λες αυτο? Οφθαλμον αντι οφθαλμου δηλαδη?

Ξερεις τι εχει πει ο Γκαντι?

Το μόνο αποτέλεσμα που θα έχει το "οφθαλμόν αντί οφθαλμού" είναι ότι θα καταλήξει να κάνει όλον τον κόσμο τυφλό.

"Και αν σου ρίξουν σφαλιάρα στο ένα μάγουλο γύρνα και το άλλο..."

Δεν σε ειρωνεύομαι, αλλά υπάρχουν οι θεωρίες, υπάρχει και η πραγματική ζωή! Και σε έναν κόσμο γενικής ατιμωρησίας, η βία έχει και τα καλά της... Δεν νομίζω δηλαδή πως με έναν τέτοιο άνθρωπο μπορώ να κάτσω να συζητήσω και να του εξηγήσω πως έχει κάνει λάθος! Από την άλλη όμως μπορώ να τον κάνω να μετανιώσει την ώρα και τν στιγμή που το έκανε!

*edit* κι επειδή δεν θέλω να παρεξηγηθώ... δεν είμαι υπέρ της βίας... Απλά υπάρχουν πράγματα και καταστάσεις που έχουν έρθει σε μη αναστρέψιμο σημείο! Όταν άλλοι κάθονται στα γραφεία και συζητάνε για το πως θα κονομίσουν περισσότερα, κάποιοι πρέπει να αντιδράσουν κάπως. πχ Γαλλική επανάσταση. Η βία σε όλο της το μεγαλείο! Παλουκώματα και ακέφαλα πτώματα "ευγενών" σε όλους τους δρόμους... Το αποτέλεσμα όλου αυτού, μόνο καλό μπορεί να χαρακτηριστεί!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Εσυ φερνεις σαν παραδειγμα την Γαλλικη Επανασταση και εγω την απελευθερωση της Ινδιας. Που το μονο που εκαναν ειναι να μενουν παθητικοι στις βαρβαροτητες των Αγγλων.

΄Δεν νομίζω δηλαδή πως με έναν τέτοιο άνθρωπο μπορώ να κάτσω να συζητήσω και να του εξηγήσω πως έχει κάνει λάθος! Από την άλλη όμως μπορώ να τον κάνω να μετανιώσει την ώρα και τν στιγμή που το έκανε!΄

Αν η κοινωνια παρει το νομο στα χερια της θα επιστρεψουμε σε πρωτογονες καταστασεις. Θα γινουμε ενα παγκοσμιο Λιντς. Αυτος ο κυριος εκανε κατι πολυ ασχημο. Το κρατος ομως πρεπει να ειναι αυτο που θα τον τιμωρησει χωρις να κανουμε απανθρωπα πραγματα. Πρεπει να κοιταξουμε πως θα κανουμε οι νομοι να λειτουργουν σωστα και οχι πως θα τιμωρησουμε με τα ιδια μας τα χερια τον ενοχο.

Link to comment
Share on other sites

Για να λειτουργησουν οι νομοι πρεπει να υπαρχουν νομοι... και δυστυχως στο Ελλαδισταν οι νομοι για τα ζωα ειναι ανυπαρκτοι γιατι αν πω ανεπαρκεις θα ειναι ειναι λιγο :thumbup: Σημερα αυτος , προχτες ο πιτσιρικας στην Κρητη που εκοβε τα αυτια στα κουταβια με ενα ψαλιδι, παραπροχτες στο λιμανι του Ηρακλειου εδεσαν πετρα στο λαιμο σκυλου για να πνιγει ζωντανος, πριν μηνες ο φοιτητης με το καυτο λαδι αυριο ποιος ξερει τι??? Τι εγινε με ολους αυτους ?? ΤΙΠΟΤΑ!!! Μερικες στιγμες λυπαμαι για το ειδος μου :)

Link to comment
Share on other sites

Για ακομα μια φορα η πολιτια δε θα το κανει.......

Για ποσο καιρο ομως θα επικρατει η ατιμωρισια???

Κατι πρεπει να γινει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω πως κατι πρεπει να γινει! Και πως η πολιτεια δεν κανει τιποτα! Σε αυτο πρεπει να στραφουμε, να αντιδρασουμε και να κανουμε αγωνες για να αλλαξει.

Link to comment
Share on other sites

Νομοι υπαρχουν πολλοι μα οι περισσοτεροι απο αυτους ανενεργει!!

Νομοι παλιοι και νομοι καινουργοι, οι οποιοι ψηφιζονται και αλλα δεν τους βαζουν σε ισχυ γιατι δε συμφεροι ορισμενους...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δύσκολο να γίνει η ανάλυση όλων των παραπάνω μέσω γραπτού λόγου, γι'αυτό και δεν θα το συνεχίσω. Υπάρχουν πολλοί παράγοντες που πρέπει να αναλυθούν και κάποιοι από αυτούς είναι και αστάθμητοι!

Μιλάω καθαρά προσωπικά και λέω πως ΑΝ δω τέτοιο σκηνικό βίας μπροστά μου, από άνθρωπο προς ζώο, δεν ξέρω πως θα αντιδράσω. Είμαι ήρεμος άνθρωπος γενικά, αλλά μερικές φορές θολώνω... Καλώς ή κακώς!

Δεν είμαι από τους ανθρώπους που κρατάνε παθητικό ρόλο στη ζωή τους... Καλώς ή κακώς πάλι!

Στα χρόνια της ζωής μου (28) έχω ζήσει μόνο "πολιτισμένες" και παθητικές αντιδράσεις. Το αποτέλεσμα που βλέπω είναι μηδέν. Χωρίς να ξέρω τα άμεσα ή έμμεσα αποτελέσματα της ενεργητικής αντίδρασης, πολύ θα ήθελα να το δω στην πράξη... και μετά ας το κρίνω!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τοτε τους ΄ορισμενους΄ στο περοθωριο.

Και κανε τους να νιωσουν οπως ενιωθαν τα θυματα τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις κάποιον να κάνει κάτι κακό και εσύ κάνεις κακό σε αυτόν δεν διαφέρετε καθόλου, απλά ικανοποιείσαι από την απόδοση της προσωπικής σου δικαιοσύνης.

Αν το καλοσκεφτείς θα δεις οτι είναι εντελώς εγωιστική πράξη, δεν δέχεσαι να πιέσεις τον εαυτό σου να σκεφτεί καθαρά αλλά πολύ εύκολα σκέφτεσαι πως θα πιέσεις τους άλλους.

Αν μπορείς να είσαι ψύχραιμος και να δρας αντί να αντιδράς, τότε μόνο μπορεί να βελτιωθεί ο κόσμος, μέχρι τότε θα συνεχίσουμε να σφάζουμε ο ένας άνθρωπος τον άλλον και όλοι θα νομίζουμε οτι είμαστε σωστοί και οι άλλοι λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε τα πράγματα ρεαλιστικά!

Περπατάς στον δρόμο και βλέπεις να γίνεται αυτό το σκηνικό... Τί κάνεις???

Προσωπικά αν σιγουρευόμουν πως με κάποιο τρόπο δεν θα με πυροβολήσει θα του έσκαγα στη μούρη ότι έβρισκα μπροστά μου... Και όχι μόνο μία φορά!

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε τα πράγματα ρεαλιστικά!

Περπατάς στον δρόμο και βλέπεις να γίνεται αυτό το σκηνικό... Τί κάνεις???

Προσωπικά αν σιγουρευόμουν πως με κάποιο τρόπο δεν θα με πυροβολήσει θα του έσκαγα στη μούρη ότι έβρισκα μπροστά μου... Και όχι μόνο μία φορά!

σκεφτόμαστε ίδια βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Ας δούμε τα πράγματα ρεαλιστικά!

Περπατάς στον δρόμο και βλέπεις να γίνεται αυτό το σκηνικό... Τί κάνεις???

Προσωπικά αν σιγουρευόμουν πως με κάποιο τρόπο δεν θα με πυροβολήσει θα του έσκαγα στη μούρη ότι έβρισκα μπροστά μου... Και όχι μόνο μία φορά!

Ωραία και μετά τι?...

Απλά θα ξεσπάσεις, εκτός κι αν πιστεύεις οτι έτσι θα σώσεις κάποια σκυλιά ή οτι θα παραδειγματιστούν κι άλλοι ψυχολογικά διαταραγμένοι και θα γίνει καλύτερος ο κόσμος.

Με αυτή την πράξη απλά τα κάνεις χειρότερα, για σένα και για όλους, δεν τα λέω αυτά για να το παίξω διαφορετικός, παρατηρώντας όμως την κοινωνία βλέπω οτι κάνει τα ίδια λάθη περιμένοντας οτι κάποια στιγμή θα λειτουργήσουν θετικά και έτσι έχω καταλήξει σε πολύ διαφορετικές προσεγγίσεις του τι αξίζει στη ζωή και τι θα κάνει την ζωή καλύτερη για όλους.

Και για να μην αποφύγω την ερώτηση σου λέω οτι εγώ θα έκανα τίποτα βίαιο, το τι θα έκανα εξαρτάται από τις συνθήκες, πάντως όχι άλλη βία.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...